Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

@Bentul faktycznie, twój model jest na liście do obsługi WiFi Calling. Najlepiej jak by był z dystrybucji Orange. Jeżeli nie jest, może usługa nie działać, a softu podmienić się nie da, bo to jest zaszyte w głównym androidzie, a ingerencja może spowodować uszkodzenie softu, co uniemożliwi działanie telefonu. Zresztą Orange nie udostępnia swojego oprogramowania na smartfony. Można tylko zakupić gotowy smartfon.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

@Bentul  J5 2017 obsługuje poprawnie WiFi Calling i VoLTE w Orange jeśli ma oprogramowanie XEO bez brandu albo OPV z brandem Orange. Jeśli telefon był zakupiony w T-mobile/Plus/Play to ma oprogramowanie z brandem tych operatorów i Orange nie obsługuje. Możesz wówczas zmienić oprogramowanie np. na niebrandowane XEO - wtedy będziesz miał obsługę tych usług we wszystkich sieciach. Do wgrywania służy program Odin. Odpowiednią wersję oprogramowania ściągasz np z SamMobile.  Dokładnej procedury poszukaj w sieci. Jeśli postąpisz zgodnie z procedurą, nic nie uszkodzisz, bo wgrywasz oryginalne oprogramowanie Samsunga.

@ketrasaArtur - bajki opowiadasz, nie pierwszy raz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

Dziękuję za informacje - biorę się za czytanie i szukanie 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

Wszystko się udało - do telefonu wgrałem oprogramowanie XEO (choć nie bez pewnych problemów 😉. No ale… ostatecznie się udało 🙂). Telefon działa i ma już funkcję WiFi Calling. Jeszcze raz dziękuję @juzew_ . Bez Twojej pomocy nic bym nie zdziałał 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 89
  • 0

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

@Bentul  a pomożesz mi wgrać oprogramowanie xeo?  


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

Ja skorzystałem z procedury opisanej tutaj: https://androidstuff.pl/jak-zrootowac-samsung-galaxy-j5-pro/ ale zamiast wgrać  twrp–xxx.img.tar (a tak naprawdę patched-boot.tar, który jest w linku) wgrałem odpowiednią wersję oprogramowania z SamMobile (na podstawie konkretnego numeru wersji z obudowy telefonu SM-…). Wcześniej oczywiście wszystko zaktualizowałem do najnowszej wersji i wybrałem najnowszą wersję oprogramowania. Po jego ściągnięciu (blisko 2 GB) w Odin podałem ścieżki do AP…, BL…, CP… oraz CSC. Trzeba pamiętać o odpowiednim kablu USB bo inaczej telefon nie połączy się z komputerem (mój pierwszy kabel - ten od ładowarki nie zadziałał).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 89
  • 0

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

@Bentul a możesz napisać krok po kroku jak to mam zrobić  , co mam zrobić bo nie zrozumiałem 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Wifi calling na telefonie samsung galaxy j5

@Koo22 jeżeli nie znasz się i trudno tytonie zrozumieć, to lepiej zostawić tą sprawę lub zlecić specjalistom. Chęć włączenia brakujące usługi po przez zmianę Soft-u może nieruchomość smartfona i wcale z niego nie będziesz mógł korzystać. Późniejsza naprawa będzie nieopłacalna lub w ogóle niemożliwa.