Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak Orange przygotował się na wakacje


Zespół Nasz Orange
  • 2881
  • 10695
  • 64

Jak Orange przygotował się na wakacje

Jakiś czas temu rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi urlopy :D. Już od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do nich; a w zasadzie to... Od całkiem, całkiem dłuższego ;0

Światłowody mają wolne, ale nadajniki to już zupełnie co innego. Niżej znajdziecie zbiór informacji o tym jak zmienialiśmy dla Was zasięg.

 

Refarming

 

Osobom nie śledzącym na co dzień zagadnień telekomunikacyjnych słowo pewnie nieznane. W swoich urządzeniach (ponieważ to już przecież nie tylko telefony) korzystacie z internetu głównie z technologii 4G LTE. Dlatego sobie zadaliśmy pytanie: Jak poszerzyć dla Was to pasmo? Od zeszłego roku przeprowadzamy refarming na kolejnych stacjach. Polega on na tym, że zabieramy część, z której korzystacie z technologii 2G, oraz 3G i przesuwamy część tego pasma dla 4G. Dzisiaj znacznie mniej rozmów jest w starym 2G/GSM, a chyba już nikt sobie nie wyobraża oglądania stron w EDGE prawda? Stąd bez utraty dla nikogo poszerzyliśmy dla Was miejsce na LTE. Pod koniec zeszłego roku było to 6 miast, teraz już znacznie więcej małych miejscowości i będzie więcej.

 

Nowe nadajniki

 

Każdy potrzebuje odpocząć, ale gorzej jak wszyscy w tym samym miejscu i czasie. Sieć cały czas monitorujemy i widzimy to. Dlatego budujemy nadajniki tam, gdzie chcecie z nich korzystać. W zimie (chociaż była ciężka w tym roku), wybudowaliśmy 11 nowych nadajników tylko w jednym miesiącu. Przeczytacie o tym więcej tutaj. Później, chociażby w marcu, 20 kolejnych. Sporo tego było właśnie w górach i na północy naszego kraju. Następnie na już istniejących dołożyliśmy nowe pasma w LTE. Tego już było bardzo dużo. Jak może wiecie, budowa nowego nadajnika to bardzo czasochłonny proces, trzeba się do tego przygotować odpowiednio wcześnie.

 

Tymczasowe stacje

 

Wakacje to też czas różnych imprez i koncertów. W Orange współpracujemy też z festiwalami. Prawie każdy chciałby przesłać zdjęcie z takiego wydarzenia, niektórzy też zdać relacje swoim znajomym (albo mamie, że się żyje 🙂 ). Fajnie by było mieć wtedy zasięg, ale - co ważniejsze - działający internet. Dlatego w niektórych miejscach stawiamy tymczasowe nadajniki. Jak one powstają? Możecie o tym przeczytać w relacji Telepolis.

Stacje tymczasowe (hm - zapewne w większości nie takich rozmiarów jak na Orange Warsaw Festival :0) zobaczycie także w miejscowościach wypoczynkowych. Gro z nich powstało nad morzem.

 

Gdzie przeczytać więcej o nowościach w sieci mobilnej?

 

Na naszym blogu https://biuroprasowe.orange.pl/. Szczególnie polecamy cykl Piotrka Domańskiego pt. "Jak to działa?". W nim bardzo dużo informacji z zaplecza, czy z za szafki z naszym logiem. Na forum dyskutujemy o tym tutaj.

 

A wszystko powyższe można streścić w kilku słowach

 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32258
  • 35824
  • 1364

Jak Orange przygotował się na wakacje

Tu zniżki do marketów budowlanych by się przydały 😄

 

1321715833_by_piter1984_600


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Jak Orange przygotował się na wakacje

Ja to chciałbym zobaczyć na każdej stacji L800, może poza miejscami gdzie to jest niemożliwe jak wschodnia granica państwa. Bez tego nie można swobodnie korzystać z trybu "LTE only" bo zwyczajnie w budynku nie da się czasami już prowadzić rozmowy po VoLTE bo brakuje zasięgu 🙂 Co nie zmienia faktu, że L2100 i oddzielne L1800 robią sprawę i naprawdę dodają oddechu sieci jak ma się sprzęt z przynajmniej 2CA.