Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

Witam,

 

Na ulicy Zajeziernej w Gniewkowie powstaje osiedle w tym roku oddanych do użytku zostanie 12 mieszkań, docelowo 32 mieszkania. Na ulicy Nexera przeprowadziła światłowód, ale z tego co zdążyłem zauważyć, kabel przeprowadzony jest tylko do wybranych adresów. Np. do adresu Zajezierna 18, a nowe osiedle znajduje się na działce nr 943 (pomiędzy numerami 19 i 20). Kabel Nexery przeprowadzony jest przez całą ulicę pod ziemią.

 

Czy jest szansa na "interwencję" Orange w tej sprawie i dogadanie się z Nexerą lub skorzystanie z jej kanalizacji kablowej, tak żeby dojść ze światłowodem do budynków i podłączyć nas do światłowodu?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

@Swiatlo2021  z tego co zauważyłem to Nexera nadal prowadzi inwestycje w Gniewkowie więc może uda się doprowadzić "światełko" i do Was. Co Orange, jeśli nie prowadzi prac związanych z budową sieci na tym terenie to ciężko będzie "nakłonić" do inwestycji tylko pod Waszym adresem (chyba że posiada infrastrukturę w pobliżu), ale to również wiąże się z całym tokiem spraw rozłożonych w długim czasie. Oczywiście masz rację że należy próbować wszystkiego, "dobijać się" każdymi możliwymi dostępnymi kanałami, siedząc i nic nie robiąc niczego się nie osiągnie. Tym czasem możesz spróbować napisać i opisać swój problem na adres 

Orange Polska SA

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "Dział inwestycji"

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

@Swiatlo2021  zapytam inaczej, próbowaliście dowiedzieć się czegoś od dewelopera, czy zgłaszał chęć podłączenia osiedla do infrastruktury światłowodowej? Drugi pomysł to kontakt bezpośredni z właścicielem infrastruktury, czyli u źródła w Nexerze.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

Z tego co wiem, to deweloper kontaktował się z Nexera, ale w momencie projektowania sieci budynków jeszcze nie było (nadal nie ma nadanych adresów) i powiedzieli, ze może w kolejnych etapach. Osobiście kontaktowałem się z Nexera, ale odpowiedzi były typu kopiuj-wklej z FAQ. 

 

Wyczytałem, że Nexera udostępnia swoje studnie kablowe operatorom, więc dlatego uderzyłem tutaj, bo może Orange pociągnie swój kabel przez ulicę. Pewnie to tylko marzenie, ale muszę próbować, bo jak się człowiek przyzwyczaił do Światłowodu, to teraz praca na LTE w granicach 10mb/s będzie problematyczna 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

@Swiatlo2021  z tego co zauważyłem to Nexera nadal prowadzi inwestycje w Gniewkowie więc może uda się doprowadzić "światełko" i do Was. Co Orange, jeśli nie prowadzi prac związanych z budową sieci na tym terenie to ciężko będzie "nakłonić" do inwestycji tylko pod Waszym adresem (chyba że posiada infrastrukturę w pobliżu), ale to również wiąże się z całym tokiem spraw rozłożonych w długim czasie. Oczywiście masz rację że należy próbować wszystkiego, "dobijać się" każdymi możliwymi dostępnymi kanałami, siedząc i nic nie robiąc niczego się nie osiągnie. Tym czasem możesz spróbować napisać i opisać swój problem na adres 

Orange Polska SA

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "Dział inwestycji"

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Gniewkowo ul. Zajezierna

@Swiatlo2021 Orange generalnie jest bardzo zainteresowany deweloperką. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że jeśli tylko posiada w pobliżu swoją kanalizację to będzie sam budował przyłącze do tego osiedla a nie będzie korzystał z Nexery. Niestety tego żaden konsultant Ci nie powie bo po prostu nie posiada takiej wiedzy. Pisać do Orange możesz ale to nie będzie miało żadnego znaczenia dla nich.