Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

Piotrk69 skąd masz taką informację ? Masz może listę takich miejscowości?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Pytałem rozli99, który pisał tutaj, że go podłączyli, zapytałem na priv. jaka miejscowość podał mi tą miejscowość sprawdziłem w wykazie, który wrzuciłem wcześniej https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/dokumenty i jego miejscowości jeszcze nie ma jako gotowe punkty TOK. A on już śmiga na światłowodzie, ja pytałem montera jak u nas spawał światłowód, kiedy i jak prędkość to mi powiedział że sygnał już jest w naszej miejscowości kwestia przetargu i będą podpinać firmy które się zgłoszą to było w zimie chyba luty mamy sierpień i nic. Światłowód wisi u nas od 1 września, skrzynki Taurona w zimie kończyli i nic dalej lipa. Obok w sąsiedniej wiosce rozciągli światłowód miesiąc temu pytałem monterów kiedy tak będą podłączać a on że już w przyszłym tygodniu i fakt oni już podłączają tylko że to prywatna firma, a tu państwo w państwie światłowód wisi rok i d..a😥

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

U mnie najpierw pociągli główny kabel, po 5 miesiącach dopiero zaczęli spawać splitery (czy jakoś tak) i magistrala była gotowa. Od tego czasu czekałem jeszcze około 1,5 - 2 miesiące i dopiero był telefon że można zakładać do domu. Sygnał już podobno był od tych 5 miesięcy. 

 

Więc jeżeli dopiero spawali to jeszcze kilka lub kilkanaście tygodni do instalacji końcowych. Więc jeszcze chwila i też będziesz miał 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Tak tylko u mnie spawali jeszcze w zimie, więc mineło już śmiało pół roku, nie wiem w czym problem bo monter właśnie w zimie mówił że już jest wszystko ok. Nic muszę czekać. Niby czytałem że cały projekt ma być gotowy do końca tego roku, więc już niedługo -poczekam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

U mnie kable wiszą praktycznie od czerwca 2020, a w lipcu 2020 montowali skrzynki. Od tamtej pory u mnie jest cisza, chociaż jak rozmawiałem z Tauronem, mam mieć teoretycznie światłowód do końca tego roku. Za to dowiedziałem się, że w sąsiedniej miejscowości będą już podłączać zainteresowanych od września..  Rozli99, masz rację. Sygnał już był, bo u mnie w  lokalnej szkole światłowód już jakiś czas śmiga.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Liked2021 Jak rozmawiałeś z tauronem? Ja przez formularz na ich stronie to tylko info przesyłają że jak będzie inwestycja skończona to dostaniemy info.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Piotrk69 pisz na dom@tauron.pl i opisz o co Ci chodzi wraz z adresem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

dzięki, będę próbował, napisałem ciekawe czy będzie odpowiedź. Przez formularz o tym samym adresie tylko automatycznie wyskakiwał komunikat, że po ukończonej inwestycji dadzą znać.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Piotrk69 Mają dedykowaną infolinię odnośnie światłowodu. Na e-mailu nie podają tak wiele informacji. Jak chcesz mogę Ci podać namiary na priv.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Liked2021 Jasne poproszę.😉