Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Orange nie zwiększy na Polskim rynku uploadu skoro nawet we Francji maja mocno przycięty UP. Tam maja co prawda dwie oferty symetryka 400/400mbit oraz 2gbit(maksymalnie 1gbit na 1 urządzenie)/600mbit, wiec przez najbliższe 3-4 lata nie mamy co liczyć na większe prędkości, no chyba że wyrównają do francuskich prędkości jeśli chodzi o UP, czyli dadzą 600mbit uploadu w najwyżej opcji czyli 1gbit.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 21
  • 0

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Moim zdaniem nie masz racji. To ze orange wywodzi sie z Francji nie oznacza ze najnowsze oferty i rozwiazania technologiczne beda najpierw w tym kraju wprowadzane. Orange dopasowuje sie w Polsce do konkurencji (czytaj jakby Inea miala taki zasieg jak Orange to juz dawno bysmy mieli opcje opcje 1/1gbps). Czy mamy takie same routery jak we Francji? Nie. Czy Francja ma routery z WiFi 6? Nie. Poszukaj sobie w internecie to znajdziesz tez rozwiazania ktore byly najpierw wprowadzane u nas a dopiero pozniej w innych krajach z grupy Orange. Mowisz 3-4 lata bez szans na lepsze predkosci?  Cos slabo sledzisz poczynania Orange 🙂 W 2022 bedzie xgs-pon.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Nie ma szans na komercyjne 10gbit w Orange w 2022 roku, chyba ze jako testy. Przypominam że Orange już testowało 5/1gbit oraz 2/2gbit w 2018roku, a do oferty to nigdy nie weszło.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 21
  • 0

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

To, ze testowali i nie weszlo to zaden prognostyk. Poza tym nie rozumiem Twojego sceptycyzmu. Pewnie interesujesz sie nowymi technologiami i telekomunikacja i wiesz jak szybko rosnie transmisja danych i jak szybko przybywa abonentow na ftth z roku na rok. Do tego 5g na horyzoncie a gpon nie jest wystarczajacy do tych celow. Opcja 1gbps juz sie zadomowila od kilku lat czy to u nas czy w innych krajach, porty sieciowe w kompach w ostatnim roku ruszyly z 1000 na 2500mbps. Ostatnia sprawa to migracja. Swiatlo polozone i wszystko koegzystuje ze soba GPON, XGS, GPON2 itd. Orange wymienia/dostawia elementy aktywne i pasywna optyke. Ja jestem dobrej mysli. Pozdrawiam


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Sam bym chciał 10/10gbit w Orange i chętnie bym się taką zabawką pobawił, ale jestem realistą i wiem, że to w najbliższym czasie nie jest możliwe. Prędzej już się doczekam u siebie Inei z ich światłowodem niż Orange wprowadzi coś szybszego, chociaż chciałbym się mylić.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Tak to raczej mało prawdopodobne w najbliższym czasie. Jeszcze masa adresów do podłączenia i migracja z Neo gdzie tysiące ludzi marzy o 300Mb/s. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 21
  • 0

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Heh mi chodzi o to ze pewnie pojawi sie oferta dla zwyklych smiertelnikow na XGS w tym lub przyszlym roku. Nie mowie ze nagle wszystkie OLT zmodernizuja na raz 🙂