Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie widzi światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange nie widzi światłowodu


@Alldonanapisał(-a)

Światłowód w domu jest, wystaje kabel,  dwa razy już się kończyło magicznym brakiem możliwości technicznych, ale ja uparta jestem i może wreszcie wylosuję wspaniałego konsultanta, ponieważ za każdym kontaktem mozna dowiedzieć się nowych rzeczy np wczoraj raz usłyszałam że nie można, raz mi chcieli mobilny sprzedać, raz pani mówiła o dorejonizowaniu, a na końcu dowiedziałam się że jest możliwość sprzedaży awaryjnej bo kabel jednak widać 


Tu nie ma nad czym debatować. Adres jest w zasięgu operatora i możesz zamówić usluge lub Adres jest poza zasięgiem czyli nie został uwzględniony przy budowie sieci. W domu możesz mieć co chcesz 😋

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange nie widzi światłowodu

Czytając Twój wcześniejszy post zrozumiałam, że już przyjęli zamówienie. Ale po dodatkowych wyjaśnieniach widać, że to dorejonizowanie. Ogólnie wiem, że nie do każdego adresu można zgłosić taka dyspozycję. Dobrze piszesz, że odpowiedź około 3 tygodni. I w tym przypadku jest jak @PARANOJA  pisze: nie ma znaczenia fakt wprowadzonego kabla czy skrzynki koło domu. Musi dany adres bazie. Mam nadzieję, że dostaniesz pozytywną odpowiedź 🤞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange nie widzi światłowodu

Masz nadany numer budynku ? Numer nadano po zakończeniu inwestycji zapewne?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange nie widzi światłowodu

Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu, postanowiłem opisać moja sytuacje w tym temacie. Dziś chciałem sprawdzić możliwość podłączenia internetu światłowodowego od Orange na potrzeby firmy żony. Niestety jak to zwykle pięknie bywa spotkałem się z pomarańczowym oporem. Szkoda, że Orange ma do dyspozycji ludzi, którzy potrafią skutecznie zniechęcić nowych klientów do korzystania z usług.

Udałem się do salonu z zapytaniem o ofertę internetu do lokalu firmowego. Konsultant sprawdził i przedstawił, że w tej lokalizacji jest dostępny tylko internet o przepustowości do 20 Mbit/s, czyli na linii miedzianej. Nawet nie dało się przekonać, że 20 cm od futryny drzwi wejściowych biegnie linia światłowodowa Orange zakończona skrzyneczką. Sąsiedzi w lokalach piętro wyżej mają podpisane usługi na internet światłowodowy Orange. Niestety konsultant w salonie pozostał nieugięty. Szkoda, grzecznie się pożegnałem, ale sprawa światłowodu nie dawała mi spokoju. Sprawdziłem na stronie internetowej Orange, na mapce podane jest, że w lokalizacji lokalu firmowego jest dostęp do  internetu światłowodowego o przepustowości do 1 Gbit/s. Świetnie, trzeba złożyć zamówienie. Po wpisaniu danych wyskakuje, że maksymalna prędkość dla tego lokalu to jest niestety 20 Mbit/s. No przecież na mapce podawany jest internet światłowodowy 1 Gbit/s, czepu po złożeniu zamówienia prędkość tak spada?

No cóż, zostaje jeszcze infolinia. Skorzystałem i z tej możliwości. Ku mojemu zdziwieniu można podpisać umowę na internet światłowodowy. Czemu więc konsultant na infolinii może wprowadzić dane na światełko, a w salonie oraz na stronie już nie? No bo przecież Orange wprowadził własne oznaczenie lokali. Dobrze, że konsultant na infolinii był kompetentny i podpowiedział, co należny zrobić. Otóż, wprowadzając dane, miejscowość, nazwa ulicy, numer budynku, przed numerem lokalu trzeba wprowadzi literkę "U". Dopiero zamówienie można złożyć na światłowód. Skąd ja mam wiedzieć, Że Orange w ten sposób kombinuje z wprowadzeniem danych? Przecież nawet nie wszyscy konsultanci o tym wiedzą, a co dopiero klient!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange nie widzi światłowodu

@ketrasaArtur  a to dopiero dziwna sprawa, ciekawe jaka "mądra głowa" w Orange wymyśliła taką modyfikację adresu z wprowadzaniem jakiejś literki "U" 🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange nie widzi światłowodu

@slav72 szkoda tylko, że wcześniej nie dostałem takiej informacji. Sprawdziłbym w salonie, jak to faktycznie jest, czy z literą "U" dało by się podpisać umowę. Może przy okazji sprawdzę, ale nie wiem, kiedy znowu pojadę do firmy żony.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange nie widzi światłowodu


@ketrasaArturnapisał(-a)

@slav72 szkoda tylko, że wcześniej nie dostałem takiej informacji. Sprawdziłbym w salonie, jak to faktycznie jest, czy z literą "U" dało by się podpisać umowę. Może przy okazji sprawdzę, ale nie wiem, kiedy znowu pojadę do firmy żony.


orange wyszczególnia lokale mieszkalne oraz lokale usługowe stad literka U. mogą być jeszcze inne oznaczenia np LU 😋
kwestia na jakiego trafiasz konsultanta. każdy ma narzędzie aby sprawdzić jaki zakres lokalowy występuje w danej lokalizacji. trzeba tylko chcieć to sprawdzić


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange nie widzi światłowodu

@PARANOJA tu słusznie napisałeś, trzeba chcieć.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange nie widzi światłowodu

Tak trywialne rzeczy jak sprawdzenie lokalu mieszkalnego czy użytkowego to chyba każdy sprzedawca powinien ogarniać. Już widzę jak klient mówi do pracownika Orange "a niech pan wklepie z literką U to powinno załapać"  😁 Normalnie jak w komedii Bareji


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange nie widzi światłowodu

@marder muszę to sprawdzić, tylko jeszcze trzeba trochę czasu znaleźć na podjechanie do salonu. Bardzo jestem ciekawy, co sprzedawca w salonie na to odpowie 🤔😁👍