Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ViLTE w trybie samolotowym


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5526
  • 22404
  • 184

ViLTE w trybie samolotowym


@Janhalbnapisał(-a)

Powtórzę: tryb samolotowy Z DEFINICJI wyłącza WSZYSTKIE funkcje komunikacji bezprzewodowej. WiF także. Jak włączamy WiFi, to nie jesteśmy w "trybie samolotowym".


He he, nie nie. Też tak myślałem. Ale w samolotach też zaczyna być dostępny internet, jak najbardziej po WiFi. Nadajniki są tak mocne, że zęby wyrywa. To IIRC był jakiś Boeing Lufthansy, usługa jest płatna ale jeśli komuś zależy to może być ciekawa.

Tak że "tryb samolotowy" już od jakiegoś czasu (od początku?) jest terminem mało intuicyjnym. Wcale nie jest w nim "odcięta" cała komunikacja bezprzewodowa, mimo że przy włączniu trybu wszystkie radia są wyłączane. To po prostu taki tryb, w jakim można używać telefonu w samolocie. Myślę, że za jakiś czas niczym się nie będzie różnił od normalnego trybu i wtedy pewnie zniknie. Na dziś to po prostu zakaz używania sieci komórkowej, co w samolotach i tak nie ma sensu bo na wysokościach przelotowych ta sieć i tak jest niedostępna. Jest więc sens ją wyłączyć w telefonie, bo po co ma się grzać bez celu próbując znaleźć BTS?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 444
  • 1129
  • 13

ViLTE w trybie samolotowym


@j131napisał(-a)

@Janhalbnapisał(-a)

Powtórzę: tryb samolotowy Z DEFINICJI wyłącza WSZYSTKIE funkcje komunikacji bezprzewodowej. WiF także. Jak włączamy WiFi, to nie jesteśmy w "trybie samolotowym".


He he, nie nie. Też tak myślałem. Ale w samolotach też zaczyna być dostępny internet, jak najbardziej po WiFi. (…)


Ha, przepraszam zatem - sięgnąłem po definicję, a ta jak widać już nieaktualna. Sorry za wprowadzanie w błąd 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2096
  • 11800
  • 54

ViWiFi w trybie samolotowym


@elektr_dnapisał(-a)

rozumiem, tylko jak zrobimy taką gimnastykę ze włączymy ten tryb samolotu a później uruchomimy samo wifi?

 

tak, tak chodzilo mi o ViLTE. Gdzieś przeczytalem, ze jak nie ma zasiegu a jest wifi to wtedy takie polaczenie przechodzi magicznie przez to wifi i w sumie to takie dziwne mi sie wydawalo


Po vowifi jakość połączeń jest jak w 2G, usługa volte wtedy nie działa, ona potrzebuje 4G do pracy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1758
  • 8556
  • 65

ViWiFi w trybie samolotowym


@IreneuszCDnapisał(-a
Po vowifi jakość połączeń jest jak w 2G, usługa volte wtedy nie działa, ona potrzebuje 4G do pracy.

Dawno nie słyszałem jaka jest jakość po 2G ale dla mnie nie ma różnicy pomiędzy VoLTE a VoWiFi - w obu przypadkach jakość jest bardzo dobra. Na jakim sprzęcie jest tak słabo?