Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Popc2


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Popc2

Witam. W mojej miejscowości jest wykonywana sieć światłowodowa w ramach programu popc2 (trójmiejski orange swiatlowod) . Niestety mój adres został pominięty w ramach programu . Czy istnieje możliwość aby mój adres został podpięty do sieci światłowodowej w tym programi bądź po zakończeniu prac związanych z programem ?

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Popc2

@Nekroskop07  oczywiście że będzie istniała taka możliwość, nazywa się to "dorejonizowanie", tu masz podobny temat, poczytaj https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Popc2

@Nekroskop07  w teorii tak a w praktyce wszystko uzaleznione jest od tego gdzie masz najblizszy punkt przyłączeniowy itp. Jest wiele watunkow od których zalezy czy sie uda podlaczyc budynek czy nie  😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Popc2

Konsultant w bok poinformował mnie ze sieć nie należy do orange świadczą tylko na niej usługi brak możliwości dorejonizowania 

Swiatlowod leży ok 10m od budynku słupek orange ok 30m 10 w Lini prostej ok 20 m po Lini w bok.

Więc nie jest to tak kolorowo i chyba będę musiał się na razie pożegnać z dostępem do internetu przez swiatloeod.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Popc2

@Nekroskop07  a widzisz to zmienia postać rzeczy,  w pierwszym poście pisałeś że to inwestycja Orange i dlatego sugerowałem dorejonizowanie. 

PS.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie dowiedzieć się kto jest właścicielem infrastruktury i tam "uderzyć" z wnioskiem o przyłączenie.

Jestem zdania że lepiej próbować wszystkich możliwości niż nie robić nic. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Popc2

Słupki orange skrzynki orange nazwa projektu GDANSKI ITROJMIEJSKI ORAGE SWIATLOWOD wniosek sieć orange

Właścicielem jest ministerstwo cyfryzacji takiej odpowiedzi udzielił mi Pan z BOK a raczej podał informacje z których wyciągnęłam taki wniosek.

Proponował pisać na adres

bialaplama@cppc.gov.pl

Nie wiem czemu ale jakoś nie bardzo mi ta odpowiedź pasuje bioradz pod uwagę to co pisałem wcześniej.

Oczywiście mail poszedł wątpię że odpowiedzi się doczekam.

No nic czas pokaże skończą inwestycje orange uruchomi swiatlowod spróbuję się dowiedzieć wtedy

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Popc2

@Nekroskop07  właścicielem sieci jest w tym przypadku orange a nie jakieś ministerstwo. 

Zeby Cię podlaczyc ten czarny słupek musi byc przy twojej dzialce. Jezeli np jest ten sluoek 10m dalej od granicy Twojej dzialki to na 99% nikt Ci tego nie podłączyć to to wymaga inwestycji. Tak to juz jest inwestycja.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Popc2

Jest przy działce tyle że 2 strona ulicy z płyt drogowych sam mogę im przepust kable dociągnąć do bloku.

Inwestycja da im od 4 pewnych klientow

Akurat robie w podobnej branży. 

Wiem wiem to tak nie dziala


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Popc2

@Nekroskop07  dorejonizowanie dotyczy tylko zabudowy jednorodzinnej. 

Tak, to tak nie dziala 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Popc2

@Nekroskop07 Jak jest słupek po drugiej stronie ulicy to masz pozamiatane. Przecisk po drogą, projekt, pozwolenia.... Nieopłacalne dla 4HH.