Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny nie działa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Witam,

 

Od dłuższego czasu mam problem z internetem mobilnym w telefonie. Po krótkiej chwili przestaje działać, prędkość drastycznie spada nawet do poziomu braku połączenia. Jestem w stanie spingować gateway sieci jednakże ping google.com 100% packet loss. DNS działa poprawnie. Chwilowo pomaga połączenie do LTE ponownie.

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Internet mobilny nie działa

Zamień karty SIM z telefonem w Orange, gdzie internet działa poprawnie. Ustalisz, gdzie jest problem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Internet mobilny nie działa

Ja dziś miałem problem z Play Nextem mam 50GB, a przy oglądaniu wideo przycinało i nie mogę wykorzystać. Myślę, że teraz jak wszyscy siedzą w domach to przeciążają trochę łącze.  Co do Orange to jeszcze nie wiem jak się sprawuje dopiero mój numer jest zaplanowany na 1 kwietnia 🙂 mam nadzieję, że nie otrzymam dowcipu typu odrzucony wniosek z powodu źle podanego operatora.  🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 jeżeli to możliwe, to sprawdź swoją kartę SIM na innym urządzeniu mobilnym, a na telefonie inną kartę SIM. Jeżeli będzie działało poprawnie, to proponuję sprawdzić ustawienia APN:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie#scrollNav-2

 

Może być też sytuacja, że nadajnik ma jakieś problemy techniczne lub jest modernizacja.

Informacje na ten temat uzyskasz dzwoniąc na infolinię: 510 100 100 lub pisząc na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 sprobuj ustawic nowy punkt dostepowy apn wedlug ponizszego 

Screenshot_20200224_085015_com.android.settings.jpg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Innych ustawień APN już probówałem, podejrzewałem że to może być jakiś problem z ipv6. Przed chwilą ustawiłem też zgodnie z screenem od @byczyn_86 po chwili znów internet się zablokował. Podejrzenia padły też na pracującą w tle aplikację Garmin Connect, usunałem ją, wyłączyłem bluetooth, zrestartowałem telefon, ponownie po chwili internet nie działa.

Mam poprzedni inny telefon, jednakże nie chce się uruchomić, prawdopodobnie się nie uda przetestować karty sim na nim.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Kolejna rzacz, byłem już gotów zmienić kartę sim i wyszedłem na zewnątrz. Po wyjściu z domu internet działa, rzeczywiście wspominając ostatnie tygodnie to właśnie w domu mam problemy z internetem. Gdy tylko wróciłem do środka znów pojawił się problem, tym samym zrezygnowałem z zakupu nowej karty sim. Czy jest to zatem kwestia słabego sygnału w mieszkaniu czy mogą być inne przyczyny tego zjawiska?

Mieszkam w centrum Krakowa, w promieniu 700 metrów mam 3 nadajniki GSM 1800, najbliższy 250 metrów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 jak najbardziej moze to byc kwestia slabego sygnalu w mieszkaniu tym bardziej ze jak sam sprawdziles wyjscie na zewnatrz rozwiazuje problem. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Internet mobilny nie działa

Siła sygnału waha się w granicach -115 a -100 dBm to raczej mało. Nie znam się na telekomunikacji, czy to może być problem z odbiornikiem w telefonie czy tak słaby sygnał jednak świadczy po prostu o słabym sygnale?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet mobilny nie działa

@19mariusz95 przyczyn slabego sygnalu moze byc wiele i moga sie na siebie nakladac. Tutaj masz ciekawy artykul na ten temat

https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/w-mieszkaniu-mam-slaby-zasieg-co-robic