Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

Uważam, że taka ilość kart eSIM nie jest zadowalająca. Pewnie długo jeszcze nie będzie przynosiło zysku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

@ketrasaArtur ograniczenia uslugi polegaja na malej ilosci telefonow wspierajacych eSIM 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

@byczyn_86 i to w dodatku nie tanie telefony. Z czasem eSIM bardziej się rozpowszechni, bo i ceny sprzętu też spadną, więc będzie bardziej dostępne.

 

Ciekawe, czy na rynku pojawi się router mobilny na eSIM? Obecnie oferta dotyczy wybranych smartfonów i zegarków.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

eSIM, 5G wszystko z czasem potanieje i spowszechnieje🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

eSIM czyli ciąg dalszy pełnej inwigilacji społeczeństwa. Kiedyś wystarczyło zniszczyć kartę z telefonu, dziś trzeba zniszczyć cały aparat 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

Jeszcze zostają dane na serwerze operatora. Rok remu zakończyłem umowę na internet domowy LTE, a na koncie Nowy Mój Orange do dziś widnieje jaki miałem numer telefonu do oferty internetowej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

a ja tam jestem tradycjonalistą i dopóki będą klasyczne sim-y to będę ich używał 😉

zresztą jedną kartę sim mam już chyba z 20 lat (numer jeszcze z puli 500xxxxxx) i nie widzę szybkiej poprawy tego stanu. Raz, że mało jest urządzeń tego typu (jak już zostało to wspomniane wcześniej) a dwa to to, że wiele osób jest już przyzwyczajonych do zwykłego sim 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

@marder bedac klientem pierwszego lepszego banku i użytkownikiem Google czuje sie juz wystarczajaco zinwigilowany🤣


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Orange chwali się ilością aktywnych kart eSIM

w eSIM widzę oszczędności dla operatorów. Logistyka odpada. Bedzie taniej. Nie trzeba będzie produkować, dystrybuować etc.

 

jak prościej jest z duplikatem eSIM - nie trzeba ani kurierów ani salonów. Oszczędności w kosztach operacyjnych widzę tu wielkie.

 

Co do telefonów wspierających . Wszystko będzie z czasem. Tak jak z 5G - najpierw bardzo drogi Snapdragon, ale musi byc tez tańszy, dla mid-end i low-end, bo nas w sensie operatorów interesują ARPU a ARPU bieze sie tez z mniej zasobnych klientów. Kilka procent zasobnych co mogą wydać na nowy telefon kazde pieniadze nie robi inwestycji sensownymi..

 

No i mamy Snapdragona 690 dla 5G w low endzie. Przeciez podobnie bedzie z eSim - najpierw masowki typu Xiaomi i Oppo i brandy wschodzace a potem cale low endy samsunga etc.

 

Troche czasu i rynek to zrobi samemu. Okazji do zarobienia pieniedzy i oszczednosci kosztow sie nie ignoruje