Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zainteresować Orange dorejonizowaniem po odmowie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2714
  • 9930
  • 52

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio Jak Echo wygrało to niech teraz robi. Taki potentat jak Orange nigdy nie będzie podwykonawcą takiej firemki jak Echo. Możesz tylko liczyć że po rezygnacji Echa znów ta wioska trafi na wokandę i wówczas wygra SI i zrobi całą sieć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

jak Echo zrezygnuje to kolejnego programu dotacji cppc juz nie bedzie.

Gdybym ja byl w Echo kimkolweiek decyzyjnym to patrzac na mape i analizujac fakty odezwalbym sie kanalami korporacyjnymi do Orange aby z nimi dogadac rozbudowe wysp aby bylo win-win zwlaszcza ze powiedzmy sobie szczerze - mali prowioderzy beda kiedys przuejeci przez duzych - i na zasadzie win win sluchajcie mozecie nam udostepnic zasoby, wybudujemy, specjalisci przypilnuja aby w papierach sie zgadzalo dla KPO ui CPPC i dajemy.

 

W przypadku rezygnacji Echo to jestem tam w gorszej sytuacji niz obszary wykluczone po konursach KPO/FERC gdyz one maja juz czesc nowych oferentow.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

Dostalem wlasnie pisemna odpowiedz od Echo z Choszczna, ze finalne decyzje zapadna w pazdzierniku.

Pazdziernik 2024 a projekt calosciowo nalezy rozliczyc do 30.06.2026.

 

Moim zdaniem ze wzgledu na ramy czasowe jedyna decyzja jaka moze byc to rezygnacja. Bo to zbyt malo czasu na budowe a mapka prawde mi mowi.

 

Jak myslicie, ile sie myle ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2714
  • 9930
  • 52

Problem z Dorejonizowaniem

Orange nie wchodzi w takie układy a jeśli już to są one bardzo niekorzystne dla tej małej firmy więc współpracy nie ma. Co do październikowego terminu to jeszcze nie przesądza o niczym. Zakres prac nie jest duży. Dysponując sprawną ekipą spokojnie w rok można to zrobić. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

dziekuje.

mam olbrzymie watpliwosci. A chyba z punktu widzenia klienta indywidualnego lepiej byloby jak Echo zrezygnowalo by zupelnie z inwestycji bo wtedy sa jakiekolwiek szanse na wejscie w wyspe SI

 

Bo jesli tam jest KPO to chyba SI nie bedzie wchodzic


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2714
  • 9930
  • 52

Problem z Dorejonizowaniem

Trudno wyczuć. Sam widzisz jak mieszają. Pozostaje czekać do października na dalsze decyzje w tej sprawie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

Napisales ze sprawna ekipa w rok. Dla Swiatlowod Inwestycje moze to byc zupelnie nieoplacalne - w kwestii otwierania calej biurokracji projektowej i tak dalej dla tych ilus punktow bo to sie nigdy nie zwroci.

 

Mnie cholernie zastanawia czemu oni ze Swiatlowod Inwestycje nie wybrali tej wyspy w Gogolewie, tej polowy wsi do zrobienia z wlasnych srodkow. Przeeciez to byloby zua jednym zamachem proste, do konca grudnia tego roku Dalewo bedzioe mialo os Swiatlowod Inwestycje wlasna siec...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1284
  • 3092
  • 31

Problem z Dorejonizowaniem


@impetiginisationapisał(-a)

Mnie cholernie zastanawia czemu oni ze Swiatlowod Inwestycje nie wybrali tej wyspy w Gogolewie, tej polowy wsi do zrobienia z wlasnych srodkow. Przeeciez to byloby zua jednym zamachem proste, do konca grudnia tego roku Dalewo bedzioe mialo os Swiatlowod Inwestycje wlasna siec...


jeżeli adresy były kwalifikowane do budowy z kpo/ferc to SI tam nie wchodzi.

Podam Ci przykład ode mnie z miasta. W kwietniu SI oddało kilka ulic (wszystkie obok siebie) I zabrakło tam jednej. Mieszkańcy zrobili zadymę w urzedzie miasta (petycję, zale itp) czemu ich pominięto. 

Nikt z mieszkancow czy UM nie wpadł na pomysł aby zweryfikować adresy. Okazało się że są zakwalifikwane do KPO.

SI wiedziało oczywiście stąd brak planu na realizację tej ulicy mimo że 3 adresy z tej ulicy podpiął (bylu wykluczone z kpo).

 

Także widzisz jak to wygląda 

 

Ale żeby było ciekawiej SI dokończyło (20adresow) tę ulice 3 miesiące później ze swoich środków. W tym przypadku zadecydował pewnie popyt.

 

U Ciebie siec była budowana z popc a SI robi to że środków własnych. Nie mogą podlaczyc się do pierwszej szafki ulicznej i dalej ciągnąć przyłącze. 

 

Ogólnie to wszystko jest powalone. Firmy przystępują do konkursów wygrywają a po chwili stwierdzają że już im się nie chce budować. Wynika to z kilku czynników. To dłuższy temat


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2714
  • 9930
  • 52

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio tak jak pisałem wcześniej i kolega napisał powyżej. Jeśli to projekt z publicznych pieniędzy to SI nie widziało sensu dublowania tam sieci. Pewnie jak już zaczęli to bez problemu jeszcze mogli odbić w bok i zrobić te kilka domów z własnych środków. Ale byłoby to mało opłacalne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

Najuprzejmiej dziekuje. Nieoficjalnie dowiedzialem sie ze na tym z POPC maja 4 klientow i ludzie sie wurwiaja bo..z POPC zrobiono jak to bywa dziadkom i babciom, ktore nawet kompa nie maja a tam gdzie popyt jest to sie nie da.

 

Poprzez nieformalne kontakty udalo mi sie ustalic, ze najprawdopodobniej E-cho wycofa sie z projektu. Bo nie podobaja im sie nastepujace rzeczy - @PARANOJA jak spojrzysz na mapke to widzisz od razu.

 

po pierwsze wytypowano im ulice lipowa a to jest stara pruska ulica brukowa, gdzie energie elektryczna dostarcza spółka z grupy PKP Energetyka a nie Enea ze strony linii kolejowej. Tam maja kilka numerow do zrobienia i im nie pasuje bo trzeba bodajze 800m swiatlowodu kopac. Slupow brak.

 

Do inwestycji wlasnej Swiatlowod Inwestycje dodano skrajne punkty w KPO. Swiatlowod Inwestycje mialby 20m kabla, E-Cho ma kilkaset.

 

To sprawdzalem w CPPC. OPrzeciez to jest kompletnie bez sensu.

 

Skoro na POPC jest penetracja uslugami kilka procent, to dlaczego SI mialby potem robic wyspe? Koszt/efektywnosc chyba nie tak wyglada, to sie nie zwroci nigdy...