Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

ROZWIĄZANE

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

► Wątek został wyodrębniony z ogłoszenia Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling - Moderator Wiktor ◄

 

@Rafał wspominasz o "wyeliminowaniu głuchych połączeń", a u mnie po aktualizacji właśnie taki problem zaczął występować. Dzwonię z natywnego WiFi Calling na numer z włączoną aplikacją, słyszę dźwięk łączenia, a drugi telefon zero reakcji. Co ciekawe aplikacja normalnie aktualizuje spis połączeń, a dzwonka ani informacji brak. 😞

 

W drugą stronę działa. 

 

edit:

Jeszcze lepiej, bo jak zadzwonię z telefonu w 3G na telefon z apką to aplikacja wywala info o nadchodzącym połączeniu. Ewidentny problem WiFi Calling<->WiFi Calling.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

@p2225Pobierz pls nową aktualizację aplikacji. I daj znać, czy pomogło. To dla mnie ważne.

Z góry dziękuję.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

@p2225 dzięki za sygnał, sprawdzimy 🙂 Dam znać jak się czegoś dowiem. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

@p2225Podaj pls troszkę więcej szczegółów:

- na jakim modelu telefonu masz zainstalowaną aplikację?

- czy jak dzwonisz z 3G na numer z włączoną apką, to dochodzi do połączenia? Czy również masz głuche połączenie (zestawione, ale nic nie słychać)?

- czy "głuche" połączenia masz za każdym razem, czy w jakiś konkretnych okolicznościach?

Zależy nam na rozpoznaniu takich przypadków, żeby sprawdzić, na czym polega problem/błąd.

Przykro mi, że aktualizacja pogorszyła Ci warunki korzystania z WiFi Calling.

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

Aplikacja na LG G4s, wersja natywna na LG G6. Oba telefony restartowane bez skutku.

Natywne WiFi Calling -> Aplikacja WiFi Calling nie działa - słyszę dźwięk łączenia na natywnym WiFi Calling, telefon z apką aktualizuje spis, ale nie odtwarza dzwonka, ani nie pokazuje ekranu nadchodzącego połączenia.
Aplikacja WiFi Calling -> Natywne WiFi Calling normalne połączenie.
3G -> Aplikacja WiFi Calling normalnie.
3G -> Natywne WiFi Calling normalnie.

 

Jak połączenie się zestawi poprawnie to wszystko słychać choć po aktualizacji zdecydowanie ciszej (wiem, mogę zmienić w ustawieniach 😉 ). Chodzi mi o brak informacji o nadchodzącym połączeniu w pierwszej konfiguracji wymienionej powyżej. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

@p2225Hmmmm.... Twój przypadek należy do kategorii "ciekawych" 🙂 . Pogadam z developerami, czy temat jest znany. Wrócę do Ciebie z ew. prośbą o kontakt z nami przez BOK - do zbadania sprawy będziemy potrzebowali Twojego numeru telefonu.

LG niestety nie jest "łatwym" przeciwnikiem, występują na nim czasami zaskakujące problemy.

Czy możesz jeszcze sprawdzić na tym G4s, jaką masz wersję Androida? jeśli to jest 5.0.x to spróbuj zrobić aktualizację. Nawet 5.1 jest już sporo lepsze.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

Android 6.0 😄


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

@p2225Pobierz pls nową aktualizację aplikacji. I daj znać, czy pomogło. To dla mnie ważne.

Z góry dziękuję.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

Pierwszy raz widzę aktualizację o tak małym rozmiarze (420KB). 😄

 

Zrobiłem kilka połączeń:

Pierwsze - ok.

Drugie i każe kolejne - LG G6 szarpiący dźwięk łączenia, LG G4s przeprowadzał rozmowę po 3G w ogóle pomijając aplikację. Na pasku u góry była normalna ikona kluczyka.

 

Restart połączenia WiFi na LG G4s i na 4 połączenia: 1,2 i 4 poszło po WiFi Calling. Trzecie po 3G. 

Nie wiem jak było wcześniej, ale aplikacja nie zostawiała informacji o nieodebranych połączeniach?

 

Zauważyłem też od czasu ustąpienia awarii z piątku problem z szarpaniem rozmowy na natywnym WiFi Calling na LG G6. Gdy z kimś rozmawiam jest ok, ale każda informacja np. "Przepraszamy, nie ma takiego numeru..", czy "Poczta głosowa..." całkiem szarpie. Z użyciem aplikacji tego nie ma. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

Cieszę się, że pomogło!

Wiem, że jeszcze nie jest idealnie, ale LG stawia developerom poprzeczkę bardzo wysoko. Oni mają wiele rzeczy bardzo "po swojemu".

Dzięki Tobie poprawiliśmy szybko istotny błąd. Serdecznie dziękuję!

Dużo się uczymy teraz. Apka będzie poprawiana i rozwijana.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem w połączeniu: WiFi Calling ↔ WiFi Calling

Witam.

Chciałbym się podpiąć do tematu. Ale problem jest troszkę inny. Nie dociera do mnie połączenia na wifi Calling. Połączenia wychodzące działają. W przypadku połączenia brak reakcji a dzwoniący dostaję standardową informację, że użytkownik jest poza zasięgiem. Telefon sony Xperia Z3.

Proszę o pomoc.