Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

Hej wszystkim 😊

Mój problem jest następujący - mieszkam w Katowicach - dzielnica Piotrowice.

Posiadam internet od Orange do 80 Mb/s (który maksymalnie działa z prędkością 30 Mb/s) i chciałbym przejść na światłowód.
Sprawdziłem dostępność usługi na mapie zasięgu i wyskoczył komunikat:

"Obecnie usługa Orange Światłowód nie jest dostępna w Twojej lokalizacji. Skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia najlepszej oferty."

Kiedy dzwonię na infolinię albo idę do najbliższego salonu zawsze otrzymuję odpowiedź: "NIE DA SIĘ U PANA PODŁĄCZYĆ / NAPISZĘ DO TECHNIKÓW I ZA GODZINĘ ZADZWONIĘ DO PANA, PO CZYM DOSTAJĘ ODPOWIEDŹ: NIE DA SIĘ U PANA PODŁĄCZYĆ"

Mój numer domu to 19.
Co ciekawe - kiedy sprawdzam na mapie zasięgu przykładowo numery domów 1, 3, 6 na mojej ulicy to mogą mieć podpięty światłowód - ja nie 😣
Jakiś czas temu pojawiło się "światełko w tunelu" ponieważ znalazłem u siebie w skrzynce taką ulotkę.
Niestety dzwoniąc na numer podany na ulotce / idąc z ulotką do salonu nikt nic nie słyszał / nikt nic nie wie...

 

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i podpowiedź co zrobić żeby Orange podłączyło mi światłowód.

 

img_20200917_113345.jpg

 

 

 

__________________

*Temat przeniesiony z działu "Zakup nowej oferty" - moderator Wojciech.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

@Leszek88_PL  sama ulotka w skrzynce (nawet gdyby była aktualna) o niczym nie świadczy, musi być jeszcze możliwość podłączenia do istniejącej infrastruktury, a skoro nie mogą Cię podłączyć to takowej możliwości brak. Skoro adresy wokół Ciebie mają światłowód warto wystąpić z pismem/wnioskiem o dorejonizowanie na Twoim adresie (to nic nie kosztuje i nie "boli"), tu poczytaj co można zrobić w temacie https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82... .

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

@Leszek88_PLskoro mowią ze sie nie da to niestety ale nic obecnie nie zadzialasz.
to jest blok czy domek jednorodzinny?

ps. ulotka stara z nieaktualna oferta

z tym pisaniem salonu do technikow to sciema haha


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

@Leszek88_PL  sama ulotka w skrzynce (nawet gdyby była aktualna) o niczym nie świadczy, musi być jeszcze możliwość podłączenia do istniejącej infrastruktury, a skoro nie mogą Cię podłączyć to takowej możliwości brak. Skoro adresy wokół Ciebie mają światłowód warto wystąpić z pismem/wnioskiem o dorejonizowanie na Twoim adresie (to nic nie kosztuje i nie "boli"), tu poczytaj co można zrobić w temacie https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82... .

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

@Leszek88_PL  ulotka mega stara, więc oferta też nijaka, mieszkasz w dużym skupisku, czy na peryferiach, bo szanse mają tylko większe skupiska ludzi (akcent na osiedla/ bloki).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód do 1 Gb/s - niby Jeeest! a jednak nie ma... :(

@Leszek88_PL  przede wszystkim trzeba sprawdzić z jakiego projektu pochodzą te podłączenia sąsiadów. Jeśli to inwestycja że środków Unijnych, to zrozumiałe, że możesz nie być ujęty w tym planie i dlatego jest negatyw na przyłączenie . To możesz sprawdzić w linku podanym wyżej. Jeśli będziesz pewny POPC, to w tym linku jest również jedynie słuszna droga opisująca zlecenie dorejonizowania Twojego adresu.