Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

Witam,

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, czy dany nadajnik agreguje 3 pasma LTE? Konkretnie chodzi o nadajnik o CELL_ID 112833046 (Pomieczyno Małe). Z moich testów wynika, że agregacja działa na dwóch pasmach, a dodanie trzeciego nic nie daje...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak dla mnie wygląda, że ten nadajnik w Staniszewie jest gorszy i ma LTE 800 i LTE 1800, ale może być mniej przeciążony. Uważam, że szkoda inwestować w silne kierunkowe anteny, bo pewnie będzie zbierało i tak mocniejszy sygnał z nadajnika Pomieczyno.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak poza sprawdzeniem na sprzęcie, zostaje opcja dopytania się na infolinii lub na czscie.

 

Jakiego urządzrnia używasz do sprawdzenia agregacji pasma? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

Używam routera Huawei B818 + wymuszenia pasma poprzez HManager. Próbowałem różne opcje typu 800+1800, 2100+800, 1800+2100. Natomiast kombinacja trzech pasm nie daje żadnego przyrostu, nawet o 3 w nocy.

 

Na infolinię dzwoniłem wczoraj i pani była oburzona, że zadaję takie pytania. Powiedziała, że nie ma żadnych informacji o nadajnikach i skierowała na forum 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak masz dobry router. On powinien agregować nawet 4 pasma. Na to wygląda, że nadajnik po prostu nie ma opcji agregacji więcej niż 2 pasma.

 

Najlepiej, jam jesteś w miarę blisko nadajnika, agregować pasma o najwyższej częstotliwości, jak się uda. Będziesz miał największą prędkość.

 

Zasada jest taka:

im niższa częstotliwość, tym większy zasięg, ale niższa prędkość,

im wyższa częstotliwość, tym mniejszy zasie, ale wyższa prędkość.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

Dzięki, właśnie obecnie wymuszam 1800+2100. Ale wolałbym mieć pewność, że technicznie ten nadajnik nie potrafi agregować 3 pasm (800+1800+2100). A najchętniej to informację, kiedy spodziewać się można jakiejś modernizacji 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak nadajnik w tej lokalizacji obsługuje LTE 800, LTE 1800, LTE 2100, brak danych na temat agregacji pasm.

Prace modernizacyjne na chwilę obecną brak.

Nadajnik przeciążony w paśmie LTE, występowały awarie na tym nadajniku oraz prace konserwacyjne. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

Dziękuję za informację. A nadajnik w Staniszewie (id 30833), jest cokolwiek lepszy w tym aspekcie? Również udaje mi się do niego podłączyć, ale niestety z reguły router przełącza na ten w Pomieczynie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak musiałbyś zamontować anteny kierunkowe, które by łapały sygnał z drugiego nadajnika. Router sam będzie wybierał najsilniejszy sygnał, nie koniecznie z najlepszymi parametrami prędkości internetu.

 

Jako pomocne narzędzie masz tutaj mapkę z lokalizacjami nadajników. Zawsze coś można we własnym zakresie wyszukać:

http://beta.btsearch.pl/


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

Mam dwie anteny kierunkowe ATK-504.  Niestety sygnał z Pomieczyna jest bardzo silny i dużo bliżej niż Staniszewo, więc nawet jak kieruje je praktycznie przeciwnie do nadajnika, router i tak łączy się z tym bliższym (pomieczyno). Nie wiem, czy są jakieś jeszcze bardziej kierunkowe anteny i czy w ogóle warto walczyć o połączenie ze Staniszewem?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak sprawdzić, czy nadajnik obsługuje agregację 3 pasm?

@tadziak dla mnie wygląda, że ten nadajnik w Staniszewie jest gorszy i ma LTE 800 i LTE 1800, ale może być mniej przeciążony. Uważam, że szkoda inwestować w silne kierunkowe anteny, bo pewnie będzie zbierało i tak mocniejszy sygnał z nadajnika Pomieczyno.