Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i HD voice do innych sieci


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

VoLTE i HD voice do innych sieci

Temat ze względu na poruszane zagadnienie został przeniesiony z kategorii Telefony i tablety - moderator Kinga

 

Dzień Dobry Wszystkim.

Mam ostatnio taką ciekawą sytuację . Już wyjaśniam o co dokładnie chodzi.


Mam telefon Samsung Galaxy J3 2017 XEO Android 8.0.0 Oreo z najnowszymi aktualizacjami i ofertę na kartę.
Moja żona ma telefon Kruger&Matz Flow 6 i Orange Free na kartę.
Jak wykonuje telefon a mam zasięg LTE (VoLTE) do sieci Orange lub do innej to HDV działa bez problemów, jak mnie zrzuci do 3G automatycznie jest brak HDV.
U mojej żony VoLTE telefon ma obsługę ale brak konfiguracji dla VoLTE więc naturalnie leci Circuit Switched FallBack do 3G, telefon ma obsługę HDV bo wcześniej działo a teraz nie ma. Też dzwoni do mnie czy do innych sieci i HDV nie działa.
Dodam że ja mam Orange POP a ona Orange Free z pakietami all inclusive (25 złotych).
Czy ktoś ma taką sytuacje że po 4G leci HDV a po 2G i 3G nie idzie?

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE i HD voice do innych sieci

VoLTE działa tylko po LTE, więc nie dziwne że jakość dżwięku spada i usługa znika, co do HD Voice > obaj rozmówcy muszą posiadać telefony HD Voice, oraz muszą znajdować się w zasięgu stacji bazowych obsługujących HD Voice. Usługa HD Voice działa zarówno w sieci 3G oraz 2G. Dostępność usługi zależna jest od posiadania właściwego aparatu telefonicznego oraz znajdowania się w zasięgu usługi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

VoLTE i HD voice do innych sieci

Wszystko się zgadza tylko sprawdziłem to na różnych telefonach czyli Nokia C5-03 zabytek ale HD Voice ma sprawdzone i działa, Nokia 500 HD Voice ma i działa, Samsung Galaxy J3 2017 HD Voice też posiada oraz Kruger&Matz Flow 6 też ma. Działało i przestało działać. Dlatego pytam się czy ktoś miał coś takiego? nie jest to wina telefonu. Po prostu przy pełnym zasięgu z Orange do Orange po 3G nie zestawia z HD Voice, jak jest VoLTE to zestawia po HD Voice nawet do innych sieci