Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Realne szanse na podłączenie światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54470
  • 637

Realne szanse na podłączenie światłowodu

@ScarffW sąsiedniej miejscowości jest już kilka adresów w zasięgu. Dostępność 1Gb/sek świadczy op tym, że to Orange lub SI wykonywało sieć. Jeśli jest to sieć doziemna, to troszkę może to potrwać, gdyż wymaga uzgodnień, projektów i jest droższa w wykonaniu. Jeśli w Twojej miejscowości infrastruktura jest napowietrzna, szanse wzrastają (bo koszty są niższe niż przy kopaniu)

Kiedy-tego naprawdę nie wie nikt


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Realne szanse na podłączenie światłowodu

Może pójdę w teren i zobaczę? Da się to jakoś odróżnić? Bo szczerze mówiąc nie wiem nawet jak takie instalacje mogą wyglądać. A najlepsze jest to że czasem łapię zasięg wifi światłowodu sąsiada a ja musze obejść się smakiem 😬 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54470
  • 637

Realne szanse na podłączenie światłowodu

@ScarffSłupów telekomunikacyjnych trudno nie zauważyć, a doziemnie instalacje z budynków zbiegają się w szafkach lub w słupkach kablowych z oznaczeniem Orange (może być opis OPP lub OSD i cyferki)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Realne szanse na podłączenie światłowodu

Śledztwo zakończone i niestety nie widziałem nawet połowy słupa. Także zostaje mi chyba czekać na 5G


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54470
  • 637

Realne szanse na podłączenie światłowodu

@ScarffUważam, że nie ma się co poddawać. Trzeba zgłaszać popyt...

W Twoim przypadku 5G niewiele zmieni. Maszt BTS-a masz na wschód od Twojej miejscowości w odległości do 1,5km. Dla 5G to raczej daleko...jedynie na LTE po 3G możesz liczyć (pewniejsze)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 329
  • 2

Realne szanse na podłączenie światłowodu

Spokojnie, wysoki koszt szacunkowy na stronie internet.gov.pl to nawet lepiej, bo to oznacza wyższe wsparcie strony publicznej. Znam za to adresy, gdzie kwota jest wpisana 1500zł, a rzeczywista - z różnych powodów - będzie kilka razy wyższa, i to tam bym raczej się nie spodziewał, że beneficjent będzie robił wszystko aby abonenta przyłączyć. 

 

I wbrew temu co tu piszą, to wcale nie tak łatwo będzie operatorom się adresów pozbyć (nawet kłopotliwych), bo CPPC wyraźnie wyszczególniło przyczyny jakie będą akceptować dla pominięcia punktu (np. pismo od PKP PLK z odmową przekroczenia torowiska celem przyłączenia abonenta po drugiej stronie torów będzie uznaną przyczyną). O ile podpiszą umowy, bo zostało kilkadziesiąt godzin, a dla wielu obszarów jest tylko jedna oferta. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Realne szanse na podłączenie światłowodu

Zostaje mi tylko patrzeć co jakiś czas na internet gov pl w takim razie