Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze światłowodu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Przyłącze światłowodu

Witam, jestem użytkownikiem internetu stacjonarnego od Orange. Od 2 lat staram się o przyłączenie światłowodu pod mój adres lecz nieskutecznie. Mieszkam na pewnej ulicy pod numerem 49. Numery które mnie "otaczają" to 47 i 51 - są one podpięte pod światłowód od Orange. Kabel światłowodowy prawdopodobnie idzie przez studzienkę która znajduje się przy budynku. Jest jakaś możliwość podłączenia takiego adresu pod światłowód? Wysyłałem już kilka razy deklaracje przez internet oraz pocztowo ale to nic nie dało 😞

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przyłącze światłowodu

@michalmis21zależy, czy położony światłowód obok Twojego bloku był realizowany z programu POPC. Jeżeli tak, a Twój blok nie był uwzględniony w programie POPC, to może być trudność w podłączeniu światłowodu.

Czy deklarację sam wysyłałeś, czy łącznie z sąsiadami? Jeżeli sam, to warto by zmobilizować sąsiadów i wysłać większą ilość deklaracji z danymi sąsiadów.

najlepiej sprawdzić na stronie UKE, czy dany adres widnieje w bazie, do świadczenia usługi internetu światłowodowego lub jest ujęty do inwestycji w najbliższym czasie:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Przyłącze światłowodu

Budynek nie był uwzględniony w POPC. Wszędzie wokół biegną linie i węzły światłowodu z możliwością udostępnienia włókien, widzę ponad 100 takich lokalizacji. Pod moim adresem pokazuje się możliwość podłączenia internetu do 80bit/s od Orange ale na umowie tylko 10mbit/s, na stronie orange też jest możliwe tylko 10mbit/s. Najbliższą szafe orange mam 100m od domu więc 😕 Pokazuje również że kabel światłowodowy jest poprowadzony w studzience która jest pod moim domem. Ostatnia aktualizacja mapy była 31.12.2018 i od tego czasu dużo mogło się tez zmienić


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przyłącze światłowodu

@michalmis21 jeżeli chodzi o internet światłowodowy, to pytanie, czy to Orange realizuje z własnych środków, czy z programu POPC. Może również budowę linii światłowodowej wykonywać firma związana z POPC. Jeżeli nie został Twój blok uwzględniony w programie, to może być duża trudność w podłączeniu. 

Albo zostanie zmieniony projekt w programie POPC, albo trzeba czekać do zakończenia programu, co może potrwać kilka lat i dopiero podłączenie.

 

Co do internetu na kabelku miedzianym, to ważne, jak daleko od Ciebie jest centrala Orange, nie skrzynka przyłączeniowa. Prędkość 10 Mbit/s sugeruje, że odległość do centrali może wynosić w okolicach 1,8-2 km. Jeżeli by było bliżej, przynajmniej 1,5 km, to jest szansa na internet VDSL do 80 Mbit/s

 

Proponuję poszukać jeszcze lokalnego dostawcy usług internetowych. Może jest jakaś ciekawa oferta z większą prędkością internetu.