Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada zamiast Światłowodu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Neostrada zamiast Światłowodu

Chciałbym skorzystać z usługi dostępu do Internetu domowego (20 mb). Nie mogę, ponieważ w mojej lokalizacji dostępna jest opcja skorzystania ze Światłowodu. Nie wchodząc w szczegóły, nie chcę Światłowodu, chcę zwyczajnego Internetu "z kabla". Orange nie pozwala mi z takiej możliwości skorzystać, "ponieważ jest Światłowód". Czy ktoś mi

 

 

 

_____________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19180
  • 55371
  • 749

Neostrada zamiast Światłowodu

@MagisterPiotr Orange nie chce inwestować w starszą technologię, jaką jest kabelek miedziany, dlatego jest propozycja na ofertę światłowodową.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Neostrada zamiast Światłowodu

Ale infrastruktura jest gotowa. Poprzedni lokator korzystał z internetu kablowego od Orange właśnie. Jaka to więc dla nich w tym momencie inwestycja?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19180
  • 55371
  • 749

Neostrada zamiast Światłowodu

@MagisterPiotr pewnie w niedługim czasie technologia miedziana będzie zdemontowana, więc nie ma sensu podłączać nowych klientów do starej technologii, gdzie na tym terenie jest dużo lepsza sprawniejsza technologia światłowodowa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Neostrada zamiast Światłowodu

Nie rozumiem Ciebie. Każdy inny by się cieszył że ma już u siebie światło a Ty chcesz starą infrastrukturę. Jeżeli można wiedzieć dlaczego? 🤔


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Neostrada zamiast Światłowodu

20 mb mi w zupełności wystarcza. Nie potrzebuję dodatkowych kabli i dziur w ścianach. Dzięki za odpowiedzi. Niestety żaden z konsultantów nie potrafił mi wyjaśnić, w czym problem. Raczej było "nie bo nie". Ale czy jeżeli skorzystam z usług innego dostawcy, to nie będzie on wykorzystywał do tego tych samych miedziowych kabli, z których korzystałby Orange?


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Neostrada zamiast Światłowodu

@MagisterPiotr @Rozli99 @ketrasaArtur  nie wiem czy wiesz ale 20Mb to jest ADSL i to jest magiczne DO 20Mb, czyli jak będzie 11,5Mb to też będzie DO 20Mb przecież. Po drugie kabel światłowodowy abonencki ma grubość 2,5mm jest standardowo biały. Jak to jest za gruby kabel to możesz sobie zażyczyć instalacje tzw. Kablem OFS milimetrowym też białym.

 

Nie wiem co ma konkyrencja na adresie ale może być tak że na naszych kablach parowych nie poleci, więc tak czy tak trzeba będzie nowy kabel kłaść. 

 

To może jednak światłowód? 🙂 🙂 🙂