Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

A... tak to działa, a powie mi Pan, pod tym są te "studzienki" czy oni będą musieli tutaj kopać? Bo na szczecińskiej zapewne będzie główna linia a tam chyba nie będzie dało się kopać. Więc też będą takie pachołki? I zapytam, skąd Pan ma taką wiedzę? Pasjonata sieci komputerowych, nauczyciel, czy może doświadczenie zawodowe? Pozdrawiam! 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Nie, nie 😀 Pod palikami nie ma studzienek.

Właśnie teraz robili ul. Połczyńską i tam gdzie nie było studzienek a były potrzebne to zostały osadzone studzienki typu SK-2.

Na Szczecińskiej w dużej części ulicy już nic nie będą robić, bo brakujące studzienki zostały osadzone w zeszłym roku, a pod wiele adresów nawet tam gdzie nie ma obecnie światłowodu dociągnięta jest mikrokanalizacja, więc tylko wciągną do niej światłowód.

Od stacji paliw w stronę Słonowic na razie nic nie ruszali więc tam będzie dopiero robione.

Przypomnij sobie jak w zeszłym roku ściągany był chodnik na Szczecińskiej, właśnie wtedy już robiono przygotowania pod budowę sieci. 

Wiedzę posiadam m.in. z uwagi na fakt, że zawodowo zajmuję się elektroniką/telekomunikacją. 

 

I jeszcze małe info w ramach aktualizacji, z ulicy Wiejskiej polecieli już dalej i robią Świdwinek

napowietrzne po słupach. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Czyli, jakby nie patrzeć. To szczecińska i reszta była by z górki, bo studzienki są gotowe i tylko wrzucić światełko. Dobrze mówię czy się mylę?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

@znaczek Studzienki istniejące bardzo ułatwiają sprawę, ale i tak będzie dużo roboty, bo wszędzie musi zostać wybudowana sieć dostępowa, muszą powstać punkty dystrybucyjne tzw. OPP (niżej dam zdjęcie słupka OPP z jeszcze nie pospawanymi światłowodami - z tego miejsca odchodzą światłowody do domów), także kopania i tak będzie bardzo dużo. Nikt z nas nie wie jak będzie wyglądał projekt sieci, ale z tego co widzę po okolicy  to są miejsca, gdzie najprawdopodobniej będzie potrzeba wybudowana nowych studzienek. 

 

20210513_144758.jpg20200215_154451.jpg


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Bardzo ładna, i wyczerpująca odpowiedz. Dlaczego się tak pytam? Uczę się w tym kierunku. Teraz na studia, szkoda że nie ma chyba studiów sticto sieci komputerowe. No ale specjalizacje chyba będę mieć z tego co wiem(chyba bo dostałem się na studia i No, nie wiem dokładnie). A powie mi Pan, jeżeli zdecyduje się na światłowód to oni z tego OPP muszą prowadzić studzienkami /bądź powierzenie ale tutaj tylko studzienki raczej. To oni muszą tam wchodzić i podpinać nową żyłę i prowadzić do mojego domu? Dodatkowo, jestem bardzo ciekawy kiedy zaczną. Jest godzina 22 i pomimo wymuszenia różnych pasm internet mobilny/domowy to nie daje rady tutaj. Pozdrawiam!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

@znaczek Czy się zdecydujesz czy nie, to i tak Ci przyciągną światłowód do granicy Twojej działki. Zapas kabla światłowodowego zostanie zakopany w ziemi w granicy działki, jeżeli się zdecydujesz na podłączenie to przyjedzie ekipa odkopie zapas i wykona przyłącze do domu. Kabel który idzie z OPP nie trafia już z powrotem do studzienki tylko bezpośrednio idzie do Twojego domu zakopany w ziemi, zazwyczaj jest w warstwie ochronnej tzw. mikrorurka. Jak będziesz szedł ul. Szczecińską to przy domach po lewej stronie (jak się idzie do centrum) z ziemi koło ogrodzeń wystają właśnie mikrorurki. 

 

 

________________

*Wpis poddany edycjo zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Mała aktualizacja, ale chyba zajmują się ulicą poznańską, a przynajmniej będą. Wbite są pachołki przy przejeździe kolejowym wzdłuż ścieżki i torów wkraczającą na ulice poznańską IMG_4147.jpeg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

@znaczek tak jest już od kilku dni, zwróciłem na to uwagę ostatnio stojąc przed przejazdem kolejowym, ale jest to dość dziwnie oznaczone (całkiem inaczej jak oznaczają budowę sieci światłowodowej), nie wiadomo czy to kolej sobie coś wytyczyła, czy to pod sieć POPC.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Może oznaczyli tak aby to widać było? Bo tu krzaki jak zawsze  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

0991D0E5-4254-4643-A49A-EA3256F1B127.jpeg

480944BD-2AF6-46BE-9288-6A1E1136C7A7.jpeg

Szczecińska, chyba tutaj będą robić niedługo. Wcześniej, czyt. Wczoraj tego nie było