Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 55
  • 0

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy są plany rozbudowy nadajnika w miejscowości Wielgie, woj. łódzkie (niedaleko Wielunia). Obecnie jest tylko LTE 800MHz od myślę że minimum 5 laty. W ciągu dnia są częste spadki do 1Mb/s...

 

ID wieży - 4011

 

Link btsearch:

beta.btsearch.pl/bts/details/15310

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz

@krzysztof71bet daleko masz do nadajnika? Może są uruchomione inne pasma, natomiast odległość uniemożliwia przełączenie na inną częstotliwość.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 55
  • 0

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz

Nadajnik widzę przez okno, nie mam żadnych przeszkód i bardzo dobry zasięg. Poza tym, mam dwa różne routery, gdzie na jednym mogę wymusić LTE 800 / 1800 / 2600 MHz i tylko z 800MHz się łączy. W środku nocy speedtest NIGDY nie przekroczył 65-75Mb/s, co jest typowym maximum dla LTE 800.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz

@krzysztof71bet nadajnik pokrywa swoim zasięgiem dość znaczny teren, więc nie ma co się dziwić, że w godzinach szczytu masz małe prędkości. 

Planów rozbudowy obecnie brak. Zostaje tylko LTE 800 oraz UMTS 900.

Co do ograniczeń, to podobno lejki techniczne są obecnie zakładane maksymalnie na 12 godzin. Więc jak dość intensywnie korzystasz z internetu mobilnego, to możesz dostać lejek techniczny na kilka godzin, dlatego masz niską prędkość internetu w godzinach szczytu, a to nie wynika z obciążenia nadajnika.

Nadajnik nie jest przeciążony. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 55
  • 0

Pytanie o rozbudowę o nowe pasma LTE - jest od dawna tylko 800MHz

W dni takie jak poniedziałek może i faktycznie nie jest przeciążony, ale w weekendy często zaraz po uruchomieniu komputera bywa że mam 1-5Mb/s (już od około godziny 11:00 rano, bo mniej więcej tak wstaję).

 

Ostatni rok się z tym męczę. Jak nie przyjdzie do mnie Starlink w 2021 to się wyprowadzam, bo szkoda tyle życia tracić na czekanie aż Internet coś pobierze/wyśle.