Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parę pytań o światłowód w Orange


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 14
  • 0

Parę pytań o światłowód w Orange

Dzień dobry , mam kilka pytań o internet światłowodowy w Orange :

1. Czy ktoś wie jak wygląda czasowo i kosztowo podłączenie światłowodu od ulicy do budynku ( od granicy działki do budynku jest około 25-30 metrów ) ?

2. Czy ktoś miał do czynienia z usługą świadczoną po światłowodzie firmy " ŚWIATŁOWÓD INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ", zwłaszcza jakie są dostępne prędkości ( na razie nie sprawdzę bo mam komunikat :

Światłowód już niedługo!
I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem. ) ?

3. Czy przy nawiązaniu dwóch sesji PPPoE ( z IPv6 i bez ) prędkość będzie dzielona równo pomiędzy IPv4 i IPv6, czy będzie dostępna maksymalna prędkość niezależnie od rodziny IP ?

 

________________
* Przeniosłem z działu Zakup nowej oferty– moderator Michał

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Parę pytań o światłowód w Orange

@namila1995  kosztów nie ma żadnych za instalacje. Jedynie za uruchomienie usługi w czasie instalacji...opłata instalacyjna.

Czasowo? Przyłącze ziemne, więc dużo dłużej od podwieszki...w zależności, czy samo kopanie, czy kostka, murki, podmurówka itp...

Na zasobach SI są dostępne wszystkie opcje prędkości od 300Mb/sek do 2Gb/sek niestety z opłatą za domek i usługę na łączach innego operatora niż Orange.

O wszystkim się dowiesz w czasie składania zamówienia, bo coś można urwać...

Nie nawiążesz dwóch sesji. Nie ma szans. Albo IPv4 albo 6


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Parę pytań o światłowód w Orange


@namila1995napisał(-a)

3. Czy przy nawiązaniu dwóch sesji PPPoE ( z IPv6 i bez ) prędkość będzie dzielona równo pomiędzy IPv4 i IPv6, czy będzie dostępna maksymalna prędkość niezależnie od rodziny IP ?


Sesja jest jedna. Samo IPv4 (adres WAN na routerze) lub IPv4 i IPv6 razem (adres WAN IPv4 poprzez CGNAT i natywne IPv6). Prędkość maksymalna w związku z tym jest jedna.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Parę pytań o światłowód w Orange

@agat13  na Światłowód Inwestycje nie jest dostępna opcja 2Gb/s.

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Parę pytań o światłowód w Orange

@adrjannn  u mnie infrastruktura była inwestycją własną Orange i dostęp do dwugigowego łącza był, niedawno infrastruktura stała się własnością SI i nadal jest dostęp do tej prędkości. SI niby nie Orange ale jednak Orange w 50%


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Parę pytań o światłowód w Orange

@slav72  Dzięki za poprawkę. 

2Gb/s nie jest dostępne na sieci POPC - pomyliło mi się 🙂

 

Chociaż według tego artykułu https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/swiatlowod-pro-2-0-w-orange/

Usługa będzie świadczona w sieci własnej Orange na obszarze zderegulowanym (poza POPC),

 

A na S-I jest ogólnie dopłata 5 zł do abonamentu za sieć obcą....


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Parę pytań o światłowód w Orange

@adrjannn  już kiedyś pisałem że w kulki lecą z tą opłatą za świadczenie usług na obcej sieci, u mnie od początku była to jak pisałem wyżej inwestycja własna Orange, przez 8 lat nie było tej opłaty aż nagle cudownie infrastruktura stała się własnością SI i następne przedłużenie umowy w 2024 roku skutkuje już tą opłatą. Według mnie to próba wyciągania na siłę kasy od abonenta, za świadczenie usług "nie na własnej sieci ale na własnej sieci" wszak SI to w 50% Orange i osobiście bardzo mocno się zastanowię czy przedłużę tą umowę ze względu na takie praktyki właśnie (od pewnego czasu mam dostęp do oferty usług światłowodowych od wszystkich możliwych opów, a w niektórych przypadkach jest nawet taniej więc...)