Nie mo偶na wy艣wietli膰 tego wid偶eta.
Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 81
  • 418
  • 8

馃殬 馃殟 Jako艣膰 sieci kom贸rkowej na drodze.

[ Edytowane ]

Cze艣膰. Emotikon: Bardzo szcz臋艣liwy
Pogadajmy o zasi臋gu podczas podr贸偶y. 馃殫 Jak Wy to oceniacie? Da si臋 obejrze膰 film, czy ustawi膰 tras臋? 馃摫馃椇馃帪

My postanowili艣my sprawdzi膰, czy to w艂a艣nie nasza sie膰 jest najlepsza. Zobaczcie poni偶ej, co nam z tego wysz艂o:

infografika-testy-mobile-Polska2.jpg

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wiedzieli艣cie 偶e to w Orange jest najlepiej?

| Za艂o偶y艂e艣 temat? Pami臋taj, aby oznaczy膰 najlepsz膮 odpowied藕 jako rozwi膮zanie | Lubisz pomaga膰 innym? Zosta艅 Herosem Nasz Orange |

Zobacz wi臋cej temat贸w oznaczonych etykiet膮:

Poziom 39, Guru ****
  • 24224
  • 12395
  • 1120

Zasi臋g w drodze w dowolnej sieci jest jak potw贸r z Loch Ness. Wszyscy "m贸wi膮", 偶e istnieje pe艂ny, ale nieliczni go widzieli.
Jak potrzebuj臋 w podr贸偶y niezawodny zasi臋g w podr贸偶y, to tylko dual sim z kartami sim r贸偶nych operator贸w z r贸偶nym rozmieszczeniem stacji bazowych. Sim 1 to Orange, sim2 to zwykle co艣 na Plusie. Play niestety sporo omija na w艂asnej sieci w warmi艅sko-mazurskim.
Masz 艣wiat艂ow贸d z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz si臋 na testy -> tutaj -.
Poziom 29, Specjalista
  • 6667
  • 6069
  • 69

Ja s膮dz臋, 偶e wybieraj膮c operatora, nie ka偶dy bierze pod uwag臋 map pokrycia zasi臋giem i dopiero w zderzeniu z rzeczywisto艣ci膮, nachodzi tak膮 osob臋 refleksja, dlaczego w danym miejscu traci si臋 zasi臋g. Jak @Piotrekk85  wspomnia艂, alternatywa istnieje, tylko 偶e nie wszystkich da si臋 zadowoli膰 z prostego rachunku ekonomicznego. Co艣 za co艣 i z tym trzeba si臋 liczy膰, planuj膮c w podr贸偶y to i owo. Najbiedniejszy jest kierowca, kt贸ry musi mie膰 "najlepszy zasi臋g" swojego pola widzenia, wi臋c jego tak naprawd臋 w czasie podr贸偶y najmniej to dotyka, bo tylko w uci膮偶liwych korkach mo偶e sobie pozwoli膰 na zrelaksowanie. Ale kto podr贸偶uje cz臋sto, b臋dzie d膮偶y艂 do zminimalizowania "strat" Emotikon: Mrugaj膮cy

Poziom 24, Specjalista
  • 657
  • 518
  • 20

Rozumiem, 偶e test dotyczy艂 g艂贸wnych tras krajowych, dlatego taki niez艂y wynik wyszed艂. Osobi艣cie uwa偶am, 偶e sie膰 ORANGE ma najlepsze pokrycie pod k膮tem zasi臋gu transmisji danych. Ja najcz臋艣ciej pakietu GB u偶ywam do nawigacji Google Map, a ostatnio te偶 do s艂uchania radia przez internet. W mojej lokalizacji jest ograniczona ilo艣膰 stacji radiowych. To tak n a marginesie, czemu radio internetowe. S膮 jednak miejsca, szczeg贸lnie trasy wojew贸dzkie lub lokalne, gdzie ten zasi臋g strasznie mocno ginie. Drogi krajowe i autostrady s膮 rewelacyjne i brak zastrze偶e艅 do prawid艂owego dzia艂ania internetu mobilnego. Faktycznie dobrym rozwi膮zaniem jest posiadanie drugiej karty sim na transmisj臋 danych od alternatywnego operatora. Moim alternatywnym jest PLAY, ale niestety te偶 ma dziury. Jeszcze gorzej b臋dzie od pierwszego stycznia 2020r. (Play rezygnuje z roamingu wewn臋trznego Plusa).

Bardzo fajnym rozwi膮zaniem jest internet mobilny w roamingu. Tu jestem bardzo mile zaskoczony pod k膮tem pokrycia zasi臋giem i to w Orange jak i w Play. W roamingu logowanie jest do najsilniejszego nadajnika w danej lokalizacji niezale偶nie od operator贸w kom贸rkowych. Internet dzia艂a艂 mi bez k艂opot贸w w r贸偶nych lokalizacjach w takich krajach jak Litwa, 艁otwa, Niemcy, S艂owenia, Czechy, Chorwacja. Je偶eli jeden z operator贸w w danym kraju mia艂 s艂aby zasi臋g na dan膮 lokalizacj臋, to automatycznie by艂em prze艂膮czany do innego. Dlatego ca艂y czas mia艂em pe艂ne pokrycie. 

Mo偶e dobrym rozwi膮zaniem by艂o by dogadanie si臋 co do roamingu wewn臋trznego z operatorem alternatywnym, kt贸ry ma dobrze pokrycie, tam, gdzie Orange nie ma. Na Podlasiu jest sporo takich miejsc, gdzie Plus ma bardzo 艂adne pokrycie swoim zasi臋giem, a zasi臋gu Orange brak.

Wiem, 偶e jest taka mo偶liwo艣膰, bo Play lokalnie wy艂膮cza sw贸j roaming wewn臋trzny w niekt贸rych lokalizacjach.

M贸j post pom贸g艂? Kliknij like lub oznacz jako rozwi膮zanie.

#1 Orange
FREE
FLEX
Revolut