Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE - wytyczne Orange - brak ikonki!!!


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

VoLTE - wytyczne Orange - brak ikonki!!!

Okazuje się że tylko w Orange np. na Samsungu galaxy S9 z wolnej dystrybucji nie ma ikonki wskazującej czy obecnie telefon korzysta z VoLTE czy nie. Jest to cenna informacja tak jak ikonka wifi calling. Jeśli mam ikonkę wifi calling i wiem że dzwonię przez wifi calling to nie widząc ikonki VoLTE nie wiem czy jak wyjdę poza zasięg wifi połączenie się przerwie (przy braku VoLTE) czy będzie kontynuowane (handover bez zrywania połączenia z VoWifi na VoLTE).

 

Moje pytanie dotyczy tego dlaczego Orange zawarł w ustawieniach tak absurdalne wymagania?

Żeby nie być gołosłownym - odpowiedź producenta - Samsunga - na pytanie dlaczego tylko w Orange na telefonie nie widać czy używamy VoLTE czy nie.

 

W mojej ocenie ikonki VoWifi i VoLTE powinny jednoznacznie i niezależnie pokazywać używanie/dostępność/zestawienie połączenia w każdej z tych technologii w danym momencie.

Screenshot_20190926-160103_Samsung Members.jpg

 

2 ODPOW. 2

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

VoLTE - wytyczne Orange - brak ikonki!!!

W Xiaomi (z wolnej dystrybucji) widziałem do niedawna ikonkę HD w trakcie rozmowy, teraz już nie ma. Myślałem że to kwestia ROMu od Xiaomi ale teraz bardzo możliwe że nie z tego co napisałeś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

VoLTE - wytyczne Orange - brak ikonki!!!

Żadna nowość. W Orange ikona VoLTE (na pewno w Samsungach) po prostu się nie wyświetla. Połączenie jest normalnie realizowane przez LTE i to widać. Szczerze to mi to akurat nie przeszkadza ani trochę, może to wynika z tego że nie znam u mnie miejsca gdzie nie ma LTE 😛