Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uruchomienie nowej stacji bazowej

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Prawdopodobnym źródłem zakłóceń mogą być operatorzy internetu radiowego którzy działają licznie w zasięgu BTS Orange w Owczarach.  W sąsiedztwie w każdej miejscowości wyżej położonej są anteny przekazujące sygnał internetu radiowego. Najbliższe są w miejscowości Brzozówka (odległość anten internetu radiowego od BTS Orange w Owczarach ok. 400m), Grębynice, Maszyce i prawdopodobnie też Owczarach.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Hmm,no to Orange musi jakoś zaradzić temu,nie po to buduje maszt przecież, żeby teraz powiedzieć"myśmy uruchomili nadajnik,a że nie możecie z niego korzystać to już nie nasza wina, miejcie pretensje do tych którzy zakłócają"

Co do nadajników internetu radiowego,to na wieży kościoła w Naramie też ich jest kilka...

Pytanie co z tym zrobić, żeby móc korzystać z sygnału nadawanego przez nową stację BTS w Owczarach?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Jeśli sieci radiowe, o których piszecie zakłócałyby działanie Orange to znaczy, że nielegalnie używają częstotliwości, które są we władaniu Orange. Myślę, że żadne przedsiębiorstwo nie pozwoliłoby sobie na wejście na licencjonowane częstotliwości użytkowane przez innych operatorów. Dla mnie to jak zwykle problem jakiegoś cebulaka, który po prostu używa nielegalnego wzmacniacza.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Uruchomienie nowej stacji bazowej


@benny_bnapisał(-a)
To jest swoją drogą zabawne, że w świecie różnych cudów techniki i najróżniejszych możliwości typu sztuczna inteligencja, często tak trudno znaleźć osobę, która destabilizuje działanie sieci w całej okolicy i to niejednego operatora.

Znaleźć źródło zakłóceń jest łatwo, gorzej z właścicielem bo:

a.) UKE nie ma prawa wejść na posesję bez zgody właściciela, więc dopóki ich nie wpuści, albo nie otworzy drzwi, nie mają jak go od razu zidentyfikować.
b.) Właściciel może iść w zaparte, że on nic nie używa, albo jak widzi wozy pomiarowe w okolicy wyłącza wzmacniacz i zabawa w "kotka i myszkę" trwa w najlepsze.
c.) Jeśli właściciel nie reaguje na wezwania UKE do wyłączenia wzmacniacza, zaczyna się długotrwałe postępowanie administracyjne. Najpierw wystawiają mandat, a jak to nie skutkuje, kierują sprawę do sądu (maksymalna kara to 2 lata pozbawienia wolności).


Niestety wiele osób uważa, że takie małe urządzonko o mocy paru W nie może zakłócać wielkich kilowatowych nadajników. Każdy jednak kto uważał w podstawówce na fizyce wie, co to jest interferencja i dyfrakcja oraz co z tych zjawisk wynika. Ta mała skrzyneczka od chińczyka może zakłócać sieć spokojnie w promieniu 2,5 km


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

W Niebyle jest ogromna poprawa, wcześniej w domu nie miałem w ogóle zasięgu a na zewnątrz niestabilną 1 kreskę. Teraz w domu na piętrze man 4-5 kresek (maszt widać z okna) a na parterze 3 (masztu nie widać), mogę bez żadnych zakłóceń rozmawiać w całym domu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Dzisiaj niestety w ogóle nie działają połączenia wychodzące, nawet jeśli mam 5 kresek nie mogę nawiązać żadnego połączenia i tak przez cały dzień (sprawdzane na 3 różnych telefonach). Przychodzące natomiast działają.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

No to jest wypas z tym nowym BTSem,,,niema co. 😞


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

U mnie to samo zasięg jest ale słaby a dzwonić sie nie da? Orange zaszalało z tym BTS .Predkośc internetu wieksze miałem na starej neostradzie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Może te bts jest czkoladopodobny hehe.Emotikon: Język


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Ha ha...taki odpustowy BTS,,,jak te komórki zabawkowe dla dzieci z naklejką zamiast wyświetlacza,i fajnymi melodyjkami... 😉