Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Redmi 9 w Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Redmi 9 w Orange

Cześć, w związku z faktem, iż u mojego obecnego operatora obsługa klienta jest lekko mówiąc słaba (dzisiaj się o tym przekonałem), a w dodatku mam problemy z połączeniami oczekującymi (po prostu nie działają) po VoLTE i Wi-Fi Calling (po wyłączeniu tych usług - oczywiście, działa! Ale nie po to, do jasnej anielki, korzystam z tego by do oczekujących to wyłączać...), ich uruchomieniem oraz użyciem - raczej na 99% po zakończeniu umowy przejdę do Orange. 

Mój obecny telefon mam już około 9 miesięcy - jest to model Redmi 9 w wersji 3/32, z polskiej dystrybucji. I tu pojawia się parę pytań: 

 

1) Czy w Orange takie połączenia oczekujące w abonamencie są już aktywne i wystarczy kliknąć w ustawieniach, by je włączyć?

2) Jak Orange zapatruje się na VoLTE właśnie po Redmi 9 - przybywa tych urządzeń z Xiaomi, jednak ostatnio to zwolniło i to mnie martwi. Pewnie następnym telefonem będzie jakiś iPhone, jednak jeszcze kilka miesięcy będę korzystać z Redmi 9 właśnie - stąd zależy mi na tych informacjach

3) Jestem posiadaczem pakietu Orange Love, czy gdy będę chciał dobrać kolejny numer do tego pakietu - to np. za abonament z nielimitowanymi rozmowami, SMS i MMS oraz internetem bez limitu (po x GB 1 Mb/s) zapłaciłbym nie 60, a 40 złotych? 

4) Jaką waszym zdaniem wybrać ofertę dla takiego prostego użytkownika - przeglądanie WWW, Facebook, czasem YouTube w drodze do pracy/domu czy gdzieś na mieście - warto iść w ofertę bez limitu GB? Ewentualnie... Orange Flex - tylko tutaj po prostu nie wiem jak by się za to zabrać? Płatność we Flexie jest tylko kartą?

5) Obsługa klienta Orange - jak to wygląda tutaj, jeśli chodzi o abonamenty dla klientów indywidualnych? Czy standard obsługi jest równie dobry, co w przypadku usług stacjonarnych? Tutaj nie miałem nigdy problemów - jak była awaria, to szybko odbierane są telefony, przyjmowane zgłoszenia a i naprawy są realizowane w bardzo krótkim czasie (czasem czuję, jakbym korzystał z łącz z gwarancjami SLA mówiąc szczerze). U obecnego operatora - jest różnie. Awarii nie ma, jeśli chodzi o komórkę- jednak tak jak z tymi połączeniami oczekującymi - no nie jest to za ciekawe, a obecnie jestem zatrudniony w takim miejscu, gdzie ta usługa jest dla mnie kluczowa. 

 

Właściwie to takie najważniejsze pytania, na ten moment innych po prostu nie mam. Gdybym przechodził do Orange to wziąłbym ze sobą 3 numery, bo tyle obecnie mam w innej sieci. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Redmi 9 w Orange

@Anonim kup starter za 5 PLN. Sprawdzisz zasięg, jak i działanie usług. Stan konta to 5 PLN na 30 dni oraz 6 GB na 14 dni. Wystarczy do sprawdzenia usług.

 

Jeżeli smartfon z poza dystrybucji Orange, to VoLTE jak i WiFi Calling może nie działać. Mam Xiaomi z dystrybucji Orange i dodatkowo numer fioletowego, to szybciej aktywowały mi się usługi w fiolecie niż Orange.

 

W Orange FLEX jest również płatność BLIK-iem. Nie musisz podpinać karty płatniczej. Tu również możesz próby przeprowadzić. Jeżeli zrezygnujesz przed upływem 14 dni, to nastąpi zwrot środków, ale tylko jak podepniesz kartę płatniczą. Jest jeszcze promocja 1 PLN przez trzy miesiące. Pamiętaj tylko, że z promocji możesz skorzystać raz na swoje dane. Ponowne uruchomienie promocji czy kodu polecającego na zarejestrowanego użytkownika we FLEX już nie zadziała.

 

Dołączając do oferty OL, powinna być przyznana zniżka, ale nie dołączaj z planem OL, tylko z planem mobilnym. Jeżeli numer komórkowy wejdzie do pakietu OL, to nie będzie można go potem przenieść bez zakończenia całego pakietu OL, jak i nie można zrobić cesji.

 

Obsługa klienta jest taka sama dla oferty OL, jak i dla abonamentów komórkowych.

 

Co do wyboru oferty i zużycia GB, to jak rozważasz ofertę FLEX, warto wybrać. Dodatkowo jak wybieżesz najtańszy plan, to zawsze raz na miesiąc możesz zmienić na wyższy. Nie jest się związany umową i w każdej chwili można zmienićoperatora, jak nie będzie pasowała jakość usług lub słaby zasięg.

 

Jak wspomniałem na początku, najlepiej wykonać testy, kupując nowy starter. To najtańsze rozwiązanie. Jak kupisz wersję limitowaną z Żabki, to dodatkowo po aktywacji wpadnie 9 GB. Razem do testów będzie 15 GB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Redmi 9 w Orange

@Anonim kup starter za 5 PLN. Sprawdzisz zasięg, jak i działanie usług. Stan konta to 5 PLN na 30 dni oraz 6 GB na 14 dni. Wystarczy do sprawdzenia usług.

 

Jeżeli smartfon z poza dystrybucji Orange, to VoLTE jak i WiFi Calling może nie działać. Mam Xiaomi z dystrybucji Orange i dodatkowo numer fioletowego, to szybciej aktywowały mi się usługi w fiolecie niż Orange.

 

W Orange FLEX jest również płatność BLIK-iem. Nie musisz podpinać karty płatniczej. Tu również możesz próby przeprowadzić. Jeżeli zrezygnujesz przed upływem 14 dni, to nastąpi zwrot środków, ale tylko jak podepniesz kartę płatniczą. Jest jeszcze promocja 1 PLN przez trzy miesiące. Pamiętaj tylko, że z promocji możesz skorzystać raz na swoje dane. Ponowne uruchomienie promocji czy kodu polecającego na zarejestrowanego użytkownika we FLEX już nie zadziała.

 

Dołączając do oferty OL, powinna być przyznana zniżka, ale nie dołączaj z planem OL, tylko z planem mobilnym. Jeżeli numer komórkowy wejdzie do pakietu OL, to nie będzie można go potem przenieść bez zakończenia całego pakietu OL, jak i nie można zrobić cesji.

 

Obsługa klienta jest taka sama dla oferty OL, jak i dla abonamentów komórkowych.

 

Co do wyboru oferty i zużycia GB, to jak rozważasz ofertę FLEX, warto wybrać. Dodatkowo jak wybieżesz najtańszy plan, to zawsze raz na miesiąc możesz zmienić na wyższy. Nie jest się związany umową i w każdej chwili można zmienićoperatora, jak nie będzie pasowała jakość usług lub słaby zasięg.

 

Jak wspomniałem na początku, najlepiej wykonać testy, kupując nowy starter. To najtańsze rozwiązanie. Jak kupisz wersję limitowaną z Żabki, to dodatkowo po aktywacji wpadnie 9 GB. Razem do testów będzie 15 GB.

Anonim

Nie dotyczy

Redmi 9 w Orange

Jeśli chodzi o działanie sieci to mam pogląd, bo w domu jest jeden użytkownik Orange. Sieć działa tak... średnio - na pewno gorzej niż u mnie obecnie, jednak w domu i tak korzystam z Wi-Fi. Oby się można było dodzwonić i SMS-y wysłać 😄 

 

Czyli po prostu mam zamówić plan mobilny np. na stronie, a rabaty zostaną przyznane automatycznie, jednak nie będzie to już "scalone" z OL? 

 

W takim razie zastanowię się mocno nad tym FLEX-em. 30 złotych to dość normalna cena za taki pakiet - 30 GB to jest dwa razy więcej niż mam obecnie, a teraz i tak nie wykorzystuje nawet 10. Szkoda tylko, że te GB przepadają wraz z upływem okresu rozliczeniowego 😅