Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

Witam,
Jestem z Tczewa, i borykam się z problemem zasięgu, ciągle mam 105-110dBm obojętnie czy jestem w domu czy po za nim, sąsiad z Orange ma taką samą moc sygnału. Co z tego że jest lte czy lte+ jak bateria leci w oczach. Tel był naładowany od 18 do pełna, jest 22-30 i mam 36%. Na wyświetlaczu tel pracuje 1h 25min. W tym samym miejscu (np. Moje mieszkanie) jak włoże do mojego telefonu kartę sim play lub plusa to jest około 75-80dBm. Dzwoniłem do BOK - według nich jest wszystko ok i nie ma żadnych przeciążen. Jestem obok jednego nadajnika, drugi niby 300m dalej. Nie wiem o co tu chodzi. Zaraz mi się kończy umowa i chyba uciekam do innej sieci, bo nie widzę opcji żeby dało jakoś się ten problem rozwiązac. Może ktoś mi tu pomoże? Mam s7e, a tel na wyswietlaczu wytrzymuje 2, max 3h, gdzie korzystając z niego w ten sam sposób z kartą play osiągnalem wynik ponad 4h. Przeważnie mam jedną lub dwie kreski zasięgu. Różnicy na VoLTE czy bez tego nie ma, w ustawieniach mam wybrane auto 2G, 3G, LTE. Zgłosiłem jako reklamację, dostalem 3 SMSy, że wszystko jest ok i sprawdzić kartę w sim w innym tel. Nie mogę nawet na te zgłoszenie nic odpisać. Jak przełącze recznie na 2/3G to wtedy jest pełen zasięg i ok 85dBm - znaczna poprawa.
6 ODPOW. 6

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

1. Sprawdź szczegółowe wykorzystanie baterii.
2. Ściągnij aplikację typu Network Cell Info i zobacz czy telefon nie zmienia ciągle BTS'ów (może to powodować szybsze zużycie baterii).
I na koniec zobacz z którego BTS'a korzystasz w trybie automatycznym.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

1. Sprawdzałem nie raz, nie dwa takimi programami jak BBS czy wakelock detector.

2. Jak sprawdzić ten bts w jakim trybie korzystam i czy się zmienia? Która to jest zakładka?

W załączniku screen z zakładki mapy.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

Na drugiej zakładce CID. Za pomocą tego można odnaleźć na stronie bts search, dokładną lokalizację bts'a z którego korzystasz.
Też wszystko zależy od tego jak mocno zużytą masz baterię, telefon telefonowi nie równy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

Ok, znalazłem. Korzystam z tego(załącznik)
Mam do niego żeby Ci nie skłamac ze 100m.

Natomiast na H+ łączy się z tym samym masztem i są 4 kreski zasięgu. Coś tu chyba nie gra?
Screenshot_20171114-043118.png

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

Powinno być spoko, sprawdź jak bateria schodzi bez włożonej karty sim.

Na jednym maszcie może być kilka częstotliwości, niekoniecznie LTE. Na zasięg wpływ ma ogólnie wiele rzeczy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z zasięgiem - wysoki dbm.

Nie może być nic z baterią, bo na 3g schodzi zauważalnie wolniej.. Do tego sąsiedzi tez maja słaby zasięg i nie wierzę że tak powinno być mając tak bliski nadajnik 105-110dbm Non stop, kreska max dwie zasięgu i tak jest ciągle. Włoże kartę z innej sieci i zasięg dbm wynosi ok 80 i bateria jest okey.

Edit: dzwoniłem przed chwilą drugi raz w ciągu 3 dni na bok i niestety znów mi Pani nie pomogła, bo system nadal nie działa, ogólnie słabo to wygląda.