Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 541
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

@pikerpl 

Ty z pewnością wiesz dużo więcej😉

 

A tak z ciekawości.

Jaki jest czas realizacji podpisanych umów?

Bo tak sobie myślę,że przecież 2026r to dość odległy termin i chyba nikt z wnioskiem teraz nie zabiegał o taki adres?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

@pikerplja Ciebie akurat podejrzewam o wiedze insiderska wrecz. Choc samemu jakies 2 tygodnie temu napisalem tutaj, ze moim zdaniem konkurent Orange czyli PSO zrobic moze duze kuku i ze ubiega sie po to tylko, aby nie dostal ich Orange.

 

Co do niedoszacowania kosztow to ja tego nie kupuje. niedoszacowac koszty to moge ja, ale nie profesjonalisci zajmujacy sie tematem zawodowo.

 

Popatrzylem sobie na zachodniopomorskie i listy podpisaych umow przez Orange. Wychodzi ze Orange bierze i robi tylko miasta z perspektywami. Z ciekawosci podpisali umowe na realizacje projektu w Swinoujsciu w rmach II edycji a w I edycji wybrali Szczecin. Cos mi sie zdaje, ze nawet bez dotacji by tam robili ze srodkow wlasnych, bo zwrot z takich inwestycji jest szybszy. Spolka gieldowa musi uwzgledniac interesy swoich akcjonariuszy.

 

5.32.62.00ZACHODNIOPOMORSKIE

czyli miasto Szczecin w I edycji

5.32.07.63ZACHODNIOPOMORSKIE II Edycja czyli Powiaty Kamienski i Swinoujscie

 

Orange odpuscil tereny wiejskie. Nie podpisal wygranej umowy na wygrane obszary wiejskie w zachodniopomorskim ...czy bedzie mial motywacje podpisac je pozniej na innych warunkach?

 

W moim przypadku drugim jest lokalny provider i ...w ciagu mniej wiecej 14 dni dowiem sie czy on sie podejmie. A zastanawiam sie, czy CPPC bedzie pytac kolejnych czyli w tym wypadku Orange...

 

Ni wyglada to wszystko ciekawie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9235
  • 46

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


@impetiginisationapisał(-a)

Bez tych inwestycji nie bedzie doganiania sredniej europejskiej.

 


Ale to chyba średnia europejska musi doganiać nas 🙂

 

Mówiłem że chodzi o kasę. Orange wchodzi tam gdzie jest dużo potencjalnych klientów nawet gdy konkurencja tam jest. Po co im jakieś tereny wiejskie jak tam roboty w cholerę dla 30 domków. Orange buduje światłowody już przez 8 lat to wiadomo że atrakcyjne finansowo tereny w końcu się wyczerpują.    


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

"Likwidacja białych plam" a światłowody zrobią tam gdzie ludzie już mają btsy 500 metrów od domu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 329
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


@impetiginisationapisał(-a)

@pikerplja Ciebie akurat podejrzewam o wiedze insiderska wrecz. Choc samemu jakies 2 tygodnie temu napisalem tutaj, ze moim zdaniem konkurent Orange czyli PSO zrobic moze duze kuku i ze ubiega sie po to tylko, aby nie dostal ich Orange.

(...)

W moim przypadku drugim jest lokalny provider i ...w ciagu mniej wiecej 14 dni dowiem sie czy on sie podejmie. A zastanawiam sie, czy CPPC bedzie pytac kolejnych czyli w tym wypadku Orange...

 


No z tą wiedzą insiderską to nie przesadzaj, znam paru pracowników średniego szczebla w różnych telko, umiem zadawać pytania (legitymacja prasowa w garści czasami pomaga), trochę się dowiedzieć da - tylko tutaj mówimy o decyzjach podejmowanych na naprawdę najwyższym szczeblu (kluczowych dla biznesu), no ale tam to moje znajomości nie sięgają. 😉

 

Ludzie z którymi rozmawiałem też są dość mocno zdziwieni obrotem spraw (delikatnie rzecz ujmując), szczególnie, że rozpoczęto wstępne przygotowania do realizacji niektórych projektów, na które umowy nie zostały podpisane - tak, jakby decyzja została podjęta w ostatnim momencie, a to nie idzie w parze z korporacyjną logiką. 

 

Masz szczęście, że na Twoim obszarze jest też lokalny ISP, bo np. na moim nie ma nikogo poza PŚO, a kolejnych konkursów w zasadzie nie ma już po co przeprowadzać - nie ma czasu, by projekt zrealizować i rozliczyć. Nie jestem pewien czy nowy minister będzie zdeterminowany by poprzesuwać środki albo negocjować z KE jakieś prolongaty, bo odkąd jest ministrem w zasadzie ani razu nie poruszył publicznie tematu białych plam - mam wrażenie, że priorytety ministerstwa cyfryzacji tej kadencji będą ulokowane zupełnie gdzie indziej (zapewne cyfryzacja usług publicznych, może cyberbezpieczeństwo). 

 

PS. Co do PŚO i ich dużo skromniejszych inwestycji niż zakładali, pewnym wyjaśnieniem może być inna niespodziewana rzecz jaka miała miejsce w ostatnich dniach - otóż Iliad, właściciel P4/współwłaściciel PŚO, ogłosił właśnie przejęcie od Turkcell drugiego (chyba?) największego MNO w Ukrainie - Lifecell. Oznacza to dość niespodziewane wydatki, bo w kuluarach mówią, że ta transakcja była dopięta dosłownie w ostatnich dniach. Tak czy siak, sytuacja jest nieciekawa oględnie mówiąc. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Iliad złożył Vodafone propozycję połączenia sił we Włoszech i utworzenia wspólnej spółki. Na potrzeby transakcji Francuzi wyceniają Vodafone Italia na 10,45 mld euro, zaś Iliad Italia 4,45 mld euro.

 

To bedzie wymagalo zgody komisji U bo spadnie im ilosc operatorow. Pewnie bedzie jak w DE - po przejeciu przez O2 E-plus hiszpanie musieli zagwarantowac zasoby radiowe MVNO na rynku.

 

Co do tematu KPO/FERC. Rozwazam taka hipotetyczna sytuacje.

 

Grudzien 2023 Warszawa, Aleje Jerozolimskie, Miasteczko Orange...

 

Konferencja specjalistow i .... rozwoj strategii Grow Juliena Ducarroza i zespolu potem przejetego...

 

No wiec sluchajcie dzieki POPC podlaczylismy setki tysiecy nowych potencjalnych klientow...

 

Zainwestowalismy x dofinansowanie wynioslo y... wzrost penetracji rynku swiatlowodowego wyniosl z

 

Mamy teraz szanse powtorzyc i stac sie liderem, inwestujac a dostajac b... tylko ze... sluchacie szanowni panstwo, teraz wskazniki...

 

wprawdzie podlaczylismy setki tysiecy nowych potencjalnych klientow ale ....po pierwsze te punkty sa w wiekszosci puste, liczylismy na masowe zainteresowanie a tutj zainteresoanie znikome  i przede wszystkim najtansze opcje do 300 Megabitow, bez uslug konwergentnych, nie mamy more ARPu for more...

 

Teraz dochodzi sytuacja ze znowu mamy zainwestowac setki milionow PLN otzymac wprawdzie seti milionow dotacji, ale - popatrzmy na warunki - jesli stanie sie cos nieprzewidywalnego to bedziemy musieli sie uciekac do kosztownych i dlugotrwalych sporow prawnych a nawet robic odpisy...

 

mamy jeszcze pare potencjalnych obszarow, w ktore wejdziemy nawet pomimo braku akwizycji innych mniejszych podmiotow, tam musimy po prostu byc bo tam sprzedaz naszych uslug jest zadowalajaca.

 

Dosc pompowania pustych wskaznikow ilosci potencjalnych klientow. Przypominam ze w Londynie jest operator majacy 20% kleintow na swojej sieci ftth i znajduje sie na granicy upadlosci a ARPU w UK delikatnie mowiac inne.

 

Dochodzi nam niestabilnosc polityczna i kary umowne, co w przypadku gdy urzad zakwestionuje nam subwencje i dolozy kary? Doswiadczenia z CPPC, UKE, UOKIK mamy jakie mamy a jak nie bedzie pieniedzy to urzednicy poszukaja oszczednosci. Nie wiem jak Pnstwo, ale ja jestem na nie...

 

No i sie po obejrzeniu profesjonalnych ekspertyz z realnymi prognozami kosztowymi, cost/efficiency, ARPU, CHURN i tak dalej okazalo, ze nie warto bo nie.

 

Czy lokalni podejma sie inwestycji celem pompowania bazy i odsprzedazy sieci to tego nie wiem...

 

Wiem jedno, ze we wsi moich rodzicow Orange jest 3ci i ma swoje POPC oraz SI robi 200metrow dalej 70 domkow ze srodkow wlasnych. Wolalbym Orange niz lokalnego operatora. Tylko moze jak lokalny zrezygnowalby to i Orange by wzielo?




 

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 60
  • 0

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Jest kolejna aktualizacja na stronie CPPC o przekazaniu "wygranej" kolejnemu z listy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

tak, ale tutaj to bylo wiadomo od razu. Biurwa uaje ze cos robi.

Swoja droga jak poczytasz portale branzowe to okazuje sie  ze...biourwy z cppc maja czas, do wczoraj nie wyslaly nowych umow kolejnym operatorom..bo my urzednicy mamy czas...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 60
  • 0

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

podrzucisz co ciekawego polecasz z tych portali do przeglądania? Dziękować


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


@harry2knapisał(-a)

podrzucisz co ciekawego polecasz z tych portali do przeglądania? Dziękować


Telko.in jest portalem w którym perypetie są opisane dość dokładnie