Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Dzwonilem dzis do CPPC i malo oficjalnie - nikt z wygranych nie kwapi soe do podpisania umow o dofinansowanie.

Ciekawe dlaczego i o czym nie wiemy. Ciekawe co zakulisowo sie rozgrywa...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Może czekają aż oficjalnie kasa z KPO zostanie odblokowana? Kto wie czy zapłacono im wszystko z poprzednich projektów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Nie sposob ustalic oficjalnie, czy zwloka w podpisywaniu umow wynikla z czegos innego niz kwalifikowabny podpis elektroniczny. Zauwazmy ze to tak troszke groteskowe jest, ze niby w projektach dotyczacych kilkumiliardowych dotacji nie dziala system lub...pojawily sie obiektywne trudnosci. Umowy mozna podpisac tylko elektronicznie, choc byc moze tutaj urzad nie do konca zyczy sobie aby umowy zostaly podpisane?

 

byc moze pieniedzy nie ma i nie bedzie a my udamy ze awaria, wy udacie ze chcecie podpisac ale awaria i poczekamy i zobaczymy, a nas decyzyjnych juz w grudniu nie bedzie bo zmieni sie wladza i urzednicy, a nastepni beda musieli sie z tym zmierzyc i ..tak sie poczeka...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

@impetiginisatio dokładnie, sam widzisz co się wyrabia a biznes lubi spokój i stabilność w polityce. Myślę że po nowym roku sprawa ruszy z miejsca. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

obawiam sie ze to wszystko moze zostac...wyrzucone do kosza. W sumie urzednikom w to graj, znowu beda roboczogodziny, nadgodziny, konsultacje.

 

Branza wskazywala ze koniecznosc podlaczania wszystkich punktow w danym obszarze konkursowym jest farsa. W mpoim miejscu uparto sie jak z POPC na podlaczanie pustostanow a nowi chetni nie mogli dostac sie na liste bialych plam, bo trymowanie, bo...dyskryminacja na podstawie miejsca zamieszkania...

 

Poloficjalnie podano wersje CPPC : Umowy moglyby byc natychmiat podpisane ale niedasiem bo podpis elektroniczny...przepraszam, skoro CPPC zalezy na projekcie to mozna w rozporzadzeniu zmienic na podpis elektroniczny lub uwierzytelnione podpisy w imieniu przedsiebiorcy.

 

Mamy tylko wersje CPPC ze podpis ekeltroniczny i tylko podpis elektroniczny. A wygrani operatorzy nie protestuja oficjalnie. No tak zupelnie jakby im nie zalezalo na tych miliardowych dotacjach.

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Operatorzy siedza cicho, to mi troszke podpada. Moze oni wiedza ze wygralismy konkurs w sumie od czapy...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

a co jesli - Polski Swiatlowod Otwarty wszedl do inwestycji formalnie, tylko po to, aby w regioanch gdzie im sie oplaca nie wpuscic Swiatlowod Inwestycje?

 

Dzis 30.11.23 i ..na stronie CPPC podpisany znikomy ulamek calosci umow.

 

Mam zle przeczucia...

Gdyby w ofercie bylo wadium np. 10% wartosci dofinansowania a jak nie podpiszesz umowy po wygranym konkursie to przepada to byloby trudniej. Teraz wystarczy nie podpisac umow i niech sobie czeka,


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Spokojnie. Dopytywałem u źródła i jedynie negatywne wieści jakie usłyszałem, to jojczenie na system (ponoć bardziej nie działa, niż działa). PŚO to ogromny gracz, mają ogromne plany inwestycyjne i na pewno nie odpuszczą sobie okazji załatwienia sprawy przy wsparciu z funduszy publicznych. Tam po prostu muszą pomielić korporacyjne tryby, a samo CPPC zakłada, że umowy podpisane zostaną do końca roku. Na ten moment chyba tylko mali gracze (ci, którzy wygrali pojedyncze projekty) podpisali umowy. Korporacje mają swoje tempo, Orange też chyba jeszcze nic nie dopięło. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Jak popatrzymy na aktualności w cppc to Orange podpisało jeden projekt. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Możliwe, aczkolwiek na stronie CPPC nie znalazłem potwierdzenia informacji jakoby OPL coś już podpisało. Tutaj ani tutaj nie zostało to wspomniane, więcej informacji na temat podpisanych umów nie znalazłem.

U Nexery także, póki co, cisza - a oni z pewnością wezmą wszystko co wygrali.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych SI

Tymczasem, system LSI znowu nie działa. 😅

Zrzut ekranu 2023-12-1 o 11.12.55.png