Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg 3G/LTE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Słaby zasięg 3G/LTE

Cześć, mam problem z zasięgiem a co za tym idzie internetem LTE (po sprawdzeniu w aplikacji netmonster pokazuje RSRP około -120dBm a SINR w okolicach -10dB) oraz 3G. W ostatnim czasie zasięg, a także jakość rozmów i internetu mobilnego się pogorszyły. Telefony coraz częściej schodzą na 3G, rozmowy na LTE i 3G tak samo przerywają internet zależy od pory dnia najwięcej udało się osiągnąć 5Mb/s zazwyczaj okolice 2Mb/s. W domu mam światłowód (Orange nie narzekam) dopóki jestem podłączony do Wi-Fi jest dobrze bo Wi-Fi Calling, gorzej z telefonami bez obsługi Wi-Fi Calling bo w domu trzeba wchodzić na poddasze bądź na zewnątrz, ale gdy w ostatnim czasie była awaria albo wychodzę na podwórko jestem skazany na LTE przy takiej prędkości naprawdę ciężko się korzysta. Po napisaniu tego do Orange twierdzi, że wszystko jest w porządku i powinno wszystko działać bardzo dobrze. Jeśli przejdę kilka domów dalej zasięgu nie ma wcale bądź telefon przełącza się na 2G. Nigdy nie było perfekcyjnie ale dało się dość komfortowo korzystać. Czy da się cokolwiek jeszcze zrobić. Orange jest jedynym operatorem z którego jest jakikolwiek zasięg tak więc jakiekolwiek możliwości przeniesienia nie są możliwe.

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Słaby zasięg 3G/LTE

@Kacper3006 przyczyn pogorszenia zasięgu oraz prędkości internetu może być wiele. Trwają przygotowania do wyłączenia 3G, wchodzi 5G, więc nadajniki mogą być modernizowane. Być może w Twojej okolicy trwają prace serwisowe, a może nadajnik być zakłócany. Bez lokalizacji trudno cokolwiek podpowiedzieć.

Warto też zrobić zgłoszenie na infolinii, czacie, aby w Orange był sygnał. Zawsze będzie informacja, aby zająć się nadajnikiem w danej lokalizacji. Im więcej osób zrobi zgłoszenie, tym lepiej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Słaby zasięg 3G/LTE

Kilka dni temu pisałem modernizacji nie ma i nie są planowane, nadajnik też zakłócany nie jest, zostaje jedynie to 3G. Problemy nie tylko u mnie i nie tylko ja je zgłaszam każdy dostaje odpowiedzi, że wszystko jest dobrze i na koniec proszę uruchomić ponownie telefon.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Słaby zasięg 3G/LTE

A RSSI to jakie?

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg 3G/LTE

@Kacper3006  za niedługo te 3G będzie pasmem LTE i problem minie, trzeba poczekać, lub zmienić operatora co ma lepszy zasięg LTE u ciebie 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Słaby zasięg 3G/LTE

Przydała by się jakaś przybliżona lokalizacja, to będzie można coś więcej podpowiedzieć. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Słaby zasięg 3G/LTE

Miejscowość Ochotnik (gm. Masłowice). Patrząc na nadajniki z którymi łączy się telefon to nadajniki w: Przedborzu, Przerębie i Chełmie.

Jedyny inny operator to T-Mobile ale działa identycznie jak Orange.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Słaby zasięg 3G/LTE

@Kacper3006 jeszcze jest Play.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Słaby zasięg 3G/LTE

Niestety działa gorzej niż Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg 3G/LTE

@Kacper3006  to masz tam kiepski zasięg po całości, złotego środka nie ma, trzymaj się Orange, jak sporo zgłoszeń, to powinni coś z BTS (nadajnik LTE) coś zrobić 😉