Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wycena podłączenia światłowodu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wycena podłączenia światłowodu

Cześć,

chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość otrzymania indywidualnej wyceny podłączenia światłowodu do lokalu, jeżeli nie ma go widocznego na mapie zasięgu.
Jak i gdzie mógłbym zgłosić takie zapotrzebowanie?

20 ODPOW. 20

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wycena podłączenia światłowodu

@jagoot 

 

Jest możliwość.Musisz zgłosić do Orange prośbę o wycenę podłączenia internetu FTTH w formie zgłoszenia (W odpowiedzi powinieneś otrzymać informację czy Orange jest zainteresowany) przez kontakt z BOK (510-100-100) lub czat w aplikacji Mój Orange

 

Przykład podłączenia na własny koszt (UPC) :

https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/upc-swiatlowod-na-sile

 

Sprawdź też na mapie czy światłowód Orange jest dostępny w miarę blisko :

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wycena podłączenia światłowodu

Jak zaznacza autor tekstu "Gdyby nie moja firma, U** by ze mną w ogóle nie rozmawiało." Watpie zeby Orange podpinalo Internet na takich warunkach


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wycena podłączenia światłowodu

@byczyn_86 

 

Dla Orange liczy się odległość od istniejącej sieci światłowodowej. Czasami zdarza się nie podłączyć po jednej stronie budynek ponieważ na przykład jest tylko jeden a jeśli klient zapłaci to zupełnie inna sprawa 🙂.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wycena podłączenia światłowodu

@DawidOrange osobiscie nie slyszalem o czyms takim zeby finansowac prowadzenie swiatlowodu. Przy braku juz istniejacej infrastruktury sa to olbrzymie koszty


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wycena podłączenia światłowodu

@byczyn_86 

 

Może źle sprecyzowałem.Chodzi mi o to jeżeli infrastruktura jest już na ulicy a jest jeden budynek wykluczony.I tylko w tej sytuacji można dogadać się z Orange.

 

Jak wcześniej powiedziałeś i z tym się zgadzam że zakładanie światłowodu bez istniejącej infrastruktury np.na ulicy to ogromne koszty.

 

Inne możliwości ma klient indywidualny a inne klient biznesowy...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Wycena podłączenia światłowodu

@jagoot jak daleko masz do najbliższych budynków gdzie Orange oferuje światłowód?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wycena podłączenia światłowodu

@Sebastian1  Najbliższy budynek jest oddalony ok 60m, dodatkowo jest po drugiej stronie ulicy. 

 

Po przeczytaniu treści z posta z linku i reszty komentarzy raczej widzę, że małe szanse na podłączenia u mnie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wycena podłączenia światłowodu

@jagoot ---- Szczerze ? Szanse są prawie zerowe. Orange nie jest zainteresowany drobnicą. Wiesz ile osób jest zaangażowanych w łańcuchu decyzyjnym aby coś gdzieś wybudować ? Gdybyś np był właścicielem budynku w którym jest kilkanaście firm to wówczas sami by się do Ciebie zgłosili i zabiegali o podpisanie umowy. A finansowanie sobie tego samemu jak to jest opisane w artykule to czysta głupota. Chyba że jesteś obrzydliwie bogaty i nie masz co robić z kasą 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wycena podłączenia światłowodu

z doświadczenia wiem, że mija się to z celem. Jest działaniem całkowicie bezsensownym i pozbawionym jakiejkolwiek szansy na realizację. Jak wspominają poprzednicy takiej dużej firmie nie opłaca się robić wycen dla jednego domu, bo sam koszt takiej wyceny może wynieść jej równowartość lub nawet ją przekroczyć, chyba że jesteś właścicielem kilkunastu kamienic bez włókna to jest szansa ponegocjować ale tak to walka z wiatrakami...

szkoda czasu i pieniędzy.

Odpuść i żyj z nadzieją na lepsze czasy 🙂