Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange oszukuje


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange oszukuje

Mam internet domowy transfer10mb realne 4mb😂.Płace za usługe 70zł tylko po to że czekałem na światłowód i uwaga światłowód jest postawiony dokładnie przy mojej kamienicy co następuje budynek został pominięty próbowałem sie kontaktować z osoba decyzyjna a gdzie tam konsultant ci odpowie ja nie wiem ja jestem od sprzedaży to jest polityka normalnej firmy to jest złodziejstwo gratuluje profesjonalizmu dobrze że kończy mi się umowa nigdy więcej.Przestrzegam przed tymi oszustami.

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange oszukuje

@Jake1 jeżeli inwestycja byłą realizowana  programu POPC, to może być problem z podłączeniem światłowodu. Nie odważą się podłączyć adresu nie ujętego w programie POPC, bo mogą za takie niezgodne z projektem podłączenie zapłacić karę.

Po zakończeniu projektu pewnie będzie możliwość podłączenia.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange oszukuje

@Jake1a co Ci orange ukradło?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Orange oszukuje

@Jake1 

Moja odpowiedź z innego wątku:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Wniosek-o-budow%C4%99-%C5...

 

1. Dogadaj się z sąsiadem spod jakiegoś adresu w pobliżu, gdzie jest dostępna usługa.
2. Zamów usługę pod tamtym adresem, albo przyłącz się do sąsiada i daj mu połowę kasy za abo czy jak tam się dogadacie.
3. Kup 2 razy Ubiquiti NanoBeam (Albo jakąś inną zabawkę), i zestaw połączenie radiowe (wlan/wifi) punkt-punkt, zachowaj widoczność pomiędzy antenkami, umieść najlepiej gdzieś wysoko na kominie, przy dachu. Jeśli jest dużo sieci WiFi może być zbyt zaszumione środowisko, lepiej weź 5GHz.

4. Alternatywnie jeśli możesz i jest blisko połóż w ziemi skrętkę żelowaną, będzie pewniej.
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/205197750-airMAX-Which-product-should-I-use

Na YT jest sporo filmików o połączeniach radiowych p2p, pooglądaj.

Tak jak ktoś wyżej mówił, jeżeli jest to inwestycja z programu POPC to raczej nic nie ugrasz. Od kilku lat trwa program rozbudowy infrastruktury szerokopasmowej ostatniej mili, operatorzy dostają dotacje na zbudowanie sieci do granicy wyznaczonych gospodarstw domowych, gdzie nie występuje infrastruktura kablowa pozwalająca świadczyć minimum 30Mbps, dotacje są przyznawane na podstawie danych urzędowych, operatorzy mogą podłączyć tylko i wyłącznie te adresy, które zostały uwzględnione na liście. Jest dużo miejsc, gdzie są punkty adresowe do przyłączenia i pomiędzy nimi zostały adresy nieuwzględnione, i operator nie może ich podłączyć bez narażania się. Można tupać, krzyczeć, bić głową w ściane i ani rusz. Czasami są nowe listy dodatkowych punktów, tak np. jest w mojej miejscowości, gdzie gość budował dom w trakcie ogłaszania programu popc 3, i jego adres jest na liście dodatkowej, ale np wyszukiwarka UKE tego nie widzi, bo jest niezaktualizowana. 


Do wszystkich: Tak ogólnie to słabo trafiliście z POPC 2 i orange, u mnie 3 robi "duża wielkopolska firma" i dają symetryki, no i chyba nikt nie skarży się na Telia.net 😄