Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż - termin


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż - termin

Witam,

Mam problem z usługą montażu światłowodu, usługa zamówiona, ale termin ustalony dopiero na 25.11 (nie mogę go już w żaden sposób zmienić nawet na późniejszy na stronie, był to pierwszy termin jaki mogłem wybrać). W bloku są wszystkie przyłączenia, dwa mieszkania już nawet korzystają ze światłowodu. Znajomi mieszkający w miejscowości oddalonej o 10 km (ten sam powiat), w przypadku zamówienia usługi mogli wybrać już termin montażu na 15.10, a także każdy inny dowolny dzień. W ich przypadku światłowód jest tylko dociągnięty do budynku  i nie ma nawet gotowych żadnych przyłączy. Na infolinii tylko twierdzą, że mogą tylko wysyłać powiadomienia do techników o jak najszybsze podłączenia, które oczywiście nic nie dają. Ciągnąć jeszcze ponad miesiąc na internecie z telefonu to średnia wizja. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć?

 

___________

* W temacie doprecyzowałem kategorię i etykiety - Wiktor

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Montaż - termin

@pebl91 Jaką prędkość zamówiłeś? 

W miejscowości obok mogą instalować inne ekipy...ba, nawet może być siec innego operatora, stąd różnice.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 235
  • 848
  • 3

Montaż - termin

@agat13 dobrze mówi niestety takie są realia.☹️


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż - termin

Do 600 Mb/s. W obu przypadkach mamy doczynienia z projektem dofinansowanym z KPO, tylko że w moim przypadku prace były prowadzone rok temu, a u znajomych miesiąc temu został położony światłowód.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 235
  • 848
  • 3

Montaż - termin

@pebl91 , czy wykonawca/właściciel infrastruktury jest ten sam?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Montaż - termin

@pebl91 Obie instalacje są prowadzone w blokach? Ten sam operator sieci? Może administracja ma własny pomysł na siec wewnątrz? Może kwestia uwarunkowań technicznych (zgody, piony i inny charakter instalacji)? Czasem się trafia budynek, gdzie zakres prac wymusza dłuższy proces instalacji...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż - termin

Wykonawcą i właścicielem jest Orange. Moje mieszkanie jest za ścianą po prawej przy samej skrzynce 


IMG_20241011_155103.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Montaż - termin

@pebl91 No to widzę jeszcze jedno wytłumaczenie: zlecenie trafiło do innego podwykonawcy, który ma troszkę więcej pracy zleconej. Z mojej obserwacji, nie da rady (jeśli tak jest) przenieść zlecenia do innego wykonawcy. Próbowałem tego kiedyś i...nic


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż - termin

Usługę zamawiałem przez internet, po rozmowie w lokalnym punkcie Orange, sprzedawca stwierdził że nie ma wglądu w zamówienia internetowe, ale gdybym zamówił u niego to coś dało by radę pokombinować, więc chyba po prostu wypowiem umowę internetową i podpiszę normalnie w salonie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Montaż - termin


@pebl91napisał(-a)

chyba po prostu wypowiem umowę internetową


i drugiej nie podpiszesz, bo pierwsza będzie blokować łącze i dostaniesz BMT. Lepiej nie komplikuj i czekaj.

A sprzedawca salonowy to pewnie naciągacz i nic nie przyspieszy, ale prowizja trafi do niego.