Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie przyłącza

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Podłączenie przyłącza

Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - Moderator Wojciech.

 

Witam,

kupiłem prawie 2 lata temu dom. Okazało się, że jak podłączane było kiedyś przyłącze do tego domu, to Panowie realizujący to zlecenie nie zamontowali słupka. Z tego co udało mi się dowiedzieć od monterów Sprint, w rogu działki, zwinięte i zakopane jest ok.14 m kabla telekomunikacyjnego. Niestety Panowie nie chcieli dokończyć podłączenia przyłącza i zamontowania słupka. Kazali mi to zrobić samemu. Stwierdzili jednocześnie, że na mapkach rzekomo ten kabel jest jako zwinięty i zakopany, ale może się okazać, że wcale go tam zakopanego nie mam. Zależało mi dość szybko na internecie, więc wziąłem radiowy u innego lokalnego operatora - umowa na 2 lata, która w czerwcu się kończy. Wracam więc do tematu przekopania granicy działki, dojścia do tego rzekomo wkopanego kabla (14m) i poprowadzenia go na drugą stronę działki aby postawić tam słupek. 

Prośba zatem o info, jaki kabel powinienem poprowadzić w ziemi aby dokończyć to przyłącze. Zamierzam na dniach przekopać granicę posesji aby dokopać się do tego rzekomo zwiniętego kabla. 14 metrów to za mało, aby przeprowadzić to na drugą stronę granicy posesji. Dlatego muszę zakupić kabel. Zarówno do miejsca, gdzie będzie stał słupek, ale również nowy kabel już na mojej posesji do samego domu.

Dajcie proszę znać jaki kabel mam kupić, czy skoro kopie na posesji czy zakopać przy okazji inne kable, np. światłowód, skrętkę itd.

Druga sprawa - czy Sprint nie powinien sam wykopać za posesją tej dziury, przeprowadzić kabel i postawić słupek? Trochę dziwne, że mam kopać sam przyłącze w miejscu, gdzie w sumie powinno ono dawno być a nie zostało zrobione wcześniej do końca.

 

Prośba o info.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Podłączenie przyłącza

@gszuder Do miedzi zwykła skrętka komputerowa żelowana kat.5e, światłowód jednomodowy np. DAC Z-XOTKtcd . Zakop kable sobie w rurze osłonowej o odpowiedniej średnicy i nie żałuj zapasu na obu końcach.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Podłączenie przyłącza

Zakładam, że ten kabel należy do Orange.
W takiej sytuacji po prostu złóż zamówienie na Neostradę, a Orange sprawdzi czy z tego kabla może Ci podłączyć usługę. Jak będzie pozytywnie to sami zrobią przyłącze do budynku.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Podłączenie przyłącza

Dzięki za szybkie info. Zrobiłem tak własnie prawie 2 lata temu, ale kazali samemu kopać w ziemi, znaleźć kabel, przeprowadzić go, zakopać i dać im znać... :(.

A podpowiedz proszę jeśli już tak by zrobili i słupek by stanął, to jaki kabel wkopać w ziemi do domu? Czy telekomunikacyjny wystarczy, czy dorzucić światłowód, bo zakładam że w przyszłości niedalekiej na mojej ulicy światełko się pojawi z Orange.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Podłączenie przyłącza

@gszuder Do miedzi zwykła skrętka komputerowa żelowana kat.5e, światłowód jednomodowy np. DAC Z-XOTKtcd . Zakop kable sobie w rurze osłonowej o odpowiedniej średnicy i nie żałuj zapasu na obu końcach.