Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Witam, mam problem po przeniesieniu numeru z Plusa do Orange, kiedy jadę do pracy mam słaby zasięg po drodze, ale w miejscu pracy mimo, że powinienem mieć 5 kresek LTE to telefon (Lumia 930) łapie tylko 3 kreski HSDPA i nie mam możliwości dzwonienia, wysyłania smsów, używania internetu. Nikt nie może też się do mnie dodzwonić. Jest to bardzo irytujące, ponieważ za każdym razem muszę na nowo zrestartować telefon, aby mieć normalnie połączenie z siecią i LTE. Po wymuszeniu sieci 3G nie ma tego problemu, jednak nie po to jest LTE, żeby go nie używać. Dodam tylko, że w Plusie również traciłem zasięg po drodze do pracy, ale nigdy nie miałem problemu po jego odzyskaniu. Czy jest to wina karty SIM?

Podobny lecz nie identyczny problem miałem kiedyś na Lumii 920 i karcie Plusa, po utracie zasięgu telefon nie mógł już znaleźć ponownie sieci, 920 cały czas jeszcze mam, ale już na innej karcie Plusa i aktualnie działa poprawnie.

Lumię 930 przywracałem do fabrycznych ustawień. Nic to nie pomogło.

 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

@wojciechkrsMoże być coś nie tak z kartą SIM możesz podjechać do salonu Orange i ją Ci sprawdzą czy nie ma jakiś błędów.  


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Podszedłem do salonu Orange, zostałem totalnie olany. Karty mi nie sprawdzili, a jeżeli chcę sprawdzić czy to wina karty to mogę wymienić na nową za 25zł. Sprawdzę jeszcze kartę w drugim telefonie, jeżeli wciąż będzie ten sam problem to nie zgodzę się na opłatę 25zł.

Anonim

Nie dotyczy

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

@wojciechkrsA masz więcej salonów Orange w twojej miejscowości ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Mam. Jutro jeszcze sprawdzę czy będzie problem przełączenia zasięgu na LTE na drugim telefonie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 549
  • 2492
  • 31

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

@wojciechkrs, nie w każdym Salonie jest możliwość przetestowania karty SIM. Sprawdź kartę w innym telefonie jeżeli masz taką możliwość.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Dziękuję za informację. Jeżeli problem będzie występował odwiedzę inny salon.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Jak masz możliwość, to przełóż SIM do innego telefonu i potestuj. Wg mojej skromnej opinii problem tkwi w Twoim urządzeniu. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

Testowałem sobie telefon (Lumia 930) przez te 3 tygodnie i wciąż mam ten problem, przełożyłem sobie wczoraj kartę Orange do telefonu Lumia 920, który działa na karcie służbowej Plusa bez problemu, a na karcie Orange 3 razy od wczoraj samoistnie się wyłączył (dopiero soft reset go wybudzał), bateria prawie pełna.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 549
  • 2492
  • 31

Sieć przestaje działać po utracie i odzyskaniu zasięgu.

@wojciechkrs, używasz cały czas tej samej karty SIM czy wymieniałeś na nową?