Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange POPC


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange POPC

Temat przeniesiony z Moje usługi / Internet domowy - moderator Bartłomiej

 

Witam. Zastanawiam się nad tym, czy informacje zawarte w projekcie POPC są wiarygodne tzn czy wszystkie adresy objęte projektem zostaną przyłączone oraz czy można znaleźć gdzieś info o następnych planowanych przyłączeniach ulic. Mój adres jest na tzw mapie białych punktów a mimo to nie wiem czy i w jakim czasie będzie tam wprowadzony światłowód. Narazie za horrendalne pieniądze muszę męczyć się z Neostradą 10Mb/s a dwie ulice dalej jest światłowód 😞

 

dzięki 🙂

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Orange POPC

@pablus jak podasz o jaką miejscowość chodzi, to można zweryfikować, czy Twój adres jest objęty POPC.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange POPC

Miasto Zabrze.

Chodzi o to, że sąsiadujące ze mną ulice są w projekcie POPC i jest podany nawet termin zakończenia prac, ale nie wiem czy będą one prowadzone dalej a takiej informacji nigdzie nie znalazłem (sprawdzałem strony UKE oraz projektów POPC.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Orange POPC

@pablus jak jest Twój adres na stronie UKE, to powinna być informacja, jaka firma kładzie światłowód. 

Skontaktuj się z tą firmą, powinni udzielić informacji lub odszukaj monterów podczas prac przy światłowodzie. Czasami też da się uzyskać od nich jakieś sensowne informacje.

Czy ulicę możesz podać, bo z samego miasta ciężko wyszukać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Orange POPC

Sasiadujace ulice czy adres na twojej ulicy? To znaczna roznica, POPC jest podpinane co do adresu a nie na calych ulicach lub miejscowosciach, jesli twoj adres nie jest uwzgledniony w planach nie bedziesz podpiety. Ogolnie POPC ma duzo opoznien. pewnie beda jakies obsuwy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange POPC

W projekcie Orange POPC są objęte sąsiednie ulice. Tworzy się swego rodzaju "trójkąt", bo z trzech stron są włókna (Orange lub innych operatorów). Samo podpięcie do adresu też by było ciężkie w moim przypadku, bo mój dom znajduje się prawie na końcu obszaru "białych plam". Wiem, że jeśli nie jest uwzględniony na liście POPC nie będzie podpięty ale czy można gdzieś zweryfikować perspektywicznie czy są plany rozbudowy?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Orange POPC

Mozesz probowac kontaktowac sie z kims z Orange, od rozbudowy sieci czy pozwolen, nie na infolini, tam najwyzej bedziesz mial informacje o dostepnosci uslugi w terminie 3 nastepnych miesiecy. Nie nastawialbym sie na cuda, Orange raczej skupia sie na wykonaniu projektu ktory wiaze sie z ryzykiem utraty srodkow z dotacji, podpinaniem adresow do ktorych sa zobowiazani a nie dodatkowych. W pozniejszym terminie potencjalnie jednak juz przeciez byly ogloszene informacje o redukcji wydatkow na swiatlowod.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange POPC

Wygląda to następująco: 
Obszar różowy - obszar, gdzie m.in mieszkam ja i nie ma światłowodów tylko kable miedziane.
Obszar fioletowy - obszar lokalnego ISP, gdzie świadczona jest też usługa Orange w systemie BSA (niestety na mój teren nie ma możliwości wejść).
Obszar zielony - obszar uwzględniony w projekcie POPC.

Bez tytułu.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Orange POPC

No dobrze ale juz napisalem, Orange rozlicza sie z projektu POPC i adresow w nim zawartych, nawet gdyby wykonywali rozbudowe na wlasna reke, dobuduja do miejsca gdzie uwazaja, ze im sie oplaca, zawsze "w poblizu" bedzie jakims dom czy ulica, blisko dla mieszkanca, daleko dla osoby pilnujacej inwestycje.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange POPC

Zastanawiam się tylko czy w takim przypadku ma sens składanie deklaracji przyłączenia pobranego na stronie Orange lub wypełniania formularza i czy jest to w ogóle brane pod uwagę...

Niestety w moim mieście nie spotkałem się z usługą Orange Światłowód na włóknach Orange a jedynie BSA...dowiedziałem się że POPC obejmuje podobno infrastrukturę Orange na ich włóknach i podobno jak mi powiedzieli w UKE terminy podane na stronie mają wiążące bo podobno obowiązuje ich umowa Ale nie wiem ile w tym prawdy...