Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 582
  • 2142
  • 18

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza

Temat poczyta ktoś kto stoi przed wyborem, można też zobaczyć kto się rozwija.

Podrzucę link z podsumowaniem operatorów.

Ps. Dam też link z Sprawdzenie radiolini do nadajnika - film na YT, innego mojego tematu aby to było razem, temat podobny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2607
  • 9402
  • 46

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza

Play poinformował zaś, że na koniec 2022 roku usługi Grupy były dostępne dla 99,71% populacji Polski, a zasięg 4G LTE i 4G LTE Ultra, odpowiednio, 99,5% i 96% populacji Polski, podczas gdy usługi stacjonarne dla 7,5 mln gospodarstw domowych.

 

7,5 mln gospodarstw ma usługi stacjonarne. Chyba po sieci Orange. Dowcipnisie 🙂 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1583
  • 6825
  • 48

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza

Trochę odkopię ale myślę że temat jest i będzie na czasie.

 

Wojciech Jabczyński z sieci Orange zdradził nam następujące szczegóły dotyczące tego elementu sieci komórkowej:

Stacje bazowe Orange podłączone są łączami backhaulowymi w sieci RAN (62% pokrycia), za pomocą radiolinii (38% pokrycia).

Łącza backhaulowe ze względu na 5G, są obecnie modernizowane do pojemności 10 Gbit/s, dodatkowo dla wybranych lokalizacji (gdzie potrzebna jest większa pojemność, duże węzły agregacyjne) modernizujemy łącza do 100 Gbit/s

Stacje podłączone radiolinią, w zależności od ilości nośnych, mają pojemność do 1,8 Gbit/s. Aktualnie modernizujemy sieć radioliniową pod 5G na posiadające styk 10 Gbit/s  z przepływnościami startowymi do 3 Gbit/s.



źródło

(w źródle również infromacje lub ich brak z powodu nieudzielenia odpowiedzi o innych sieciach)


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 582
  • 2142
  • 18

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza

Cieszy że Orange przygotowuje się na 5G i większy ruch w sieci.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13416
  • 54934
  • 650

Orange ma nawięcej nadajników podłączonych do światłowodu - analiza

@tolekTyle tylko, że sieć szkieletowa nie jest z gumy....Gdyby tak było, to już byłoby po problemie

Martwi mnie te 38%, bo to więcej niż myślałem...