Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36868
  • 1371

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

"Nierozsądności" użytkowników końcowych.

Żaden duży operator nie zakłada by 100% klientów korzystało przez 100% czasu ze 100% mocą. Zwykle zakłada się ok 20-25%. Orange niestety ma problemy z heavy userami, nadmierną wysyłką spamu itp itd. Od wielu lat nic się w tej sprawie nie zmienia (ostatnio mniej głośna z aferami na wikipedii). Dlatego w Orange prędko nie będzie takiej oferty dla klientów indywidualnej . ew. jak będzie to bardzo ograniczone terytorialnie lub cenowo.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1389
  • 3

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

ale overbooking lacz byl zawsze i bedzie zawsze u kazdego z operatorow, w neostradzie kiedys bylo 200: 1 z tego co sie nie myle ale wtedy nie bylo cloudstorage, sreamingow a emule, edonkey i torrenty etc.

 

zastanawia mnie sam brak xgs-pon dla mieszkancow miast, ale z tego to sie wycofala i konkurencja, jak inea etc.

 

20% obciazenia to i tak IMHO bardzo duzo.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Czy ja na pewno dobrze widzę? Mowa o heavy userach na łączach światłowodowych? Bądźmy poważni, jeżeli duży ruch na FTTH to dla operatora problem, to po co oferty 1-2 Gbps? Po co braki limitów? Słyszałem oczywiście o interwencjach operatora - mniej, lub bardziej jawnych - na sieciach HFC, ale w przypadku FTTH mówienie o użytkownikach, którzy generują przesadnie duży ruch to lekko mówiąc niezrozumienie dzisiejszych czasów. Po to dzisiaj mamy chmurę, streaming itd. żeby z Internetu korzystać. Po to też płacimy za usługi bez limitu, by z tego Internetu korzystać tyle i tylko tyle, ile potrzebujemy i ile chcemy. Jeżeli ja zużywam rocznie około 60 TB na światłowodzie, to jestem heavy userem i problemem dla Orange, czy też klientem, który na coś się umówił i płaci za usługę?

Jaki próg dla Ciebie, @Piotrekk85 jest graniczny, by określić użytkownika jako heavy usera? Można to zrozumieć w przypadku sieci miedzianych i mobilnych, ale w przypadku FTTH - bardzo delikatnie mówiąc jest to głupie.

 

Co do spamu, zgadzam się. Niejednokrotnie trafiam na IP z czarnej listy, szkoda że operator niewiele z tym robi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36868
  • 1371

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Nie siedzę aktualnie w temacie, więc nie wiem. Na pewno to jakaś liczba względna względem innych parametrów.

W ofercie dla firm łącza symetryczne są w Orange, więc oferta Play dla firm nie jest nowością/rewelacją. Poza tym play/upc okresowo takie coś miało dla wybranych segmentów/testów.

Dla klientów indywidualnych nie będzie globalnie, póki coś się nie zmieni. Myślałem, że zmiana regulaminu https://www.orange.pl/omnibook/zmieniamy-regulamin-naduzycia-w-komunikacji-elektronicznej coś zmieni, ale może jeszcze nie jest to wdrożone albo czeka na wykorzystywanie w praktyce.

PS. W słowie "heavy user" miałem na myśli wszystkie anomalie i anormalne zachowania, nie tylko masowe ściąganie danych.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 32
  • 0

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

A to mea culpa, jeżeli nie chodziło Ci stricte o intensywne korzystanie z usługi, to jestem w stanie się zgodzić. Niektórzy potrafią naprawdę robić syf, przez co szkodzą innym. I niejednokrotnie da się to odczuć. Niemniej jednak wydaje mi się, że tu przede wszystkim chodzi o skalę ale i kwestie wizerunkowe. Dla biznesu oczywiście są różne oferty, a jak ktoś ma konkretne wymagania to może się dogadać z operatorem. Więc nie uważam, że działania Play stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla Orange.

 

Co do symetryków dla B2C - przy cenie łącz 1/2 Gbps (bo niemal z całkowitą pewnością chodzi o upload) - nie ma sensu wprowadzanie na masową skalę do oferty łącz symetrycznych. Pomijam już kwestię, że część osób oczekujących łącz symetrycznych chciałoby tylko "mieć" taką ofertę, bez większego użytku korzyści takiej usługi.

 

Ewentualnie Orange mogłoby wprowadzić coś na zasadzie 100/100, 200/200 i 300/300. Tyle tylko, że j.w. - przy cenach 1 Gbps nie ma to sensu. Ktoś potrzebujący wysokiego uploadu raczej zarabia na tyle dużo, że te 90 zł za Gigabitowe łącze nie będzie problemem. Przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy 50-100 Mbps i to przy założeniu, że będzie wysyłał fotki, filmiki, tiktoki czy co tam sobie może jeszcze wymarzyć. Nawet korzystanie z chmury jest komfortowe przy takim wysyłaniu.

 

Zatem zgadzam się w kwestii symetryków, Piotrek 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36868
  • 1371

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Kończąc wątek konkurencji i myślenia o klientach indywidualnych. Dla firm symetryczne a dla gawiedzi Netflix. Znajome w wielu sieciach? Pytanie co się lepiej sprzedaje?

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Jak na razie wg. potrzeb to download. Jest oferta 2.0. Testy opcji 10 GB/s. Przy opcji 2.0 upload to 600 Mb/s. Przy opcji 600 Mb/s upload to 100 Mb/s. Korzystałem z tej ostatniej opcji a wysyłam sporo GB video i dla mnie było ok. Średnio w domach jest 6 urządzeń a będzie więcej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2592
  • 9337
  • 46

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Łącza symetryczne oferowane są dla firm i instytucji. Jak ktoś bardzo chce to sobie załatwi.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 83
  • 0

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Generalnie to wchodzimy w końcówkę kwartału 2024, Orange ma ponoć zaprezentować w nim nowe oferty prędkości. Ja czekam. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Kiedy odpowiedź Orange na firmowe oferty światła fioletowych?

Czy wiecie może, czy S-I buduje w budynkach gdzie jest już PŚO ?