Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet na osiedlu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet na osiedlu.

Temat przeniesiony z działy "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

Przeglądając zasięg internetu na moim osiedlu odkryłem że wszystkie bloki oprócz mojego mają 80 mb/s a ten co ja mieszkam ma 20 mb/s. Dla mnie był to szok bo od dawna walczę o 80 mb/s a tu taka sytuacja. Dzisiaj dzwoniłem do orange ale prędzej bym się dodzwonił do najwyższych władz. Więc połączyłem się  z doradcą i tu szok. Człowiek ten takie bzdury odpisywał na moje pytania że chyba wypowiem umowę i przejdę do konkurencji gdzie od razu dają mi 1gb/s po światłowodzie. Wolałbym po kablu miedzianym i tak z 100 mb/s. Wiem że są tu na forum ludzie z orange którzy myślą normalnie i doradzą właściwie. Moje pytanie brzmi : dlaczego w moim bloku przez jeden kabelek nie da się zwiększyć prędkości ?

13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Internet na osiedlu.

Właśnie wszystkie bloki pewno w tamtych blokach była remontowana sieć a akurat w twoim bloku najprawdopodobniej nie dopuścił administrator do jej konserwacji z jakiś powodów  operator został zablokowany wiec korzysta z tego co ma, czyli w twoim przypadku 20 mb/s . nie raz bywa tak


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet na osiedlu.

Akurat nie masz racji. Najgorsze jest to że nie ma nikogo kompetentnego z orange do rozmowy tylko roboty wyuczone formułek. Problem nie jest w bloku tylko w skrzynce leżącej po za blokiem. Jutro składam wypowiedzenie umowy bo akurat mi się kończy umowa z końcem września. Zobaczymy jak zareagują.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet na osiedlu.

@witek1358  Pamiętaj, że jest to do 80 Mbit/s i prędkość musi mieścić się w widełkach 20-80 na modemie klienta. Lepsze stabilny ADSL 20 Mbit/s niż VDSL zsynchronizowany na minimum i powodujący problemy. Widocznie jakiś program policzył, że te bloki mają krótszą trasę kablową od centrali niż Twój blok i dał możliwości na VDSL. Fizyki nie przeskoczysz, po parze miedzianej 100 Mbit/s nigdy nie będzie. 

Żaden remont kabli nic nie da, jeżeli długość tych kabli przekracza zasięg usługi VDSL. Tu może pomóc tylko światłowód.

Co do zakończenia umowy...a jak mają zareagować? Światłowodu czy VDSL Ci z rękawa nikt nie wyciągnie 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Internet na osiedlu.

@BORAX  tu masz rację  ale A u mnie np Vectra idzie po koncentryce i ulotki nosi 1 g/s  może tam w blokach też jest po koncentryce 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet na osiedlu.

@Citi2017  dlatego napisałem o parze miedzianej. Kabel koncentryczny to inna sprawa, Orange stosuje go tylko w przypadku promila instalacji światłowodowych, a nie miedzianych. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Internet na osiedlu.

a ok @BORAX  rozumiem  🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet na osiedlu.

Borax tak się złożyło że mój blok nie jest najdalej położony ( około 2/3 odległości ) od  skrzynki ; są  bloki dalej położone a mają te 80 mb/s. Ja nie chcę światłowodu bo czytam na forum że są kłopoty z nim a na miedzi jakoś mało ich. Tak więc te 80 wystarczy mi bo ja nie pracuję na internecie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet na osiedlu.

@witek1358  wrzuć zdjęcie tej skrzynki. To, że blok stoi bliżej "skrzynki" nie oznacza, że kabel jest krótszy. Wciąż piszę, że nie będzie to 80 Mb/s, a od 20 do 80 Mbit/s. Równie dobrze może być 25.

Ze światłowodem nie ma żadnych problemów(dopóki nikt nie zniszczy kabla), sam użytkuję od 2017 roku i będę użytkował do 2021 roku.  Światłowód oferuje zawsze dobre połączenie z centralą i jest bezobsługowy.  Nie ma, że prędkość spada, bo pada deszcz czy burza. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet na osiedlu.

Witam.

Dzisiaj po wielu "mękach" z tel. 510100100 dodzwoniłem się do kompetentnej osoby z orange która stwierdziła że u mnie swobodnie może być 80 mb/s gdyż dopuszcza to linia. W piątek ma być u mnie technik i doprowadzić sprawę do końca. Ma też przywieźć umowę na te 80 mb/s oraz router. Będę płacił tylko albo aż 5 zł (pięć) drożej. Nie umiała ta Pani odpowiedzieć dlaczego tak się stało z moją sytuacją. W każdym razie w piątek powiadomię co i jak na forum. Zdjęcie skrzynki zamieszczę jutro.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.