Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange i rozmowy na temat zasiegu

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Ostatnim czasem mam brak zasięgu jakiegokolwiek w domu czy to 3g czy 2g, więc odwiedziłem stronę Orange,a następnie mapę zasięgu. No iku mojemu zaskoczeniu w moim rejonie jest tak doskonały zasięg że jest aż 4g. Napisałem więc do Orange o braku zasięgu, a oni na to że w moim rejonie nie zapewniają pełnego zasięgu bo przekaźnik jest zbyt daleko i zalecają montaż anteny zewnetrznej. Więc teraz pytam się za co place, na co wydają pieniądze z abonamentow, i dlaczego oszukują ludzi swoją mapa zasięgu? Kolejna sprawa jest taka że skoro płace abonament to chciałbym móc jakoś korzystać z tego telefonu a nie latać po działce i szukać zasięgu (mieszkam w centralnej Polsce nie w górach) , pozatym owszem że po stronie Orange leży zapewnienie tego zasięgu a co za tym idzie udostępnienie mi za darmo owej anteny.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Troszkę odkopię temat. Niestety, zasięg prezentowany na stronie WWW ma się nijak do rzeczywistości. Znam miejsca, gdzie Orange deklaruje pełne pokrycie zasięgiem 2G/3G/4G (pełne, czyli nie na zasadzie: granica zasięgu w tym miejscu - cała miejscowość oznaczona jako pokryta, zasięg "kończy się" wiele kilometrów od konkretnego miejsca).Tymczasem wewnątrz budynku (np. parterowy dom jednorodzinny) nie da się rozmawiać, o dostępie do Internetu nie ma nawet co myśleć. Nie rozumiem tej polityki: mapki zasięgu powinny być narzędziem w miarę użytecznym, a nie wyłącznie marketingowym 😞

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

47 ODPOW. 47
Anonim

Nie dotyczy

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Od kiedy masz te problemy z zasięgiem?? Wcześniej wszystko działało dobrze?? Jesteś nowym abonentem?? Reklamuj swoje problemy w BOK. Ale co do Twoich słów - nigdzie nie ma napisane ze operator musi wszędzie zapewnić sygnał. Doczytać dokładnie warunki umowy. Pozdrawiam.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Tak a pro po anteny to kiedyś miałem też i bardzo polecam,jak byś się namyślił 🙂 A jeśli chodzi o sam zasięg to tak jak napisał kolega @Anonim operator nie musi wszędzie zapewnia sygnału to nie jest w jego obowiązku,nie jest to również nigdzie napisane jeśli chodzi np.o umowę abonamentową.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Abonament w Orange mam już 9 lat a problem jest od 3-4 miesięcy ale wcześniej szału też nie było 2 czasem 3 kreski. W takim razie jeżeli nie mogą mi zapewnić zasięgu po co dzwonią i przedstawiają mi ofertę na telefon komórkowy? Po co jest mapa z zasięgiem która wprowadza w błąd bo pokazuje że na moim terenie powinno być 4g? Pozatym żyjemy w 21 wieku czy inwestycja w maszt to taki wielki problem? A podkreślam że to centralna polska.
Anonim

Nie dotyczy

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Budowa masztu to ogromne przedsięwzięcie. Zgody, zgody i jeszcze raz zgody. Uwierz są to dziesiątki pozwoleń. I cena.....uwierz wysoka. Może zmieniłeś w ostatnim czasie telefon?? Moim zdaniem te stare telefony miały silniejsze anteny wewnętrzne, może tutaj jest przyczyną. Ja bym w ustawieniach telefony przetestował po kolei każdy tryb pracy sieci, wybierz sobie również ręcznie operatora na Orange. Sprawdź również czy karta SIM nie ma żadnych luzów. Wyjmij ją i włóż ponownie. Może pomoże. I reklamuj, jeśli było do tej pory w miarę ok a teraz jest kiszka to może dzieje się coś albo z Twoim telefonem lub/i kartą sim.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Orange i rozmowy na temat zasiegu


Diil1608 napisał(-a):
Ostatnim czasem mam brak zasięgu jakiegokolwiek w domu czy to 3g czy 2g,

Nie denerwuj się.... 😄  Proponuję zrobić grilla i zaprosić kilku znajomych.  😛

Każdy dziś chodzi z telefonem więc poproś aby każdy z nich sprawdził jaki ma poziom sygnału na swoim telefonie.

Będzie wiadomo czego się czepnąć czy słabego sygnału czy telefonu i dalsze postępowanie w zależności od wyniku tego "testu"...

 

A jaka przyjemność ze spotkania przy grillu!... 😄


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Nie mam w domu tylko jednej komórki, mam dwie a także moja mama ma taką starsza komórkę i także jest problem z tym zasięgiem. Koszt anteny może i jest wysoki ale zysk z tego też nie jest maly.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

Orange i rozmowy na temat zasiegu

Oni tylko potrafią brać kasę za usługi ale żeby zainwestować to nie, nie da się...

Anonim

Nie dotyczy

Orange i rozmowy na temat zasiegu

@Diil1608 uwierz że zdobycie samych pozwoleń trwa czasem 1-3 lat 😜 Zastanawia mnie tylko fakt że wcześniej to wszystko jakoś działało a teraz masz duże problemy. Może w pobliżu postawiono niedawno "coś" co "blokuje" sygnał??? Ja bym jednak napisał do Orange i poprosił o to aby ktoś sprawdził co się dzieje. Cena anteny + wzmacniacz to ok 200 zł, więc....może warto zainwestować i mieć spokój??? Możesz tez spróbować (kupić starter) jak radzą sobie inne sieci, t-mobile razem nadaje z Orange, więc....może plus by u Ciebie lepiej śmigał. Wiem to forum Orange, ale.........chciałbym byś mógł swobodnie korzystać z usług gsm w swoim miejscu zamieszkania. Jeśli Orange nie daje w tym miejscu rady, to może kto inny da 😜  


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Orange i rozmowy na temat zasiegu

@Diil1608dill  - wynika z tego że mieszkasz na granicy zasięgu i ostatnio "coś" tam wyrosło i tłumi sygnał.

 - Albo postawiono jakąś budowlę

 - Albo jakiś spory lasek wyrósł na trasie  i osiągnął wysokość która wpływa na propagację

 - Albo technicy Orange zmienili coś na maszcie (charakterystykę dookólną anteny lub zmniejszyli moc z powodu interferencji)

 

Co możesz zrobić?

 1. Reklamować spadek zasięgu i czekać na efekt

 2. Zakupić wzmacniacz, tzw repeater GSM , umieścić w najwyższym miejscu i spokój. Uwaga: repeater wypożyczyć i sprawdzić czy zda egzamin.

 

Tak jak pisze @Anonim  - postawienie masztu to nie tak prosto... 😞