Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Też mnie ty o irytuje, że Orange wyłącza Volte na Xiaomi. Ostatnio zakupiłem Mi8 i Volte podziałało mi dwa dni w nju mobile. Masakra jakaś inne sieci nie wyłączaja a Orange prowadzi jakąś dziwną politykę.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@Kiltelnapisał(-a)

Też mnie ty o irytuje, że Orange wyłącza Volte na Xiaomi. Ostatnio zakupiłem Mi8 i Volte podziałało mi dwa dni w nju mobile. Masakra jakaś inne sieci nie wyłączaja a Orange prowadzi jakąś dziwną politykę.


Xiaomi też nie wysila się zbytnio, stąd problemy z tymi usługami, nie wszystko zależne jest od Operatora, jedno jest pewne, nowe modele mają lepsze wsparcie, akcent na flagowce 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Mam flagowca Xiaomi z 2018 roku i jakoś tego wsparcia nie widzę. Ciekawe jaka kwestia w oprogramowaniu Xiaomi uniemożliwia używanie volte w sieci Orange?

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Kiltel  oprogramowanie generuje błedy w sieci, stąd usługa po LTE nie działa, Orange ją blokuje.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@Anonimnapisał(-a)

@Kiltelnapisał(-a)

Też mnie ty o irytuje, że Orange wyłącza Volte na Xiaomi. Ostatnio zakupiłem Mi8 i Volte podziałało mi dwa dni w nju mobile. Masakra jakaś inne sieci nie wyłączaja a Orange prowadzi jakąś dziwną politykę.


Xiaomi też nie wysila się zbytnio, stąd problemy z tymi usługami, nie wszystko zależne jest od Operatora, jedno jest pewne, nowe modele mają lepsze wsparcie, akcent na flagowce 😉


Z końca sierpnia info:

 

twitter.PNGhttps://twitter.com/RzecznikOrange/status/1166670764629725185

 

W komentarzach na blogu można przeczytać, że rozwiązanie jest tworzone nie przez rekonfigurację softu ale razem z Xiaomi tworzą od nowa.

W Polsce Xiaomi rośnie (https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/poland) więc liczę, że będzie to dodatkowa motywacja do pracy nad rozwiązaniem. Dodatkowo dodatkowa motywacja, że ludzie widzą że w Playu to działa. 🙂 Oby im tylko nie zeszło jak Plusowi z WiFi Calling. Emotikon: Język

Na liście VoLTE są nie tylko flagowce.

Ciekawe na czym polegały błędny, bo z tego co czytam to problemy nie dotyczyły użytkowników że nie działa.

 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@tolek  na części fonów od Xiaomi, usługa działa, ale sieje błędami, dlatego Orange wyłącza ją na danym nr SIM, Xiaomi klepie masówkę, nie zależy mu na użytkownikach, wątpię by to się zmieniło, na MIUI pl krytyczne uwagi kasują, więc nie ma co oczekiwać poprawy sytuacji, dobrze że jestem fanem iPhone i Samsunga, nie mam takich problemów.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Na pewno przy kolejnej zmianie telefonu mocno wezmę pod uwagę ten aspekt więc niech im zacznie zależeć na użytkownikach trochę inaczej.

Jeszcze zastanawiające jest że w Play jest ok, tzn wstrzelili się w konfigurację Playa czy Play dostosował swoją sieć? Bo np. patrząc na to jak wygląda historia z tym jak wygląda wymiana ruchu (routing) między Orange i innymi operatorami to wydaje się, że to Orange jest "nie do ruszenia".

Z drugiej strony skoro pracują już nad rozwiązaniem to chyba coś robią. Orange/rzecznik publicznie to potwierdził więc jeśli się nie powiedzie rozwiązanie to za jakiś czas powiedzą że to wina Xiaomi czy że nie dali rady?

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Wina zawsze 50/50, ale nikt winy na siebie nie weźmie, Xiaomi tak jak reszta chińskich marek, oby sprzedać, potem to już nie ich problem, gro usług działa na fonach Xiaomi, więc nie jest tak źle, odradzam Xiaomi, nawet jak wsparcie poprawi, akumulatora po gwarancji oryginalnego nie można dostać, jakieś leżaki magazynowe tylko, słanie do serwisu mało opłacalne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Czy coś wiadomo na temat działania VoLTE w smartfonach Xiaomi Redmi 7a?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Sandrusia na razie cisza w temacie VoLTE na jakimkolwiek Xiaomi. I myślę że ta cisza będzie jeszcze długa o ile nie wieczna. Ale "prace trwają".