Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WIFI calling nie działa za granicą?

Anonim

Nie dotyczy

WIFI calling nie działa za granicą?

Może być problem z usługami Orange pl, zgłoszenie jak zrobiłeś, to może to naprawią, cóż w tym temacie trudno pomóc @bary77 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Żaden numer z Orange nie działa, mam dwa numery na dwóch różnych umowach i żaden nie działa w WIFI calling, to jakiś problem ogólny a nie z konkretnym numerem. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77 skoro zgłoszenie zrobiłes, daj znać, jak dalej sorawa się wyjaśni.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77 jak masz możliwość, to spróbuj połączyć się z WiFi nie mobilnym, tylko hotelowym. Sprawdź, czy coś pomoże.

Rozmawiałem z konsultantem na czacie i podał informację, że często się zdarzają blokowanie WiFi calling przez operatorów mobilnych i mają z tego tytułu sporo zgłoszeń. Kolejna sprawa, to najlepiej korzystać z WiFi calling na telefonie z brandem Orange. 

Porty odpowiedzialne za komunikację do WiFi calling to 500 oraz 4500 i protokół UDP. Jeżeli to jest blokowane przez dostawcę internetu, to nie będzie możliwości nawiązania połączenia.

Zdarza się, że same routery blokują połączenie WiFi calling.

Sprawdzam jeszcze różne programy do sprawdzania portów, ale nic jakoś jeszcze nie znalazłem ciekawego. Może ktoś jeszcze coś podpowie w sprawie skanowania portów.

Jeżeli porty i protokoły są blokowane przez operatora mobilnego, to obejściem jest jeszcze VPN.

To tyle co udało mi się dowiedzieć na temat WiFi calling. 

Anonim

Nie dotyczy

WIFI calling nie działa za granicą?

Też obstawiam że to simka w modemie blokuje wi fi  calling, sprawdził bym w hotelu @bary77  😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Już wróciłem z urlopu w Egipcie wiec opisze ostatecznie co i jak udało się ustalić. 
Po pierwsze zgłoszenie do Orange nic nie dało, otrzymałem odpowiedz ze wszystko jest w porządku i żebym telefon przywrócił do ustawień fabrycznych. No ok tylko żeby od razu dwa telefonu wykazywały taki sam problem? Nie przywracalem wiec żadnego do ustawień fabrycznych ale inaczej znalazłem rozwiązanie problemu. To lokalny dostawca Orange EG blokuje WIFI calling choć czasami ta blokada mu szwankuje i kilka razy WIFI calling pokazało się aktywne co szybko wykorzystałem dzwoniąc do polski - wtedy bez problemu. Aby jednak nie czekać na awarie blokady wystarczy kupić kartę SIM w Egipcie od Vodafone - na niej od razu działa bez problemu. Sprawdzone bo udostępniono mi na chwile WIFI z innego routera z internetem od Vodafone i WIFI calling zadziałało od razu. 
Dlatego może komuś się przyda ta informacja - wybierając się do Egiptu najlepiej kupić internet od vodafone choć jest nieco droższy to bezproblemowo powinno działać WIFI calling (stan na LUTY 2020). 
Dziekuje wszystkim za udział w dyskusji. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

Czyli potwierdzone, Orage EG blokuje WiFi calling. 

@bary77 czy udało się próby przeprowadzić na hotelowym WiFi, czy tylko z mobilnego egipskiego Vodafone?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Hotelowe WIFI było płatne i działało tylko w lobby (podobno z działaniem tez było bardzo różnie) wiec nie sprawdzałem na hotelowym WIFI.