Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praca montera


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Praca montera

Tak dla zobrazowania jakich ludzi poszukują firmy na monterów w kontekście ciągłego narzekania klientów na tym forum na ich niesolidność i brak słowa co do terminów.

 

Zakres obowiązków:

 

Aktywacja usług telekomunikacyjnych – internet, telefon, TV.

Usuwanie uszkodzeń/awarii oraz wykonywanie instalacji miedzianych i światłowodowych w technologii FTTx

Instalację sieci i nowych usług telekomunikacyjnej u klientów

Usuwanie usterek na sieci telekomunikacyjnej

Konserwację, serwis i utrzymanie urządzeń sieciowych

Wykonywanie pomiarów

Montaż i demontaż urządzeń telekomunikacyjnych

Raportowanie z przebiegu pracy

 

Wymagania:

 

Posiadanie umiejętności obsługi elektronarzędzi oraz sprzętu pomiarowego.

Zdolność do pracy na wysokości,

Prawo jazdy kat. B,

Wykształcenie minimum zawodowe

 

Mile widziane:

 

Znajomość zagadnień z zakresu telekomunikacji i/lub elektrotechniki, uprawnienia SEP.

 

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Praca montera

@marder  Nic  dodać...

Jak zapewne wiesz w naszej robocie potrzebne jest doświadczenie i wiedza w pewnych zakresach techniki. 

O ile na forum się można mądrzyć teoretycznie, szukać spiskowej teorii uszkodzenia ( bo i takie się zdarzają), o tyle na miejscu trzeba znać topologię sieci, wzajemne uwarunkowania instalacji i wiedzieć czego się szuka po objawach ( jak lekarz) 

Po prostu nowy monter (na, nawet stary, ale w nowym terenie) to leczenie na NFZ.

Na dwa uda...się uda, albo się nie uda. Potrzebny jest nos i trochę sprytu, aby czasem połapać się w tym, co autor instalacji miał na myśli, gdzie jest zakopana mufa, czy które włókno jest które na OPP.

Praca może nie jakoś wybitnie trudna, ale myśleć trzeba i dla obsługi technicznej klienta niestety potrzebna jest dogłębna znajomość sprzętu od operatora i spora jej dawka z zakresu sieci i nawet informatyki...

To dość specyficzny zawód, jak wiele innych...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Praca montera

@agat13 zgadza się. Ja po kilku latach pracy jako teletechnik uszkodzenia lokalizowałem na słuch bez potrzeby nawet mierzenia linii. A po poznaniu na wskroś całej sieci już po przebiegu linii do abonenta wiedziałem gdzieś prawdopodobnie nastąpiło uszkodzenie. Do tego jeszcze miałem podstawy teoretyczne że szkoły. Dziś jak widać szukają ludzi którzy mają tylko prawo jazdy, trochę chęci i wiedzą jak wygląda wiertarka 😃


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Praca montera

Na monterów nie narzekam

pozdrawiam

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Praca montera

A to Orange szuka monterów? Szybciej podwykonawcy dla Orange 😀