Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

Witam,

Aktualna prędkość w mojej wsi Lubotyń, 48-130 Kietrz Internetu stacjonarnego to 20mb/s. Czy jest w planach poprawa prędkości tej usługi lub zbudowanie światłowodu?

Druga sprawa to Internet mobilny, który działa tylko i wyłącznie na jednym paśmie, pomimo zgód na kilka pasm. Czy w najbliższej przyszłości jest planowane uruchomienie agregacji pasm? 

Pozdrawiam 🙂

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

@sebalinho2 

Pierwsza sprawa, to warto sprawdzić na stronach UKE, czy są jakieś plany w realizacji projektu POPC:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Wygląda, że lokalny operator w Twojej miejscowości realizuje budowę światłowodu z własnych środków. Nie widać, żeby to był projekt POPC. Trzeba samemu sprawdzić, jaka to firma może realizować.

 

Druga sprawa, czyli internet mobilny z nadajnika w miejscowości Lubotyń. Według mapy: http://beta.btsearch.pl/

są pozwolenia na pasma LTE 800, 1800 i 2600. Pytanie, czy są uruchomione i czy nadajnik wspiera ich agregację. Rozbudowa sieci nadajników cały czas trwa inie zawsze ten konkretny jest w pierwszej kolejności do modernizacji. Jakiego routera używasz do internetu mobilnego? Musi to być router przynajmniej cat 6. Dopiero taki router wspiera dwie agregacje pasm.

 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

Z mapy zasięgu wychodzi na to, że nadajnik nie wspiera agregacji pasm dlatego działa tylko LTE a nie LTE+. Korzystam z telefonu Samsung galaxy s10+ oraz modemu HUAWEI B535 - 232 ale skoro nadajnik nie wspiera agregacji to chyba zwyczajnie nie będzie działać, dlatego zapytałem czy jest w planach uruchomienie agregacji 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

@sebalinho2 plany na rozbudowę nadajnika na pewno są, ale takich informacji nie uzyska się od konsultantów na infolinii, bo takich danych nie posiadają, co najwyżej tylko do pół roku na przód, a rozbudowa może być zaplanowana za kilka lat. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

Czyli rozumiem, że zwyczajnie muszę czekać, aż nagle zapali się u mnie lampka LTE+, bo nie jestem w stanie się dowiedzieć o ewentualnych planach? 🙂

Dzięki serdecznie za pomoc 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet LTE oraz stacjonarny Lubotyń

@sebalinho2 niestety, ktoś monitoruje sieć i podaje informacje gdzieś wyżej. W zależności od finansów, podejmowane są decyzje o ewentualnej rozbudowie. W którym miejscu będzie modernizacja, to do takich informacji już się nie uzyska. Można czekać lub zgłaszać na infolinii, czacie. Sygnały od klientów też brane są pod uwagę.