Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling na samsungu j5 2017

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wifi calling na samsungu j5 2017

Witam. Samsung Galaxy j5 2017 jest na liście telefonów objętych tą usługą a w moim telefonie jej nie ma. Chcąc pobrać aplikację wyskakuje mi informacja że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. Ktoś potrafi to wyjaśnić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Wifi calling na samsungu j5 2017

@mabud73 jest odwrotnie, a wiec tak z wolnego rynku jak ma oprogramowanie XEO to powinno działać jak ma OPV to nie będzie działać. J5 2017 ma obsługę natywna wifi calling co oznacza ze wifi calling działa bez aplikacji Orange wifi calling i owa nie powinna być instalowana na tym telefonie. U mnie było tak, miałem kartę na której było aktywne wifi calling po włożeniu karty sim do J7 2017 (kupionym w euro agd) otworzyłem dialer(ikona z zieloną słuchawką która służy do wybierania numerów) ustawienia i na dole było cos w rodzaju polacz przez wifi, po zaznaczeniu i zrestartowaniu telefonu ukazała się słuchawka na górze ekranu(aktywne wifi calling). Po włożeniu kary z nieaktywna wifi calling nie chciało ruszyć, wiec włożyłem ja do poczciwego Galaxy S5 otworzyłem apke wifi calling od Orange, przeszedłem przez aktywacje, po paru minutach dostałem smsa ze wifi calling aktywne, przełożyłem kartę sim do j7 2017 i wifi calling ruszył, zawsze można także spróbować włączyć tryb samolotowy i wyłączyć i włączyć wifi w telefonie. J7 2017 i J5 2017 to prawie te same telefony

Dodam także ze w J5 włącznie wifi calling jest w dialerze, nie ma ikonki w górnym rozsuwanym menu tak jak to jest w przypadku telefonów z oprogramowaniem Orange lub J7 2017 XEO który także to ma.

 

Jest napisane tutaj ze J5 2017 z wolnego rynku obsługuje wifi calling:
http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004918673,article.html
 Tylko musisz się upewnić ze masz oprogramowanie XEO (kupione w Polsce mają). Zawsze możesz tez zadzwonić do Orange żeby ci włączyli wifi calling

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

Wifi calling na samsungu j5 2017

@Pawel3Do twojego telefonu nie jest wymagana aplikacja od Orange zobacz tu https://mobirank.pl/2017/07/29/lista-telefonow-volte-wifi-calling-orange/

Zobaczy czy nie ma aktualizacji firmware https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j5/SM-J530F/OPV/


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wifi calling na samsungu j5 2017

@Pawel3, czy telefon był zakupiony na wolnym rynku czy w Orange? Jeżeli na wolnym rynku, nie będzie miał wsparcia OPL i konieczna będzie aktualizacja, jak wspomniał @Anonim. Daj znać, czy doszedłeś już do jakichś wniosków...

 

 

Pozdrawiam

Maciej 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wifi calling na samsungu j5 2017

Telefon zakupiony na wolnym rynku. Próbuje pobrać aktualizację ale kiedy wybieram "Free download" przekierowuje mnie na stronę z takim komunikatem "Nasze dane wskazują, że zarejestrowałeś się pod nazwą pawgaw996. W przypadku utraty hasła kliknij tutaj . Jeśli chcesz zmienić swój profil, kliknij tutaj" i o pobieraniu ni widu ni słychu. Wiecie może gdzie popełniam błąd?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wifi calling na samsungu j5 2017

@Pawel3, najprawdopodobniej to błąd logowania do serwisu. Próbowałeś odzyskać hasło i na nowo się zalogować? Jest to ważne przy pobieraniu aktualizacji...

 

@edit: masz czyste oprogramowanie samsunga czy orange?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wifi calling na samsungu j5 2017

Próbowałem i wyskakuje to samo. Nie wiem kompletnie o co może chodzić

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wifi calling na samsungu j5 2017

Wychodzi na to, że te telefony z oprogramowaniem operatora, mają wgraną aplikację razem z softem Orange. Telefony z wolnego rynku nie są zgodne. Dziwne trochę...na pewno próbujesz instalować tą appkę?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.orange.vowifi

Anonim

Nie dotyczy

Wifi calling na samsungu j5 2017


Pawel3 napisał(-a):
Witam. Samsung Galaxy j5 2017 jest na liście telefonów objętych tą usługą a w moim telefonie jej nie ma. Chcąc pobrać aplikację wyskakuje mi informacja że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. Ktoś potrafi to wyjaśnić?

@Pawel3, masz kompletną instrukcję samsunga? Bo może być pomocne wsparcie, ale trzeba mieć u nich konto.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Wifi calling na samsungu j5 2017

@mabud73 jest odwrotnie, a wiec tak z wolnego rynku jak ma oprogramowanie XEO to powinno działać jak ma OPV to nie będzie działać. J5 2017 ma obsługę natywna wifi calling co oznacza ze wifi calling działa bez aplikacji Orange wifi calling i owa nie powinna być instalowana na tym telefonie. U mnie było tak, miałem kartę na której było aktywne wifi calling po włożeniu karty sim do J7 2017 (kupionym w euro agd) otworzyłem dialer(ikona z zieloną słuchawką która służy do wybierania numerów) ustawienia i na dole było cos w rodzaju polacz przez wifi, po zaznaczeniu i zrestartowaniu telefonu ukazała się słuchawka na górze ekranu(aktywne wifi calling). Po włożeniu kary z nieaktywna wifi calling nie chciało ruszyć, wiec włożyłem ja do poczciwego Galaxy S5 otworzyłem apke wifi calling od Orange, przeszedłem przez aktywacje, po paru minutach dostałem smsa ze wifi calling aktywne, przełożyłem kartę sim do j7 2017 i wifi calling ruszył, zawsze można także spróbować włączyć tryb samolotowy i wyłączyć i włączyć wifi w telefonie. J7 2017 i J5 2017 to prawie te same telefony

Dodam także ze w J5 włącznie wifi calling jest w dialerze, nie ma ikonki w górnym rozsuwanym menu tak jak to jest w przypadku telefonów z oprogramowaniem Orange lub J7 2017 XEO który także to ma.

 

Jest napisane tutaj ze J5 2017 z wolnego rynku obsługuje wifi calling:
http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004918673,article.html
 Tylko musisz się upewnić ze masz oprogramowanie XEO (kupione w Polsce mają). Zawsze możesz tez zadzwonić do Orange żeby ci włączyli wifi calling


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Wifi calling na samsungu j5 2017

Wersja Orange (oprogramowanie OPV) także obsługuje już VoLTE oraz WiFiCalling w sieci Orange - od aktualizacji do Androida 7.0.