Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji

Aplikacja WiFi Calling mocno drenuje baterie jak na usługę ciągle działającą w tle. Jednak największy problem jest w tym, że pomimo wyłączenia aplikacji (wylogowania się z niej) WiFi Calling dalej działa w procesach systemowych i wpływa negatywnie na długość korzystania ze smartfonu. Aby bardziej wyjaśnić mój problem dam taki przykład: Jadę do dziadków na wieś, gdzie nie ma kompletnie zasięgu sieci Orange, więc instaluję aplikację WiFi Calling, wracam do domu i już nie chce korzystać z WiFi Calling, bo mam "dobry" zasięg sieci, więc wylogowuje się z aplikacji. Problemem jest, że ona pomimo tego dalej działa w tle (choć nie powinna) i drenuje baterie w znacznym stopniu (wg. statystyk w ustawieniach baterii). Obejściem tego problemu jest odinstalowanie aplikacji, a gdy będzie potrzebna instalacja jej ponownie, ale dla mnie to nie jest rozwiązane, gdyż musiałbym to robić dosyć często, a to już staje się nieco kłopotliwe. 

Zatem prośba do programistów aplikacji WiFi Calling: Czy po wylogowaniu się z aplikacji przestanie ona działać w tle?

4 ODPOW. 4

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji

System Android działa w ten sposób, że aplikacje po włączeniu są zawsze uruchomione i działają w tle. Spróbuj po skończeniu korzystania z aplikacji, wyrzucić ją z procesów. W większości telefonów, po kliknięciu w dolnej części ekranu na kwadrat, masz pokazane aktywne programy. Wystarczy przesunąć daną aplikację poza ekran, wtedy jest ona wyłączona. Sprawdź czy to pomoże w Twoim problemie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji

Przesunięcie aplikacji poza ekran nie pomaga. WiFi Calling dalej działa w usługach aplikacji. Inne aplikacje tak nie działają. Ma zainstalowane sporo różnych programów i tak w usługach działa tylko właśnie WiFi Calling i Yanosik. Oprócz tego Whatsapp (na moje życzenie) i oczywiście takie aplikacje jak kontakty, telefon, sms, klawiatura, launcher i inne usługi google. Da się coś z tym zrobić? Mam tu na myśli, że po wylogowaniu WiFi Calling całkowicie znika z usług, nie pobiera baterii, pamięci ram itp?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji

Tak, masz rację, Android tak działa. Ale tutaj jest mowa o usługach a nie o aplikacjach (demony na linuksie). Usługi nie ją wyswietlane w "kwadrat, masz pokazane aktywne programy" bo tam są programy a nie usługi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

WiFi Calling - drenaż baterii pomimo wyłączenia (wylogowania z) aplikacji

@Marek524

W menu aplikacji możesz skorzystać z opcji "Rozłącz". Wyrzucenie apki z aktywnych aplikacji tez powinno pomóc. Jeśli nie, to daj nam znać. No i podaj model swojego telefonu (i wersję Androida), postaramy się sprawdzić.