Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

Cześć,

 

Postanowiłem prosić tu o pomoc ponieważ czat.. trzy kropki robi ze mnie upośledzonego.

 

Zacznijmy od początku. Korzystałem wcześniej z VoLTE /VoWIFI na Telefonie Samsung i wszystko było ok.

 

Kilkanaście dni temu przesiadłem się na Oppo Reno5 Z 5G i tu pojawiły się schody. Nie posiadam w menu karty możliwości uruchomienia VoLTE /VoWIFI.

Telefon oficjalnie jest na liście:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

 

Problemem nie jest telefon, przełożyłem karty Playa oraz T-mobile w celu sprawdzenia czy uda mi się uruchomić te opcje i jak najbardziej w menu telefonu zarówno dla Playa jak i T-mobile możliwość przesunięcia VoLTE /VoWIFI się pojawiają.

 

Na karcie Orange zupełnie nie ma nic na temat VoLTE /VoWIFI.

 

Czy ten telefon na pewno jest wspierany? Gdzie zgłosić z tym problem?

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

@Htsz Samsung i iPhone to specyficzne telefony i raczej działa bez problemów, chociaż nie na każdym Samsungu. W Orange, jak telefon jest na liście, to powinien być również z dystrybucji Orange, aby był soft od Orange. Wtedy VoLTE, WiFi Calling jak i obecne 5G powinno działać. W innych przypadkach z poza dystrybucji Orange są problemy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

@Htsz z jakiej dystrybucji masz ten telefon? Jeżeli z poza Orange, to nie będzie działał. Musi być z dystrybucji Orange ze względu na Brand oprogramowania.

U pozostałych operatorów usługi VoLTE i WiFi Calling najczęściej działają z różnych dystrybucji. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

Nie jest z dystrybucji Orange.

 

Telefon nie ma brandu żadnego operatora, czysty soft. Dla tego mnie to zastanawia,

Play - Ok

T-Mobile - Ok

Plusa nie mam jak sprawdzić.

 

Jedynie Orange właśnie brak.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

@Htsz skoro nie z dystrybucji Orange, to usługi VoLTE i WoWiFi nie będą działały w Orange na telefonie Oppo Reno5 Z 5G. Może być również problem z działaniem w obecnej sieci 5G na tym telefonie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

Serio?

 

Tylko z oppo tak jest? Samsunga miałem też bez żadnego brandu i tam śmigało nawet na telefonie którego nie ma nawet na liście 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

@Htsz Samsung i iPhone to specyficzne telefony i raczej działa bez problemów, chociaż nie na każdym Samsungu. W Orange, jak telefon jest na liście, to powinien być również z dystrybucji Orange, aby był soft od Orange. Wtedy VoLTE, WiFi Calling jak i obecne 5G powinno działać. W innych przypadkach z poza dystrybucji Orange są problemy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

No nic, w takim razie pozostaje zmienić sieć, rozbudowy nadajnika który pracuje tylko na 3g też nie mogę się doczekać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

@Htsz raczej 3G będzie wygaszane, niż rozbudowywane, czyba że rozbudowa o nowe nadajniki ale już tylko na 900 MHz. Są już przecież zapowiedzi. Nawet niektóre częstotliwości 2100 na 3G zostały już wyłączone.

 

Proponuję jeszcze zagłosować na pomysł:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Dzia%C5%82anie-telefon%C3%B3w-z-us%C5%82ug%C4%85-VoLTE-i-WiFi...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

Zagłosowałem.

 

Co do 3g no nie wiem, zerknij sobie na ten nadajnik Orange (26003) ID: 5965 (N!)
Słubice, ul. Płocka 51 (maszt własny)

Gsm i utms 900 to jedyne co ten nadajnik potrafi 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Oppo Reno5 Z 5G a brak VoLTE /VoWIFI

A jeszcze jedno pytanie. Orange Flex również ma to tak zrobione ?