Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9683
  • 49

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

O Multiplay będzie próbował swoich sił w dolnośląskim. Kolega który tam pracuje chyba nie będzie zadowolony z delegacji w ten rejon 😜


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Ja w międzyczasie się dowiedziałem, że PŚO faktycznie chciało te projekty realizować, bo jeszcze w listopadzie byli na etapie negocjowania umów z wykonawcami (info od jednego z nich, facet rozgoryczony niemniej, niż potencjalni beneficjenci łącza z projektu). Cóż, wygląda na to, że chyba musieli szybko przesunąć kapitał na zakup Lifecell i im się finansowo nie spięło. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1456
  • 3

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Oferty z FERC były składane zanim się ostatecznie wycofali.

 

Ponoć umowa przejęcia Lifecell, która wpływa na szybkie cięcia w całej grupie Iliad, była negocjowana dosłownie kilka tygodni (kraj objęty wojną, właściciel - Turkcell - ratował aktywa; oskarżano go współpracę z Rosją i wisiała nad nim groźba nacjonalizacji Lifecell przez rząd Ukrainy), stąd pewnie taka dziura budżetowa w Iliadzie. Teraz znowu muszą namówić inwestorów by dosypali jeszcze więcej. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1456
  • 3

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

dzisiaj cppc opublikowalo kolejne umowy.

mam powod byc zadowolonym - lokalny provider E-cho z Choszczna podpisal umowe i u moich rodzicow bedzie swiatlowod.

 

Ale mam pytanie sytuacja jest dosyc specyficzna. W polowie wsi jest Orange z POPC a w drugiej wsi 100 metrow obok (wsie dzieli rzeka) jest inwestycja wlasna Swiatlowod Inwestycje. Pozostaje wyspa okolo 60 numerow, ktora ma niby robic E-cho.

 

Tymczasem juz za POPC zrobiono mufki bo dla nich wtedy nastepcsa POPC byl formalnoscia.

 

Czy istnieje dzis mozliwosc ze provide rlokalny E-cho z Choszczna kupi sobie od Orange czy od SI czesc infrastruktuery celem przyspieszenia projektu? Bo wlec obok wlokien polozonych nowe wlokna nosi znamiona duplikacji sieci.

 

Kiedys pisaliscie ze tego sie nie robi. No ale - od czego sa umowy firm a tam gdzie sa pieniadze to przeciez nie powinno byc jakichkolwiek problemy. Wspolpraca jest wspolpraca pytanie za ile. Tak jak kazda inna w modelu LLU czy dzierzawy kolokacji wlokien studzienek etc... 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 64
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

gratulacje a u mnie dalej zima na pomorzu z umową Orencz po PŚO. Kojarzycie po podpisaniu umowy na KPO ile czasu jest na zbudowanie sieci ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1282
  • 3084
  • 31

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?


@impetiginisationapisał(-a)

Czy istnieje dzis mozliwosc ze provide rlokalny E-cho z Choszczna kupi sobie od Orange czy od SI czesc infrastruktuery celem przyspieszenia projektu? Bo wlec obok wlokien polozonych nowe wlokna nosi znamiona duplikacji sisieci.


Kupi? 

OPL/SI nie sprzedaje sieci a jedynie może udostępnić za odpowiednią kwotę. 

Orange jest chetny sam kupować sieci 

 

Zanim popc 1,2,3,4 ruszyło to były budowane szkielety sieci wlasnie pod popce też z dofinansowania więc pewnie ten kolakny isp jak nie ma swoje sieci w pobliżu to z tego szkieletu będzie chciał skorzystać. 

To jest takie gdybanie. Tak samo należałoby poszukać kto tymi szkieletami zarządza. 

Cyrki z tymi sieciami byly/są 🤣🤣🤣


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1456
  • 3

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

jak kopano kiedys to byly rozne swiatlowody.

widzialem cos cogent oraz telia oraz tepsowy wtedy ale to pewnie siec zupelnie innej roli i przeznaczenia.Szkielet zapewne i mowiono cos o swiatlowodzie z FRA do Goeteborga przez GDA.

 

Tymczasem wczoraj na stronie cppc byla publikacja a od dwoch dni i wczoraj tez firma zewnetrzna robila pomiary geodezyjne celem instalacji swiatlowodu. Nie dalo sie mojemu ojcu zdobyc innych informacji jakiego swiatlowodu - ale mierzyli tez jego dzialke.

 

Wyglada ze idzie szybko, nie wiem, czy to @pikerpl czy @harry2k tutaj podal, ze aby dostac 1 transze dotacji musza podlacztyc pierwszych x%.

 

Dlatego spekulowalem sobie ze odkupia od Orange te post-POPC mufki czy cos innego zwal jak zwal, wepna sie gdzies w ONT albo gdzies indziej gdzie to mozliwe, plan zrealizowano, dotacja i jedziemy dalej.

 

Bo z tego co widze to dla GPON jest Standardowo - odległość do 20 km przy podziale 32-drożnym oraz 10 km przy podziale 64-drożnym - czyli od splittera. Majac okolo 60 numerow to splitter usialby byc w Stargardzie albo 2 gdzies dalej.

 

Swoja droga. GPON ma 2,5Gbit down i 1,25 up w swoich standardach. Jak Orange odpali swoj 2.0 wszedzie to konkurencja bedzie musiala nadazyc.

 

Jak myslicie, dlaczego obecnie 2.0 jest tylko na wlasnej sieci Orange ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1456
  • 3

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Testuje u siebie XGS-PON 10Gbit symetryka.

https://www.speedtest.net/result/d/da9b3e0d-9ff7-43c0-ac0a-0586581dbeb8

Jak moge sprawdzic faktyczny upload - pobralem sobie plik 1000GB z bellwü speedtest.

No i sobie potestowac chce wspoldzielone lacze. Provider poinformowal mnie ze zwiekszyli przepustowosc i podpieli max 32 na port. Nie do konca chce mi sie wierzyc bo dlaczego mieliby to robic?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9683
  • 49

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

@impetiginisatio nie praktykuje się przejmowania jakiś zakopanych kabli innego operatora. Buduje się własne od podstaw (czytaj do samego OLT) lub z wykorzystaniem istniejących muf. W obcej kanalizacji dzierżawi się otwory a nie kable czy studnie. Kable trzeba sobie własne wprowadzić.