Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Wojciechi jak wiadomo coś ? Miną już ponad rok odkąd wyłączyliście VoLTE na Xiaomi, co trzecia osoba, którą znam na Xiaomi, to już na prawdę jest potężna marka, a Orange nie zamierza nigdy dać jej wsparcia w tej usłudze ? Pytam, bo to już na prawdę jest żenujące, serio tak ciężko jest się dogadać ? Tym bardziej że przecież Xiaomi wspierają VoLTE i VoWiFi i w innych sieciach (T-Mobile, Play) działa to na nich bez zająknięcia, w Orange też by działało, gdyby usilnie nie twierdzili, że rzekomo VoLTE na Xiaomi ma zły wpływ na sieć... bajki takie, że szkoda gadać. Po co te kręcenie, ściemnianie, włączcie z powrotem i będzie grało, nikt żadnego problemu nie miał to i nie będzie mieć.. nie rozumiem tej polityki, chyba że to czysto dla kasy...


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@iCineknapisał(-a)

@Wojciechi jak wiadomo coś ? Miną już ponad rok odkąd wyłączyliście VoLTE na Xiaomi, co trzecia osoba, którą znam na Xiaomi, to już na prawdę jest potężna marka, a Orange nie zamierza nigdy dać jej wsparcia w tej usłudze ?.


Obecnie wspieramy urządzenie Xiaomi 9 SE w naszej sieci. Listę obsługiwanych urządzeń w Orange znajdziesz na https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

Oficjalnie tylko u 2 operatorów działają te uslugi na urządzeniach Xiaomi - jednym z nich jest Orange, u drugiego operatora wspierane są 2 modele.

Mechanizm działania tych usług w innych telefonach nie jest kompatybilny z siecią Orange, powoduje błędy, dlatego Orange podjęło decyzję o wyłączaniu w takich sytuacjach usług. Oprogramowanie Xiaomi jest skrajnie niedopracowane w niektórych przypadkach, i to od Xiaomi w dużej mierze zależeć będzie jak szybko usługi będą oficjalnie wspierane przez polskich operatorów. Do tego czasu jeśli komuś zależy na usługach ims, osobiście polecam korzystanie z certyfikowanych urządzeń 🙂

 

Jest dużo modeli telefonów, które obsługują VoLTE lub Wifi Calling, ale nie we wszystkich sieciach - w tej sytuacji wymagana jest współpraca pomiędzy operatorem, a producentem. A nie zawsze jest chęć ze strony producenta, aby w ogóle cokolwiek robić, a czasami by robić coś pod konkretne telefony.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@Jareknapisał(-a)
Oprogramowanie Xiaomi jest skrajnie niedopracowane w niektórych przypadkach, i to od Xiaomi w dużej mierze zależeć będzie jak szybko usługi będą oficjalnie wspierane przez polskich operatorów.

Czyli dopracowali tylko Mi 9 SE a nowsze modele i wszystkie pozostałe już są niedopracowane? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Jarek  Śmiem zaprzeczyć tym słowom 😉 Na karcie abo w T-Mobile działa mi VoLTE na wszystkich Xiaomi, które obecnie posiadam ( MiA2, Mi 9T oraz Mi Note 10) nigdy żadnego problemu nie było, połączenia zawsze stabilne kodek nie tracony,  przy sztywno ustawionym LTE, nawet przy poziomie sygnału poniżej -110 dbm. Więc na prawdę nie wiem w czym jest problem, gdzie te błędy skrajne o których piszesz 🙂 Natomiast w Orange zlecam włączenie VoLTE i na każdym telefonie podziała kilka.. no maksymalnie kilkanaście godzin, po czym jest automatycznie wyłączne na karcie sim (po wykryciu przez sieć po numerze IMEI marki telefonu, bądź ilości wymyślonych błędów) i taka zabawa w kotka i myszkę bez końca 😉 Nie uważacie, że to śmieszne i niepoważne ? 🙂 Powtórzę raz jeszcze ! Xiaomi to już potężna marka, jako Orange - największy operator musicie się z tym liczyć i pokornie przyjąć konieczność pełnego wsparcia usług w każdym zakresie dla tych terminali. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@iCinekto prawda, ja też zlecałam włączanie voLTE na dodatkowym smartfonie i znaczek HD był góra jeden dzień i sieć wyłącza tę technologię. To się w głowie nie mieści, że nie potrafią wdrożyć coś, na co czekamy tak długo a Xiaomi mają w ofercie, więc tym bardziej to dziwi. Podnoszą ceny, zabierają usługi prepaid i stoją w miejscu technologicznie. Szumnie zapowiadana Przyszłość jest jasna, Przyszłość to Orange nijak się ma do zmian.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 38
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Na redmi note 8 pro działa volte, android 10, Orange Flex. Jedynie byla konieczność włączenia odpowiednim kodem. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Ano właśnie, we Flexie 🙂 tam na ogół działa, a ja mówię o abonamencie tu już niestety jak działa to z przypadku, albo jak ktoś ma Xiaomi wersję SE to też zadziała bo już niby ma wsparcie oficjalne na liście.

@Wojciech a jak sprawa wygląda jeśli chodzi o szerokość kanałów dla poszczególnych zakresów LTE? Nadal jest to po 10 MHz dla LTE 800/1800/2100 oraz 15 MHz dla 2600 ?  


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

W nju mobile usługa podziała kilka godzin po czym jest wyłączana na telefonach Xiaomi. Strasznie to irytujące.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

No to mówię... identycznie dzieje się w abonamencie w Orange. Czy to stary czy nowy Xiaomi nie ma znaczenia, na każdym podziała dłużej lub krócej po czym usługa jest wyłączana automatycznie po wykryciu przez sieć że używamy Xiaomi (wygenerowaniu jakiegoś tam limitu ilości błędów). I tak od ponad roku już.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Coś wiadomo?

W polskim Orange wyłączają VoLTE (odnośnie tego wątku) a w T-Mobile amerykańskim będą wymagać sprzętu VoLTE.