Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uruchomienie nowej stacji bazowej

ROZWIĄZANE

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Termin się nie zmienił.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

No to pozostaje czekać dzięki za info.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Na maszcie zaczyna sie wreszcze sie coś dziać. Panowie instalują sprzęt 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Prace na nadajniku posuwają się sprawnie. Zamontowano wszystkie brakujące anteny ORANGE, oraz anteny innego operatora, a dzisiaj przed południem, pojawiały się już pierwsze sygnały z nadajnika (pewnie testowano ustawienie anten).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

 Może uda się odpalić wcześniej ten nadajnik.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Nadajnik od wczoraj jest już włączony (nie wiem czy na stałe), pomimo iż na maszcie cały czas pracują monterzy. Działają 2G, 3G, i LTE w częstotliwości 800MHz. Na razie 2G i 3G z odległości 1,5 km z widocznością wszystkich anten-pełny zasięg (jeżeli wyłączy się LTE). Gorzej jest z LTE, gdyż na razie telefony i routery przełączają się na LTE z sąsiednich nadajników (najbliższy 3,8km w Wielkiej Wsi pełni widoczny). Pomaga tylko wymuszenie na routerze pasma 800MHz ale i tak z odległości 1,5km  prędkości są na razie słabe (pobieranie ok. 5-9 Mbps a wysyłanie 15Mbps). Wyższe prędkości są z nadajnika NetWorkS! 128159 z Wielkiej Wsi oddalonego o 3,8km, ale tam prawdopodobnie działa agregacja pasm.  Liczę, że po zakończeniu wszystkich prac na maszcie będzie LTE będzie działało lepiej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Garlica Duchowna ,Wola zachariszowska zasiegu z Tego Bts brak . Chyba nie jest jeszcze wszystko ustawine a nadajnik widac


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej


@logistyka1napisał(-a)

Nadajnik od wczoraj jest już włączony (nie wiem czy na stałe), pomimo iż na maszcie cały czas pracują monterzy. Działają 2G, 3G, i LTE w częstotliwości 800MHz. Na razie 2G i 3G z odległości 1,5 km z widocznością wszystkich anten-pełny zasięg (jeżeli wyłączy się LTE). Gorzej jest z LTE, gdyż na razie telefony i routery przełączają się na LTE z sąsiednich nadajników (najbliższy 3,8km w Wielkiej Wsi pełni widoczny). Pomaga tylko wymuszenie na routerze pasma 800MHz ale i tak z odległości 1,5km  prędkości są na razie słabe (pobieranie ok. 5-9 Mbps a wysyłanie 15Mbps). Wyższe prędkości są z nadajnika NetWorkS! 128159 z Wielkiej Wsi oddalonego o 3,8km, ale tam prawdopodobnie działa agregacja pasm.  Liczę, że po zakończeniu wszystkich prac na maszcie będzie LTE będzie działało lepiej.


I jak działa dalej ten nadajnik? Poprawili coś prędkośc LTE?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

Na razie bez zmian i podejrzewam, że już się nic nie zmieni. Słaby zasięg LTE jest prawdopodobnie spowodowany pechowym dla mojej lokalizacji ustawieniem anten LTE, gdyż jestem dokładnie pośrodku pomiędzy antenami (na nadajniku zamontowano 3 anteny). Efekt jest taki, że nawet poza budynkiem (na zewnątrz) router bez anteny kierunkowej lub telefon (obie stacje są widoczne bez żadnych przeszkód terenowych) wybiera dalszą stację bazową odległą o 3,8km, a nie tą do której mam 1,5 km. Ponadto zauważyłem, że z tej stacji ORANGE sygnały są udostępniane sieci T-MOBILE z takim samym zasięgiem jak dla ORANGE. Sytuacja mogła by się zmienić, kiedy dodano by następne pasma tj. LTE 1800MHz i 2600MHz, bo prawdopodobnie, zostały by zamontowane pomiędzy antenami LTE 800MHz, i wtedy mój sygnał był by dużo lepszy. Dziwne, że ORANGE na nowym nadajniku nie zastosowała agregacji z wykorzystaniem LTE 1800MHz i 2600MHz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 3
  • 0

Uruchomienie nowej stacji bazowej

No to szkoda ze taka lipa, myslałem ze nowy nadajnik coś wniesie w naszej okolicy ale myliłem się. Bo zasięg tego Bts jest bardzo mały. Mam nadzieje ze play na tym nadajniku lepiej skonfiguruje swoje anteny, (mój drugi operator).