Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

Sprawa dotyczy Xiaomi Mi 11 Lite 5G i usługi VoLTE (i w pewnym sensie VoWiFi też). Nowy smartfon z polskiej dystrybucji, zakupiony w salonie Xiaomi.

 

W smartfonie usługi VoLTE i VoWiFi są włączone i potwierdzam, że działają (Sprawdzałem kilkukrotnie poprzez wykonywanie próbnych połączeń, włączając i wyłączając naprzemiennie usługi VoLTE i VoWiFi; działa także przełączanie obustronne w trakcie rozmowy między VoLTE i VoWiFi).

 

Natomiast zdarza się sytuacja (może trwać kilka godzin), że na pasku stanu jest ikona VoLTE (zasięg 2-3 kreski), pomimo, że telefon jest w pomieszczeniu, gdzie jest idealny zasięg WiFi i gdzie zwykle aktywne jest VoWiFi. Nie mogę wykonać ani odebrać połączeń. Dopiero po wyłączeniu w ustawieniach telefonu usługi VoLTE i ponownym jej włączeniu telefon przełącza się na VoWiFi (co jest pożądane, bo jestem w miejscu o bardzo dobrym zasięgu WiFi, dodatkowo w ustawieniach karty SIM mam ustawione Preferuj WiFi)

 

Reasumując, wygląda jakby coś się "przywieszało" z VoLTE. Czy ktoś zna temat?

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

@Michal44 ponieważ telefon nie jest z dystrybucji Orange, więc mogą występować takie trudności w wykonywaniu połączeń. Ja na swoim Xiaomi takich problemów nie mam, ale telefon zakupiony z dystrybucji Orange.

Natomiast we fiolecie nie ma znaczenia z jakiej dystrybucji jest telefon. Z dystrybucji Orange we fiolecie działa bez problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

Xiaomi z tego co wiem nie branduje telefonów, tak samo Apple - tu już 300% pewności... Więc to, że każdy telefon musi być z dystrybucji Orange to bzdura. I mówię poważnie. Kwestia tego, jak operator zadba o dystrybucję konfiguracji. Tu już leży to w gestii i interesie Orange. Słusznie padło tu porównanie do Play - w Play każdy telefon zadziała, bo operator odpowiednio rozsyła konfigurację. Tak samo w T-Mobile i Plus. Jedynym problemem jest tu najprawdopodobniej opieszałość Orange, niestety 😞 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

@Michal44  obecne problemy załatwi kolejna aktualizacja od Xiaomi, brand nie ma tu nic do tego 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

@Anonimczy masz jakieś konkretne info, że OPL i Xiaomi współpracują przy usuwaniu takich "bugów" dotyczących działania VoLTE i VoWiFi i rzeczywiście można liczyć wkrótce na poprawkę?

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

Na pewno operatorzy, którzy korzystają z nieco innej konfiguracji sieci niż te według ogólnie przyjętych standardów, muszą współpracować z producentami smartfonów. Stąd przewagę mają sieci, które korzystają ze standardowych opcji. Takie Orange musi od początku do końca dogadywać się z producentem, a jeśli ten ma to lekko mówiąc na zapleczu, to wychodzą takie kwiatki, że dużo Xiaomi czy innych Chińczyków ma problemy i nie działają np. VoLTE, Wi-Fi Calling etc. mimo, że ich układy sprzętowo to obsługują. 

Tu przewagę ma np. Plus i inne, mniejsze sieci - oni korzystają z otwartych rozwiązań i to działa. Orange, T-Mobile to sieci międzynarodowych gigantów, które mają bardzo zbliżone standardy sieci - stąd musi to działać jednakowo np. dla Orange w Belgii i Orange w Polsce. Play to nieco bardziej otwarta sieć, chociaż po przejęciu przez Iliada mogą również "hermetyzować" swoją sieć.

Najlepsi są operatorzy krajowi - czy to w Polsce, czy gdziekolwiek indziej. Oni mają sieć na jeden kraj, jeden własny prosty standard, o wiele lepiej im tym zarządzać. 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)


@Michal44napisał(-a)

@Anonimczy masz jakieś konkretne info, że OPL i Xiaomi współpracują przy usuwaniu takich "bugów" dotyczących działania VoLTE i VoWiFi i rzeczywiście można liczyć wkrótce na poprawkę?

 

 


Jak pisałem, kolejna poprawka ten błąd naprawi, telefon jest świeży, to takie błędy się zdarzają 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

Dzięki za odpowiedzi.

Będę czekał cierpliwie😁

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

@Michal44  możesz dopytać na forum Xiaomi MIUI Polska , jeśli ta przypadłość co ma telefon, nie zniknie po aktualizacji, to pozostaje serwis, bo może to być usterka w oprogramowaniu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Xiaomi Mi 11 Lite 5g - problem z VoLTE (brak możliwości wykonywania/odbierania połączeń)

Dziś 01.09.2021 poszedł jakiś update na MIUI Global 12.5.3, ale problem dale występuje.